Zamknij

Liczby mistrzowskie - wyjątkowe wibracje 11, 22, 33 i 44

22.03.2021
Aktualizacja: 22.03.2021 16:52

Liczby mistrzowskie to pojęcie, które znane jest każdemu, kto interesuje się numerologią. Przypisuje się im wyjątkowe wibracje i szczególny wpływ na życie człowieka. Podobnie jak dziewięć podstawowych liczb w numerologii, określają one także jego charakter.

Dowiedz się czy masz mistrzowską liczbę.
fot. Shutterstock

Numerologia to nauka, która przypisuje obecnym w naszym życiu liczbom bardzo duże znaczenie. To, jakimi jesteśmy ludźmi i jakimi osobami się otaczamy, uzależnione jest od tzw. liczby przeznaczenia, nazywanej także liczbą drogi życia. Numerologiczne liczby mistrzowskie, czyli 11, 22, 33 i 44 mają wyjątkową moc. Jakie cechy warunkują poszczególne liczby mistrzowskie? Czemu osoby urodzone w wibracji liczb mistrzowskich nazywane są starymi duszami?

Czym są liczby mistrzowskie i jak je wyliczyć?

Liczby mistrzowskie to wyjątkowe liczby przeznaczenia, które otrzymasz po zsumowaniu cyfr z daty swojego urodzenia. Zgodnie z numerologią liczba przeznaczenia, nazywana także liczbą drogi życia, pozwala określić cechy charakteru każdego człowieka. Istnieje wprawdzie kilka sposobów wyliczenia liczby drogi życia, jednak bez względu na to, który z nich wybierzesz, jeśli otrzymasz wynik 11, 22, 33 lub 44 nie dodajesz cyfr dalej. Jesteś szczęśliwym podopiecznym liczby mistrzowskiej.

Do metod obliczania liczby przeznaczenie zalicza się:

  • metodę wertykalną, która opiera się na zsumowaniu wszystkich cyfr,
  • metodę horyzontalną, polegającą na zsumowaniu wszystkich liczb,
  • metodę redukcji - sumuje się w niej cyfry z liczb z daty urodzenia otrzymanych w wyniku redukcji, czyli osobno sumuje się liczbę dnia, miesiąca i roku urodzenia.

Cyfry sumuje się tak długo, aż uzyskasz wynik od jednego do dziewięciu, ale według numerologii liczby mistrzowskie nie powinny być już sumowane. Otrzymanie takiego wyniku świadczy bowiem o wyjątkowych cechach.

Zobacz także: Horoskop numerologiczny 2021. Poznaj wibrację swojego roku osobistego

Liczby mistrzowskie - stare dusze

Osoby, które urodziły się pod wibracjami liczb mistrzowskich to stare dusze. Co to oznacza? Według numerologii obdarzeni są oni wyższą świadomością i charakteryzuje je wysoki rozwój duchowy. Doświadczenie zyskały zaś w poprzednich wcieleniach, a na ziemi pojawiły się ponownie, aby swoją wiedzą dzielić się z ludzkością. Stare dusze mają na ogół świadomość, że ich życiowym celem jest rozwijanie swojego wnętrza oraz bezinteresowna pomoc ludziom. Często pełnią więc rolę duchowych przywódców.

Zobacz także: Numerologiczna 10 - otwarta indywidualistka

Liczby mistrzowskie - 11

Pierwszą liczbą mistrzowską w numerologii jest 11. Osoby urodzone w jej wibracji są obdarzone bardzo rozwiniętą intuicją. Zdarza się, że posiadają nadprzyrodzone wręcz zdolności - mentalne i fizyczne. To właśnie dlatego uważane są za prawdziwe „stare dusze”. Numerologiczne 11 są także bardzo wrażliwe, delikatne i potrafią odczytywać emocje innych. Z powodu swoich cech świetnie sprawdzają się wykonując zawody, których celem jest pomoc innym ludziom. To wybitni lekarze, terapeuci, pielęgniarki czy pedagodzy. Ponieważ nie oczekują rozgłosu i pochwał, często swoją pomoc oferują anonimowo.

Urodzeni pod wpływem wibracji numerologicznej liczby mistrzowskiej 11 to wspaniali partnerzy - opiekuńczy, czuli, delikatni i gotowi do poświęceń. To osoby bardzo oddane, dlatego zbudowanie z nimi trwałego związku jest bardzo prawdopodobne. Ich wadą jest jednak niezdecydowanie i naiwność, które mogą przysporzyć im trudności w zawieraniu nowych znajomości.

Zobacz także: Jaka jest numerologiczna 4? Poznaj charakterystykę numerologicznej Czwórki!

Liczby mistrzowskie - 22

Numerologiczne 22 to „architekci”, nazywani także „mistrzem konstruktorem”. Ich wielką pasją jest budowanie i tworzenie - są wizjonerami, którzy potrafią wcielać swoje pomysły w życie. Osoby pozostające pod wpływem tej mistrzowskiej liczby mają, podobnie jak numerologiczne 11, rozwiniętą intuicję i kreatywność. Posiadają jednak również zmysł praktyczny. Nie błądzą w obłokach, ale twardo stąpają po ziemi i śmiało urzeczywistniają swoje marzenia dla dobra innych.

Według numerologii mistrzowskie 22 umieją motywować i zachęcać do pracy. Ponieważ potrafią też dostrzegać w innych ludziach ich zalety, są doskonałymi przywódcami z wielkimi zdolnościami organizacyjnymi. Doceniają pracę zespołową, jednak uwielbiają także rywalizację, która motywuje ich do działania.

To dość trudni partnerzy. Bywają nieprzewidywalni i nie potrafią przyjąć, że ich postrzeganie pewnych spraw w związku może być inne od wizji partnera. Dzięki swojej intuicji potrafią jednak dobrze ulokować uczucia, obdarzając zaufaniem właściwe osoby.

Zobacz także: Jaka jest numerologiczna 6? Poznaj charakterystykę numerologicznej Szóstki!

Liczby mistrzowskie - 33 

Mistrzowska liczba 33 jest najrzadziej występującą spośród liczb mistrzowskich. Uważa się ją za idealną równowagę pomiędzy numerologiczną 11 i 22. Dlatego właśnie określana jest jako „nauczyciel”. Osoby te mają dużą moc oddziaływania na innych. Łatwo zjednują sobie ludzi, którzy szybko obdarzają ją zaufaniem. Ich wiara w drugiego człowieka i chęć pomocy innym powodują, że numerologiczne 33 chętnie uczestniczą w akcjach społecznych, udzielają się charytatywnie.

Mistrzowskie 33 są często uzdolnione artystycznie i bardzo twórcze. Ich wiedza nie jest tylko książkowa i teoretyczna, ale wynika z obserwacji i doświadczeń. To mądrość wielu pokoleń.

W związkach nie znoszą braku szczerości, kłamstwa, a także niejasnych sytuacji. Dlatego też chętnie wyjaśniają sytuację bez zbędnego czekania na sprzyjający moment. Absolutnie nie tolerują zdrady. Ich wadą jest to, że uczucia biorą u nich niekiedy górę nad rozumem, co może powodować huśtawki nastrojów.

Zobacz także: Jaka jest numerologiczna 3? Poznaj charakterystykę numerologicznej Trójki!

Liczby mistrzowskie - 44

W numerologii mistrzowskie liczby 44 oznaczają „twórcę niszczyciela”. To bardzo silne osobowości, perfekcjoniści, którzy dążą do osiągnięcia wysokiej pozycji społecznej i zawodowej. Numerologiczne 44 są bardzo ambitne, jednocześnie konsekwentne i wytrwałe. Potrafią panować nad swoimi emocjami i są przykładem tego, że dusza może panować nad materią. Patrząc na ich życie można niekiedy uznać, że wszystko im się układa, a problemy same się rozwiązują.

Mistrzowskie 44 są trudnymi partnerami. Jako osoby wymagające względem siebie, wiele oczekują też od drugiej osoby w związku. Nie akceptują braku szacunku, ale nie zależy im także na akceptacji tłumu. Ważne są dla nich jedynie trwałe i najlepiej formalne związki. Flirty i przelotne znajomości nie mają dla numerologicznych 44 żadnego znaczenia.