Zamknij

Przepowiednia Wenus - na czym polega i co zawiera?

14.02.2021
Aktualizacja: 14.02.2021 16:54

Przepowiednia Wenus określana jest jako wróżba miłosna, która pomaga przewidzieć przyszłość danej relacji lub pojawienie się ukochanej osoby. Na czym polega przepowiednia Wenus i jakie znaczenie ma Wenus we wróżbiarstwie?

Przepowiednię Wenus można wyczytać z dłoni
fot. Shutterstock

Wróżbiarstwo opiera się na gwiazdach i planetach, które stanowią punkt wyjścia do interpretacji przyszłości. Przepowiednia Wenus związana jest z planetą o tej samej nazwie.

Wenus ma sporo odniesień historycznych. W rzymskiej mitologii przedstawiana jest jako bogini miłości i piękna. Symbolizuje uczucie i piękno ciała, jest patronką zakochanych. Wróżby z nią związane przynoszą odpowiedzi związane z uczuciami.

Zobacz także: Naszyjnik Wenus to problem, który dotyka wielu z nas. Jak sobie z nim poradzić?

Czym jest przepowiednia Wenus?

Przepowiednia astrologiczna Wenus doczekała się różnych form. Możliwe jest wróżenie z tablicy numerycznej, z dłoni oraz na podstawie znaków zodiaku.

Wróżby i przepowiednie Wenus nie zawsze odpowiadają jednak na pytania “czy on/ona mnie kocha” ani nie wyznaczają konkretnego wybranka/ki, a wskazują raczej na problemy bądź nastroje, z jakimi związek się mierzy.

Zobacz także: Spójrz na swoją dłoń. Jeśli masz na niej "pierścień Wenus", jesteś wyjątkowy!

Przepowiednia Wenus - tablica numeryczna

Istnieje wróżba o nazwie Miłosna Tablica Wenus. Jest to specjalna tablica z liczbami, które kryją w sobie pewne znaczenie. Wróżenie z Miłosnej Tablicy Wenus powinno odbywać się w piątek, ponieważ jest on dniem poświęconym Wenus, po zachodzie słońca. Do rytuału należy zapalić świecę. Następnie za pomocą czerwonego ołówka lub długopisu należy podzielić kartkę na 16 części i wpisać liczby w odpowiedniej konfiguracji - 8, 1, 5, 6, 11, 16, 13, 15, 12, 7, 2, 3, 4, 9, 10 i 14. Następnie, myśląc o miłości, przy zamkniętych oczach należy zaznaczyć trzy wybrane liczby. Każda liczba ma swoje znaczenie, które w zestawieniu tworzą interpretację odpowiedzi na zadane w myśli pytania.

Zobacz także: Spójrz na swoją dłoń i sprawdź, czy masz tę linię. Jeśli tak, jesteś wyjątkowy!

Przepowiednia Wenus z dłoni

Mimo symbolu, jaki stanowi Wenus, wróżby i przepowiednie z dłoni wcale nie wiążą jej z miłością. Linia Wenus jest najrzadziej widzianą linią na dłoniach. Nie odnosi się jednak do miłości, a do posiadania nadprzyrodzonych mocy związanej z magią. Może sygnalizować również wysoko rozwiniętą intuicję i zdolność podejmowania właściwych decyzji.

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają 

Przepowiednia Wenus a znaki zodiaku

W astrologii przyjmuje się, że planety mają wpływ na życie każdego człowieka. Związane jest to z okresem aktywności planet, które w danym momencie oddziałują na znaki zodiaku.

Przepowiednia astrologiczna z Wenus określa, jakie nastroje mogą zapaść w relacji, jeśli dany znak wejdzie w okres panowania Wenus. Wenus w horoskopie urodzeniowym mówi o stylu, preferencjach, potrzebach oraz postrzeganiu miłości.

W zależności od horoskopu Wenus jest inaczej interpretowana. W cyklu życia w astrologii pojawiają się różne etapy życia, które objęte są wpływem danej planety. Wenus jest aktywna między 13 a 21 rokiem życia. Wtedy pojawiają się pierwsze zauroczenia i chęć związania z drugą osobą.