Zamknij

Przepowiednia sprzed stu lat spełnia się na naszych oczach. Nie spodoba się kobietom

06.10.2022 09:38

Mieszkańcy USA w 1923 roku przepowiadali, jak będzie wyglądał świat za sto lat. Niektóre ich wizje właśnie się spełniają. Są jednak i takie, które nie doszły do skutku - ich treść może nas zirytować.

Kobieta
fot. Shutterstock

Portal kobieta.interia.pl dotarł do niezwykle interesującej przepowiedni opublikowanej na łamach "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" w 1923 roku. Możemy się z niej dowiedzieć, jak żyjący wówczas ludzie wyobrażali sobie świat w 2022 roku. Niektóre z ich wypowiedzi były zaskakująco trafne. Pod pewnymi względami jednak zupełnie się pomylili.

Zobacz także: Zbliża się najmroczniejsze zjawisko tej jesieni. Astrologowie ostrzegają przed jego wpływem

Przepowiednia sprzed stu lat spełnia się na naszych oczach

Według wielu proroków, astrologów i wróżbitów niemal każdy z nas jest obdarzony intuicją. Możemy przepowiadać przyszłość na podstawie własnych przeczuć. Aida, najsłynniejsza jasnowidzka w Polsce, nieustannie przypomina o słuchaniu własnego wewnętrznego głosu, który codziennie przekazuje nam istotne wiadomości. Czy ludzie żyjący sto lat temu mogli jednak wiedzieć, co czeka nas w 2022 roku? Jak się okazuje, niektóre ich wizje rzeczywiście się sprawdziły.

"Ilustrowany Kurier Codzienny" w 1923 roku opublikował wypowiedzi Amerykanów, którzy zostali zapytani o to, jak wyobrażają sobie zmieniający się świat po upływie wieku. Były to osoby pracujące w różnych branżach.

David Wark Griffith, zwany królem kinematografu, ogłosił, że w 2022 roku książki i gazety przestaną ukazywać się w formie papierowej, a zamiast tego ludzie zaczną je czytać za pośrednictwem ekranu. Jego zdaniem miały również powstać szkoły-kina, co może wywołać nasze skojarzenie ze zdalnym nauczaniem.

Inżynier Walter N. Polakow zakładał, że w 2022 roku ludzkość przestanie korzystać z węgla i nafty. Spodziewał się odkrycia nowego źródła energii, pochodzącej od promieni słonecznych. Warto więc zauważyć, że coraz więcej osób korzysta dziś z paneli fotowoltaicznych.

Nie wszystkie wizje sprawdziły się w całości. "Ilustrowany Kurier Codzienny" przekazał, że W. H. Anderson, dyrektor ligi antyalkoholowej, żywił dość odważne przekonania:

W 2022 roku alkohol zupełnie zniknie z powierzchni Ziemi. Tylko kilku rzadkich degeneratów spożywać będzie po kryjomu to, co świat uważać będzie wyłącznie za truciznę - czytamy.

Choć nie jest dziś dla nas żadną nowością, że alkohol spożywany w nadmiarze może zatruwać organizm, ludzie nie zrezygnowali z jego spożywania. Wciąż jest powszechnie dostępny.

Przepowiednia sprzed stu lat. Jej treść nie spodoba się kobietom

Kontrowersje może dziś wzbudzać przepowiednia dotycząca płci pięknej. Wygłosiła ją aktywistka Margaret Sanger. Przekonywała, że w 2022 roku kobiety będą miały wysokie wykształcenie i możliwość zrobienia kariery, więc zaczną świadomie podejmować decyzje w sprawie macierzyństwa - miały być bowiem wspierane przez społeczeństwo i otaczane opieką.

Kontrola generacji ludzkiej będzie stanowiła część edukacji kobiet. Wynikiem tego będzie większy rozwój intelektualny kobiety i większe szczęście małżeńskie, gdyż "miesiąc miodowy" trwać będzie kilka lat i przed urodzeniem pierwszego dziecka małżonkowie będą mieli czas na poznanie się i zorganizowanie - twierdziła.

Podobnie uważała prezydentka klubu wyborczego kobiet w Nowym Jorku, Mary Garret Hay. Jej zdaniem w 2022 roku mężczyźni mieli być zaangażowani we wspieranie kobiet, pomagać im w obowiązkach i tworzyć wynalazki ułatwiające codzienne życie.

Uważacie, że ta wizja się spełniła? A może waszym zdaniem jest zupełnie inaczej?

Zobacz także: Tarot online - wróżba za darmo

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?