Zamknij

Magiczne własności pieprzu. To zastosowanie tej przyprawy cię zaskoczy

28.10.2021 13:26
Pieprz czarny
fot. Shutterstock

Pieprz to składnik, który znajdziemy w każdej polskiej kuchni. Używamy tej przyprawy każdego dnia - stanowi dodatek do większości potraw. Czy wiedzieliście, że dawniej miał zastosowanie w magii?

Wyróżniamy cztery odmiany pieprzu - pieprz biały, czerwony, zielony i czarny. Kuchnia polska wykorzystuje najczęściej odmianę Piper nigrum, czyli czarną. Posiada ona wyjątkowy smak, a także silne właściwości wspomagające nasze zdrowie. Przed wiekami uważano, że ma też magiczne zastosowanie.

Zobacz także: Kurkuma - magiczny składnik, dzięki któremu poprawisz swoje życie seksualne. Zwiększa też szanse na zajście w ciążę

Magiczne własności pieprzu. Ochronne działanie przyprawy

W wielu kulturach przez setki lat panowało przekonanie, że ludzie powinni się chronić przed szkodliwym wpływem złych mocy i unikać ich przy użyciu specjalnych sztuczek. Wierzono, że istoty nie z tego świata mają wyostrzone zmysły, więc można odstraszyć je silnymi zapachami. Podobnie jak w przypadku czosnku, którego woni nie były podobno w stanie znieść wampiry, pieprz miał w ten sposób wykazywać silne właściwości ochronne.

Ludzie zakładali, że jeśli coś jest dla nich dobre - z pewnością źle działa na złośliwe duchy i stwory. Choć wiele wieków temu nie było na to jeszcze żadnych naukowych dowodów, dzisiaj doskonale już wiadomo, że olejek eteryczny z czarnego pieprzu działa na człowieka uspokajająco i rozluźniająco, pomaga rozładować napięcia, a także zwiększa pewność siebie i koncentrację. Wygląda więc na to, że nasi przodkowie mieli słuszne przeczucia.

Zastosowanie pieprzu w magii

Pieprz czarny stosowano zarówno w domach, jak i poza nimi - z jego ziarenek tworzono bowiem amulety. Na co pomaga pieprz i do czego można go wykorzystać? Oto lista jego magicznych zastosowań:

  • by ochronić dom przed zjawami i demonami, nieproszonymi gośćmi, zazdrością czy "złym okiem", wystarczy wyłożyć kilka ziarenek we wszystkich pomieszczeniach lub obsypać każdy kąt świeżo zmielonym pieprzem,
  • jeśli chcemy uniknąć wrogów, powinniśmy nosić przy sobie woreczek z ziarenkami pieprzu lub zrobioną z niego biżuterię (najczęściej noszono bransoletki),
  • w sytuacji, w której brakuje nam odwagi i chcemy nabrać pewności siebie, możemy zjeść pieprzną potrawę lub rozgryźć jedno ziarenko pieprzu,
  • przyprawa pomoże też w uwiedzeniu kochanka, jeśli zabierzemy ją na miłosną schadzkę.

Współcześnie kobiety mogą też skorzystać z magicznego wpływu pieprzowej nuty, która występuje w perfumach. Zapachy takie jak "Vanilla Black Pepper" od Bohoboco, "Chance" od Chanel czy "La Vie Est Belle Intense" od Lancôme mogą zadziałać na nie pobudzająco i dodać im wewnętrznej siły.

Zobacz także: Ta przyprawa ma magiczną moc. Z pewnością masz ją w swojej kuchni