Zamknij

Kwiat życia - czym jest i jak działa? Sprawdź, co oznacza ten symbol

10.05.2021 15:19
Kobieta
fot. Shutterstock

Kwiat życia to jeden z najpopularniejszych symboli na świecie. Zobacz, jak możesz go wykorzystać.

Znaczenie kwiatu życia jest badane od wielu lat. Jest to symbol, który fascynuje naukowców i wyznawców rozwoju duchowego, a także bywa inspiracją dla artystów. Sprawdź, w jaki sposób wpływa na człowieka.

Zobacz także: Telepatia - co to jest i jak działa? Sprawdź, jak się jej nauczyć

Kwiat życia - co to takiego?

Kwiat życia to symbol świętej geometrii - 19 pełnych okręgów i 36 częściowych łuków na bazie sześciokąta tworzy perfekcyjnie symetryczny wzór. Środek każdego koła, który się w nim znajduje, znajduje się na obwodzie sześciu otaczających go okręgów, a wszystkie mają taką samą średnicę.

Pozornie prosta forma symbolu ukazuje idealną harmonię, w której według starożytnych wierzeń była zaklęta wiedza o czasie i przestrzeni. W dzisiejszych czasach kwiat życia ma oznaczać nasze połączenie ze Wszechświatem. Każde koło jest w nim powtórzonym ruchem, a tworzony przez nie idealny kształt ma przypisane filozoficzne znaczenie.

Kwiat życia odczytywany jest jako dowód na istnienie kosmicznej równowagi. Uważa się, że ta doskonała figura geometryczna informuje nas o porządku świata, w którym każde zdarzenie ma głęboki sens. Cykliczność ludzkiego życia ma go doprowadzić do odkrycia prawdy.

Kwiatem życia był swego czasu zafascynowany Leonardo da Vinci. Jedna z najsłynniejszych jego prac - "Człowiek witruwiański" - mogła być inspirowana tym symbolem.

Zobacz także: Kolory aury - co oznaczają i jak je sprawdzić?

Kwiat życia - znaczenie i zastosowanie

Wielu ludzi uważa, że kwiat życia ma specyficzne działanie. Dla osób wierzących w magię jest to symbol, który oczyszcza ze złej energii i wprowadza harmonię. Z tego powodu często ozdabia się nim budynki i ich wnętrza, a także umieszcza wszędzie tam, gdzie potrzebne jest odzyskanie równowagi.

Uniwersalny wzór, pasujący do niemal każdego stylu, sprawia, że kwiat życia często jest wykorzystywany jako dekoracja. Figurki czy obrazy z tym motywem nadają domowym pomieszczeniom charakteru.

Kwiat życia to także jeden z najpopularniejszych wzorów ubrań, biżuterii i tatuaży.

Kwiat życia - korzyści

Kwiat życia według wierzeń duchowych jest symbolem ochronnym, wprowadzającym do życia harmonię i pomagającym odzyskać balans po trudnych doświadczeniach. Niektórzy uważają, że jest to najpiękniejsza mandala, jaką można stworzyć.

Rysowanie kwiatu życia podnosi poziom energii, wywołuje radość i spokój. Samo wpatrywanie się w ten wzór jest uważane za formę medytacji.

Najczęstsze wykorzystanie kwiatu życia to noszenie go przy sobie w formie talizmanu. Umieszczony w domu, ma za zadanie chronić jego mieszkańców przed wpływem negatywnej energii.

Zobacz także: Jak wykonać rytuał miłosny? Czy to działa?

Kwiat życia - symbole religijne

Co ciekawe, kwiat życia mogą zastosować w swoim życiu wyznawcy niemal wszystkich religii, bo każdy ze świętych symboli wpisuje się w jego strukturę. Chrześcijański krzyż, celtyckie spirale, hinduska Sri Yantra czy Yin Yang z filozofii chińskiej wpasowują się w jego symetrię.

Kwiat życia ma największe znaczenie dla wyznawców judaizmu i kabały. W ich przekonaniu jest związany z symbolem drzewa życia, który ma stanowić dowód na wspólne pochodzenie wszystkich ludzi.

Kwiat życia - do czego służy?

Jak widać, kwiat życia jest uniwersalnym symbolem o szerokim zastosowaniu. Może fascynować pasjonatów rozwoju duchowego i umysły ścisłe. Może być zarówno narzędziem medytacji, sposobem modlitwy albo magicznym wzorem mającym zapewnić ochronę, jak i narzędziem pracy artystów, architektów czy naukowców badających strukturę Wszechświata.

Zobacz także: Tarot na miłość - jak postawić? Co powiedzą nam karty?

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?