Zamknij

Królowa Mieczy - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Królowa Mieczy?

05.11.2020
Aktualizacja: 05.11.2020 15:26
Królowa Mieczy
fot. Shutterstock

Królowa Mieczy to w tarocie symbol intelektualnej niezależności. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Królowa Mieczy?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota Królowa Mieczy. Znaczenie i interpretacja

Królowa Mieczy to w tarocie kobieta po przejściach. W przeszłości doświadczyła zawodu, ktoś ją oszukał lub wykorzystał. Ma za sobą trudny czas, jednak wyciągnęła z niego wnioski. Nauczyła się traktować samą siebie z szacunkiem i wyznaczać granice innym ludziom. Od tamtej pory trzyma się na dystans, a o swoich relacjach myśli chłodno i kieruje się rozsądkiem. Nie daje się omamić miłym gestom ani pięknym słówkom. Obserwuje ludzi z uwagą i dostrzega w ich zachowaniu każdy, nawet najmniejszy przejaw nieszczerości. Z tego powodu nie ufa nikomu.

Niektórzy sądzą, że Królowa Mieczy jest zgorzkniała. Ona jednak zachowała swoją wrażliwość - zdecydowała się tylko przez pewien czas ją ukrywać. Preferuje teraz kontakty oparte na rozmowie, interesuje ją wymiana myśli. Można stworzyć z nią intelektualny związek, w którym pozwoli odkryć swój bystry i lotny umysł. Kiedy pojawi się bliskość, może się spłoszyć. Wtedy stanie się harda i nieustępliwa.

Karta tarota Królowa Mieczy. Co oznacza w miłości?

Najprościej mówiąc, Królowa Mieczy to całkowite przeciwieństwo tzw. "miłej dziewczyny". To absolutna zołza. Surowo ocenia postępowanie mężczyzn i nie boi się go skrytykować. Tylko naprawdę pewni siebie mężczyźni są zdolni wytrzymać w jej towarzystwie. A może po prostu tacy, którzy nie mają sobie nic do zarzucenia i mają czyste intencje? Królowa Mieczy jest niemiła tylko dla tych, którzy coś kręcą... Prawdomówność ceni sobie wysoko. Jako miłosna wróżba karta zaleca przenikliwość, przyjęcie badawczej postawy wobec kogoś, kto wyznaje nam uczucia. Czasem przestrzega jednak przed okazywaniem zbytniego chłodu.

Karta tarota Królowa Mieczy jako rada

Zamiast walczyć z całym światem, postaw na cięte żarty. Potraktuj swój żal z dystansem, nie roztrząsaj zawodów. Rozejrzyj się wokół - czy ktokolwiek z twoich bliskich nigdy nie został zraniony? Uzdrowi cię śmiech i dobra rozmowa. Zamykanie się w sobie to najgorsze, co możesz teraz zrobić. Skąd wiesz, co czeka cię w przyszłości? Pokaż światu, że nie da się ciebie złamać. I zacznij żyć na nowo!

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.
Rozwiąż quiz

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.

Który z tych zespołów lubisz najbardziej?