Zamknij

Runa Fehu - znaczenie talizmanu. Jak jej używać?

18.02.2021
Aktualizacja: 18.02.2021 21:30
Jakie właściwości ma runa Fehu?
fot. Shutterstock

Runy mają moc uzdrawiania, przynoszą szczęście i mogą być talizmanem ochronnym. Jedną z najpopularniejszych jest runa Fehu, która przynosi bogactwo i dobrobyt, którego wszyscy pragną. Jakie jest pełne znaczenie runy Fehu? Jak możemy używać runy obfitości Fehu?  

W mitologii skandynawskiej runy wykorzystywane były do wróżenia i rzucania zaklęć. Jest ich łącznie 25. Runa Fehu jest pierwsza w Futharku, czyli alfabetu runicznego. Dla wielu jest to runa związana ze szczęściem materialnym, dlatego osoby w potrzebie korzystają z jej mocy.  

Zobacz także: Horoskop runiczny na 2021 rok. Sprawdź, co cię czeka

Czym jest Fehu? 

Runa Fehu występuje jako pierwsza w Futharku (alfabecie runicznym), w jednej z trzech grup runicznych Aett. Fehu przyporządkowane jest dokładnie do grupy Aett Pierwszy (Aett Freya). W tej grupie znajdują się runy opowiadające o początkach tworzenia, przenikaniu materii, podróży duchowej i wzmocnieniu siły fizycznej.   

Runa Fehu przedstawiana jest literą F, jednak wyglądem przypomina gałęzie wyrastające z pnia drzewa bądź też rogi. Niektórzy dostrzegają w kształcie Fehu połowę złamanej strzały.  

Patronką Fehu jest bogini płodności, bogactwa i szczęścia Freya. W mitologii nordyckiej Fehu wiąże się z Krową Audhumlą symbolizującą bogactwo i dobrobyt. Runie Fehu przypisuje się kolor czerwony, a jej mineralnym odpowiednikiem jest agat.  

Pod względem energetycznym Fehu jest ogniem pierwotnym, który daje początek nowym działaniom i przedsięwzięciom. 

Zobacz także: Przepowiednia Wenus - na czym polega i co zawiera?

Runa Fehu - znaczenie 

Fehu to runa bogactwa materialnego. Odnosi się również do bogactwa duchowego, czyli takich wartości jak: 

 • dobro, 
 • miłość, 
 • przyjaźń, 
 • mądrość, 
 • piękno. 

Wpływa też pomyślnie na płodność. 

Runa Fehu traktowana jest jako symbol majątku, pieniędzy i złota. Ma przyciągać dobrobyt i chronić przed jego utratą.  

Nie jest to runa, która w magiczny sposób zsyła pieniądze. Chodzi o jej moc, która dodaje energii w realizacji marzeń i osiąganiu sukcesu. Fehu jest w stanie cię przyciągnąć do ludzi, którzy wesprą twój rozwój lub zainicjuje zdarzenia naprowadzające na odpowiednie tory. 

Zobacz także: Znaki zodiaku po angielsku - dlaczego warto je znać?

Jak używać runy Fehu?  

Dawniej runy rysowane były na kawałku drewna lub kamieniu. W ten sposób przedstawiane są do tej pory. Niektórzy noszą jej symbol narysowany na kartce papieru. 

Dobrą praktyką jest runa Fehu w portfelu wiele osób wierzy, że w ten sposób pomnaża majątek. Może być też noszona w kieszeni albo w torebce. Aby nie znikła, warto narysować ją wodoodpornym markerem albo lakierem do paznokci. 

Zobacz także: Runa Jera - znaczenie symbolu obfitości i dojrzewania

Runa Fehu jako talizman  

Runa Fehu sprawdza się jako talizman. Talizmany mają w sobie moc przyciągania wybranych dóbr.  

Runa Fehu jako talizman przyciąga bogactwo materialne. Sprzyja w zawieraniu intratnych umów, nawiązywaniu relacji biznesowych lub w grach. Warto mieć ją przy sobie np. podczas rozmowy o pracę. Uznawana jest również za runę twórczości. Sprzyja artystycznym wizjom, motywuje i popycha do działania. 

Moc runy Fehu wzmacnia siłę fizyczną. Pomaga utrzymać zdrowie, a do tego rozbudza namiętność i osiągnięcie spełnienia seksualnego. 

Zobacz także: Ręka Fatimy - znaczenie. Gdzie kupić biżuterię?

Runa Fehu jako amulet  

Amuletami są przedmioty, które tworzą tarczę ochronną przed zagrożeniami. W tym wypadku runa Fehu chroni przed bezsilnością, niemocą, niedostatkiem. Zapobiega nudzie, nie pozwala się poddawać. Pomaga zachować zdolność seksualną. 

Jednocześnie runa Fehu jako amulet chroni przed nadmierną pychą, popadanie w samozadowolenie i brak umiaru. Cechy te mogą stanąć na drodze do sukcesu, dlatego ich zatrzymanie jest jedną z właściwości runy Fehu. 

Zobacz także: Runa Ingwaz - symbol dojrzewania i regeneracji

Jakie korzyści przynosi runa Fehu?  

Osoby, które są zainteresowane pomnażaniem majątku i gromadzeniu dóbr, powinny nosić ze sobą runę Fehu. W jakich sytuacjach się sprawdzi? 

Fehu w przełomowych momentach 

Posiadanie runy jest energetycznym magnesem na dobra materialne. Wyprowadza z uczucia braku, a wprowadza w wibracje dostatku. Dzięki temu Fehu, jako runa bogactwa, pomaga w przełomowych momentach, takich jak: 

 • staranie się o awans lub podwyżkę, 
 • uzyskanie kredytu na wybrany cel, 
 • założenie firmy, 
 • nawiązywanie relacji biznesowych i korzystnych umów, 
 • gry pieniężne. 

Fehu w codziennym życiu 

Jej moc objawia się w momentach codziennego życia. Pomaga w takich trywialnych sytuacjach jak: 

 • zakup produktów wysokiej jakości w dobrej cenie, 
 • zakup produktów bez wad, 
 • korzystanie z promocji, 
 • odnajdywanie okazji dostępnych dla nielicznych. 

Jednocześnie chroni przed niekorzystnymi ofertami, jak np. mało opłacalna wycieczka na wakacje. Warto mieć ją przy sobie m.in. gdy staramy się o odszkodowanie.  

Fehu a duchowość, zdrowie i seksualność  

Korzystając z energii runy Fehu otrzymujemy jeszcze inne korzyści: 

 • poprawa komfortu psychicznego - wzrasta pewność siebie i poczucie dostatku, 
 • wzmocnienie stanu zdrowia - energia run poprawia układ immunologiczny i odpornościowy, usuwa zawroty głowy, zwiększa płodność, 
 • duchowe spełnienie - przynosi spokój, poczucie spełnienia, 
 • satysfakcja seksualna - zachęca do działań, większej inwencji, pobudza wyobraźnię, sprzyja płodności. 

Zobacz także: Runa Sowilo - symbol światła, wzrostu i zwycięstwa

Znaczenie runy Fehu we wróżbie  

Runami można wróżyć. Stawia się je podobnie jak tarot. Znaczenie runy Fehu odczytuje się na podstawie jej ułożenia. Podobnie też jak w tarocie, runy mogą być odczytywane prawą stroną do góry lub odwrotnie, w zależności od przypadku.  

Jak odczytywać znaczenie runy Fehu? 

Runa Fehu w pozycji prostej to dobra wróżba, odpowiadająca za sukces finansowy lub bezpieczeństwo materialne. Zapowiada powodzenie podejmowanych przedsięwzięć. Wzmacnia siłę woli, zdrowie i witalność. Jest zapowiedzią powodzeń i dostatku. 

Runa Fehu w pozycji odwróconej - niestety, ten układ odpowiada za problemy. Wskazuje na zmniejszenie zasobów finansowych, niepowodzenie inwestycji, nieudane kontrakty. Zwiastuje straty, a nawet biedę. Ostrzega przed pogorszeniem zdrowia, utratą sił. Pobudza poczucie bezsilności, a także zazdrość i lenistwo. Jest to wyraźny sygnał, że zbliżają się ciężkie czasy.