Zamknij

Przesłanie anielskie - jakie znaczenie mają anielskie liczby?

11.02.2021
Aktualizacja: 11.02.2021 12:37

Przesłanie anielskie to pomoc, jaką otrzymujemy na pytanie o codzienność i przyszłość. Anioły jako istoty pośredniczące między niebem a ziemią wykorzystują do komunikacji z nami anielskie liczby. Sprawdź, czym jest przesłanie anielskie i jak korzystać z jego daru.

Czym jest przesłanie anielskie?
fot. Shutterstock

Ludzie od dawna wierzyli w opiekuńczą moc istot pozaziemskich. Każdy z nas posiada swojego strażnika, który prowadzi go przez życie, wskazując drogę w trudnych sytuacjach. Anioły to boscy posłańcy, którzy zostali wysłani przez Boga, aby towarzyszyli nam od chwili narodzin aż po kres życia doczesnego. Są to istoty czyste i niematerialne, których nie ogranicza czas ani przestrzeń. Nasze problemy, strach i niepewności w podejmowanych działaniach, śmierć bliskiej osoby są naszym niemym wołaniem do aniołów. To w nich często szukamy pomocy i ukojenia smutku.

Z drugiej strony szukamy też odpowiedzi na trapiące nas pytania dotyczące przyszłości. Właśnie na te odpowiedzi mają za zadanie odpowiedzieć nam przesłania anielskie. Na czym polega przesłanie anielskie i co oznaczają anielskie liczby w naszym życiu?

Zobacz także: Miałeś sen z aniołem w roli głównej? Zobacz, co to oznacza!

Przesłanie anielskie - na czym polega?

Przesłanie anielskie to rodzaj specjalnej wróżby anielskiej, która pozwala nam uzyskać odpowiedzi na trapiące nas pytania mniejszej lub większej wagi. Same anioły to istoty duchowe niemogące się z nami skontaktować tak, jakbyśmy tego chcieli. Często jednak czujemy ich obecność i rozumiemy pomoc, jaką nam udzielają. Możemy komunikować się nimi za pomocą kart tarota. Karty anielskie to specjalne karty do wróżenia. Numerologia anielska upatruje w nich nie tylko funkcji informacyjnych, dotyczących tego, co nas czeka w przyszłości, ale również funkcji pocieszających w nieszczęściu i niedoli. Ich odczytywanie jest bardzo intuicyjne, uzależnione od tego, o czym myślimy i czego spodziewamy się lub co chcemy usłyszeć.

Przesłanie anielskie czy anielskie liczby w sposób bardziej profesjonalny mogą odczytać dla nas astrolodzy, którzy zajmują się interpretacją kart anielskich. Na czym polega przesłanie anielskie? Jest ono przeznaczone dla osób z otwartym umysłem, które wierzą w nadprzyrodzoną moc aniołów. Najczęściej sięgamy po nie w chwili konieczności podjęcia ważnej decyzji albo zrozumienia sytuacji, które się dookoła nas dzieją. Szukamy pocieszenia, pomocy w znajdowaniu rozwiązań i wskazówek, jak kierować naszym życiem. Anielskie przesłanie nie jest bowiem przepowiadaniem przyszłości w sposób konkretny i szczegółowy.

Przesłanie anielskie - czym są karty anielskie i jak je interpretować?

Przesłania anielskie za pomocą kart anielskich jest sposobem na szybkie uzyskanie wróżby dotyczącej różnych sfer naszego życia. Karty anielskie to odmiana klasycznego tarota, z którego wiele religijnych osób nie chce korzystać. Powstały w przekonaniu, że anioły chcą nam pomagać, a karty te służą nam właśnie do takiej komunikacji. Anielskie przesłanie za pomocą kart anielskich można wywróżyć z jednej karty anielskiej, która stanowi przesłanie anielskie na dziś lub z trzech kart, odnoszących się do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Karty te często posiadają gotowe interpretacje w formie opisów.

Choć przesłania anielskie są bardzo ogólnikowe, to z drugiej strony dają spore możliwości do ich samodzielnego interpretowania. Właśnie ich intuicyjność pozwala nam zastanowić się nad naszym życiem, sytuacjami i problemami, a to z kolei prowadzi do podświadomego poszukiwania najlepszych rozwiązań na zmianę sytuacji.

Zobacz także: Spójrz na swoją dłoń i sprawdź, czy masz tę linię. Jeśli tak, jesteś wyjątkowy!

Przesłanie anielskie na dziś i na różne sfery życia

Najbardziej popularną wróżbą jest przesłanie anielskie na dziś, które pozwala szukać rozwiązania problemów, jakie stawia przed nami nowy dzień lub przynieść w nim uspokojenie. Dotyczy także szans, jakie możemy spotkać tego dnia na naszej drodze, ale i zagrożeń, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Jeśli chcemy uzyskać przesłanie anielskie na dzisiaj, możemy samodzielnie stawiać karty anielskie dostępne w sklepach z ezoteryką. Pamiętajmy jednak, aby przed wróżbą oczyścić talię, ujmując ją ręką dominującą, a drugą ręką uderzyć jeden raz w jej wierzch. Zawsze też powinniśmy ją oczyszczać, gdy trafiła w ręce innych osób. Dodatkowo, przesłanie anielskie na dziś możemy wylosować na specjalnych stronach www, które zajmują się wróżbami anielskimi.

Anielskie przesłanie można uzyskać, stosując wróżbę anielską na trzy najważniejsze obszary naszego życia - miłość, zdrowie i finanse, co polega na wylosowaniu odpowiednich do tego kart z talii.

Zobacz także: Wróżby z kuli – sposób na poznanie przyszłości

Anielskie liczby - numerologia anielska i jej sekrety

Liczby anielskie to sposób aniołów na komunikację z nami. Liczby te dostrzegamy na co dzień. Każdy z nas ma też swoją liczbę, która towarzyszy mu od narodzenia i z którą się spotykał w ważnych momentach w życiu. Oto krótki przewodnik po tym jak je interpretować.

Liczby anielskie - znaczenie:

 • 1 - początek. Czas idealny na podjęcie ważnych decyzji, rozpoczęcie nowego etapu w życiu.
 • 2 - oznacza, że nasze życie i działania zmierzają w dobrym kierunku i możemy liczyć na anielską pomoc.
 • 3 - symbolizuje miłość i mądrość, może oznaczać pozytywne zmiany w tych sferach życia.
 • 4 - jest sygnałem anielskiego wsparcia, które stale nam towarzyszy.
 • 5 - to zapowiedź zmiany i zachęta do dokonywania wyborów w naszym życiu.
 • 6 - przypomina, że życie na ziemi jest tylko chwilowe i warto skupić się na dobrach duchowych zamiast materialnych.
 • 7 - jest symbolem szczęścia, rozwiązania problemów i życiowego spełnienia.
 • 8 - to zapowiedź sukcesu i zwycięstwa w różnych sferach życia.
 • 9 - jest równoważna z końcem pewnych etapów w życiu, skłania do wyznaczania sobie nowych celów do osiągnięcia.

Zobacz także: Zbite lustro – jak odczarować pecha i uwolnić się od nieszczęść?

Numerologia anielska wykorzystuje liczby anielskie, łącząc je także w różne konfiguracje, z których możemy wyróżnić:

 • 111 - symbol Trójcy Świętej. Jest swego rodzaju przypomnieniem, że prawdziwe życie rozpocznie się dopiero po śmierci na ziemi, z której przeniesiemy się do raju, aby przebywać w nim z Bogiem.
 • 222 - jest zachętą do porzucenia bieżących zmartwień, ponieważ nasze obawy się nie spełnią.
 • 333 - oznacza konieczność modlitwy do Boga, który zawsze nam towarzyszy i wsłuchuje się w nasze prośby.
 • 444 - stanowi przypomnienie, że nigdy nie jesteśmy sami, bo anioły stale nam towarzyszą i opiekują się nami.
 • 555 - są zapowiedzią zmian zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.
 • 666 - stanowią ostrzeżenie przed skupieniem się na dobrach materialnych, nie na dobrach duchowych.

Liczby anielskie możemy interpretować osobno, np. anielskie liczby 222 jasno mówią o konieczności porzucenia przez nas frasobliwych myśli i nie zamartwianiu się. Możemy także szukać znaczeń ustalonych, np. liczby anielskie 22, które są podwojeniem cyfry 2 i wzmocnieniem siły oddziaływania związanego z harmonią, balansem, wrażliwością, dyplomacją, idealizmem, rozwojem, bezinteresownością, służbą, ewolucją, intuicją i wieloma innymi.

Anielskie liczby możemy dodawać, jak np. anielskie liczby 13, które składają się z 1 i 3 to połączenie, z których 1 to "początek, rozwój, motywacja, postęp", zaś 3 to "miłość, mądrość, optymizm, kreatywność, inspiracja", a sama liczba dodatkowo oznacza ciężką pracę.