Kurkuma - magiczny składnik, dzięki któremu poprawisz swoje życie seksualne. Zwiększa też szanse na zajście w ciążę

19.10.2021 15:32

Lecznicze właściwości kurkumy są powszechnie znane, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że w Indiach ta przyprawa jest uznawana za świętą. W starożytności przypisywano jej niezwykle silne działanie magiczne.

Kurkuma
fot. Shutterstock

Kurkuma jest uważana za jedną z najzdrowszych przypraw na świecie. Czy wiedzieliście o tym, że można ją też stosować do magii i rytuałów? Hindusi od wieków wykorzystują ją do odprawiania ceremonii. Jest symbolem sił witalnych, seksualności i płodności.

Zobacz także: Ta przyprawa ma magiczną moc. Z pewnością masz ją w swojej kuchni

Kurkuma - magiczne własności

Mieszkańcy Indii nie wyobrażają sobie ważnych ceremonii bez udziału kurkumy. Najważniejsze z nich to ślub i wesele. Hindusi uważają, że kurkuma oczyszcza ośrodki energetyczne w ciele (inaczej czakry) i pobudza ich naturalną moc. Roślina, której korzeń przybiera intensywną, żółto-pomarańczową barwę, już w czasach starożytnych była bowiem uważana w Indiach za dar boga Słońca - Suryanu. Do dziś Hindusi chętnie nacierają nią swoje ciało.

Kobiety od wieków wykorzystują kurkumę do pielęgnacji, ale uważają też, że wystarczy opryskać się wodą z dodatkiem proszku z korzenia tej rośliny, by obudzić w sobie boginię i wydobyć z siebie naturalne piękno. Istnieje specjalny rytuał, zwany Kumkumarchana, podczas którego Hinduski poddają się takiej ceremonii.

Kapłani w Indiach noszą święte szaty barwione kurkumą, a podczas Nag Panchami (święta węży) kurkumą i świeżymi kwiatami posypuje się... kobry, które w Indiach symbolizują ochronę i siłę. Zaklinacze podają im wtedy mleko - jeśli zwierzęta się na nie skuszą i zechcą je wypić, uważa się to za pomyślną wróżbę. Złote mleko z kurkumą jest uważane za święte.

Złote mleko z kurkumą. Leczy bezpłodność i poprawia życie seksualne

Ceremonia przedślubna w Indiach nosi nazwę "haldi" - to w tym kraju jedna z wielu nazw korzenia kurkumy. Państwo młodzi ozdabiani są wówczas specjalnie przygotowaną pastą z tej przyprawy, a następnie kąpią się w mleku. Ten rytuał ma zapewnić im szczęśliwe pożycie. Zakochani otrzymują wtedy również naszyjniki z kłączem kurkumy.

Złote mleko bywa też stosowane na co dzień. Często podaje się je zmieszane z cynamonem - to w Indiach i innych krajach Dalekiego Wschodu naturalna mieszanka na leczenie bezpłodności. Kąpiel w złotym mleku jest zalecana kobietom, które chciałyby zajść w ciążę, ale mogą z niej korzystać także mężczyźni mający problemy z erekcją. Kurkuma podnosi libido i wspomaga życie seksualne obu płci. Dodaje zmysłowości i pewności siebie w sypialni.

Współcześnie także w kulturze zachodniej wymienia się kurkumę jako jeden z podstawowych składników leczących bezpłodność. Zwolennicy medycyny naturalnej twierdzą nawet, że kuracja korzeniem rośliny może zastąpić kurację hormonalną i zapobiec problemom z utrzymaniem ciąży.

Macie ochotę spróbować?

Zobacz także: Te znaki zodiaku żyją najdłużej. Zachowują wieczną młodość

loader