Zamknij

Król Mieczy - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Król Mieczy?

09.11.2020
Aktualizacja: 09.11.2020 13:25
Król Mieczy
fot. Shutterstock

Król Mieczy w tarocie to symbol władzy zdobytej poprzez intelekt. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Król Mieczy?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota Król Mieczy. Znaczenie i interpretacja

Karta tarota Król Mieczy to symboliczne przedstawienie postaci posiadającej wysoką pozycję uzyskaną dzięki wielkim intelektualnym możliwościom. Król Mieczy to chłodna osobowość, pozbawiona emocji. Rządzi swoim otoczeniem, bo potrafi je kontrolować. Na wszystko spogląda krytycznie i przenikliwie - cechuje go obiektywizm, ale tylko pozorny. Manipuluje swoimi rozmówcami, żeby zachowywali się tak, jak sobie tego życzy. Czasami sprawia wrażenie, jakby czytał ludziom w myślach. Zawsze musi mieć rację.

Pojawienie się Króla Mieczy w rozkładzie wskazuje na konieczność wykorzystania inteligencji i sprytu do osiągnięcia celu. Sytuacja wymaga opracowania strategii, przygotowania argumentów niemożliwych do zbicia. Trzeba się przygotować na walkę o dominację, "przegadać" kogoś. W relacjach międzyludzkich karta najczęściej podkreśla czyjś egoizm, a także wielką potrzebę niezależności.

Karta tarota Król Mieczy. Co oznacza w miłości?

W pytaniach o uczucia Król Mieczy jest niemal przestrogą. Ukazuje mistrza komunikacji, który potrafi odpowiednio wykorzystać słowa. Może informować o tym, że osoba, o którą pytamy, ma nad nami kontrolę i bezwzględnie wymaga, żebyśmy spełniali jej kaprysy. Naszym obowiązkiem według Króla Mieczy jest to, żeby się dopasować do narzuconych przez niego warunków. Karta pokazuje kogoś, kto traktuje nas chłodno i wykorzystuje do własnych celów.

Karta tarota Królowa Mieczy jako rada

Karta Król Mieczy jako rada zaleca, by w sytuacji, o którą pytamy, zepchnąć uczucia na dalszy plan. Musimy pomyśleć przede wszystkim o tym, czy mamy kontrolę nad obecnymi wydarzeniami. Jeśli przedstawimy racjonalne argumenty albo wykażemy się sprytem, ludzie dopasują się do naszej woli.

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.
Rozwiąż quiz

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.

Który z tych zespołów lubisz najbardziej?