Zamknij

Miecze w tarocie - znaczenie. Czym są i co symbolizują?

17.11.2020
Aktualizacja: 17.11.2020 15:35
Wróżba z kart tarota
fot. Shutterstock

Miecze w tarocie są symbolem wiedzy. Zachęcają nas do tego, by w sprawie, o którą pytamy, kierować się rozumem, a nie emocjami. Przeczytaj, co chcą ci przekazać!

Miecze w tarocie to symboliczne przedstawienie naszych zdolności intelektualnych. W rozkładach kart tarota najczęściej opowiadają o tym, co dzieje się w naszym umyśle. Ukazują ludzi, którzy są inteligentni, ale chłodni dla otoczenia. Symbolizują udaną komunikację. Sprawdź, co oznaczają poszczególne karty!

Zobacz także: Spójrz na obrazek i wybierz jeden symbol. To zdradzi, co niedługo zdarzy się w twoim życiu

Miecze w tarocie - znaczenie. Czym są i co symbolizują?

Miecze w kartach tarota to kolor przypisany żywiołowi Powietrza, a także związanym z nim znakom zodiaku (Wodnik, Bliźnięta, Waga). Osoby identyfikujące się z tym żywiołem są bardzo inteligentne. Szybko kojarzą fakty i potrafią zrobić użytek ze zdobytych informacji. Jeśli chodzi o chłodne, analityczne myślenie, oparte na prawach logiki, nie mają sobie równych. Uważa się ich za mistrzów komunikacji i najlepszych rozmówców. Niektórzy jednak twierdzą, że traktują oni innych ludzi zbyt chłodno i są egoistami. 

Miecze w tarocie - znaczenie poszczególnych kart

W kolorze Mieczy wyróżniamy cztery karty dworskie. Paź Mieczy to symboliczne przedstawienie podejrzliwego, nieufnego człowieka, który poszukuje informacji o innych i nie wiadomo, do czego zamierza je wykorzystać. Rycerz Mieczy jest w tarocie symbolem konfliktu, słownej agresji. Królowa Mieczy to kobieta boleśnie doświadczona przez życie, która zachowuje swoją niezależność. Jej męskim odpowiednikiem jest Król Mieczy - jednak ten mężczyzna często poszukuje zemsty, w przeciwieństwie do Królowej. 

Zobacz także: Czy uda ci się rozpoznać gatunek drzewa po jednym zdjęciu?

Oto znaczenie pozostałych kart:

  • As Mieczy - jest symbolem nagłego odkrycia, do którego doprowadziły nas mądre przemyślenia. As Mieczy czasem sugeruje, że coś jest dla nas złe i musimy się od tego "odciąć". 
  • 2 Mieczy - mówi o sytuacji, w której mamy problem z podjęciem decyzji i czujemy się zagubieni. 2 Mieczy oznacza, że przestaliśmy rozumieć, co się wokół nas dzieje. 
  • 3 Mieczy - to karta złamanego serca, rozstania, zdrady albo głębokiego lęku przed uczuciami, który wynika z tego, że zraniono nas w przeszłości. 3 Mieczy opisuje sytuację, w której jakaś bolesna prawda zadaje nam wiele cierpienia. 
  • 4 Mieczy - symbolizuje odpoczynek, czasem też wycofanie się lub ukrywanie się przed światem. 4 Mieczy to karta mówiąca o tym, że potrzebujemy się zregenerować po jakichś stresujących przeżyciach.
  • 5 Mieczy - to niechętnie widziana karta. 5 Mieczy zawsze informuje nas o tym, że ktoś ma wobec nas bardzo złe intencje, okłamuje nas i próbuje nas wykorzystać.
  • 6 Mieczy - jedna z najlepszych kart w tarocie. 6 Mieczy mówi nam o tym, że jesteśmy w stanie zakończyć bolesny etap w życiu i rozpocząć kolejny. Zdobyte doświadczenia sprawią, że tym razem dokonamy lepszych wyborów i będziemy szczęśliwi. 
  • 7 Mieczy - ukazuje człowieka w chwili, w której stara się skądś wymknąć i zabrać coś ze sobą. 7 Mieczy uważa się za kartę symbolizującą rozwiązywanie problemów poprzez uciekanie od odpowiedzialności. Bardzo zła karta w uczuciach - mówi o oszustwie. 
  • 8 Mieczy - to karta mówiąca o tym, że umysł stał się naszym więzieniem. 8 Mieczy w tarocie jest ostrzeżeniem. Sugeruje nam, że nasze myśli są destrukcyjne. 
  • 9 Mieczy - mówi o lęku, złych przeczuciach, wyrzutach sumienia, złych wspomnieniach powracających do nas w środku nocy. 9 Mieczy to symbol zamartwiania się tym, na co nie mamy wpływu. 
  • 10 Mieczy - to karta bardzo bolesnych rozstań albo chwil, w których całkowicie tracimy nadzieję i jesteśmy na skraju rozpaczy. 10 Mieczy opisuje stan cierpienia, ale jednocześnie przepowiada, że niedługo się ono skończy. 

Zobacz także: O której godzinie powinieneś kłaść się do spania? Eksperci przekonują, że zależy to od znaku zodiaku

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?