Zamknij

Król Kielichów - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Król Kielichów?

10.11.2020
Aktualizacja: 10.11.2020 13:47
Król Kielichów
fot. Shutterstock

Król Kielichów to w tarocie symboliczne przedstawienie dobrego, opiekuńczego mężczyzny. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

Co mówi nam karta tarota Król Kielichów? Pojawienie się tej karty w rozkładzie wskazuje na sferę naszego życia związaną z uczuciami. Sugeruje, by w sprawie, o którą pytamy, kierować się tym, co podpowiada nam serce. Sprawdź, czego jeszcze możesz się z niej dowiedzieć!

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota Król Kielichów. Znaczenie i interpretacja

Karta tarota Król Kielichów przedstawia ciepłego, troskliwego mężczyznę, na którym zawsze można polegać. Mówi o kimś, kto jest dojrzały i stabilny emocjonalnie. W przeciwieństwie do Pazia i Rycerza Kielichów rozumie swoje uczucia, doskonale sobie z nimi radzi. W jego obecności każdy odczuwa spokój i czuje się bezpiecznie. Ludzie mu ufają, a on chętnie udziela im rad. Jest bardzo przyjaźnie nastawiony, wyrozumiały i uczynny.

Król Kielichów ma bogate życie wewnętrzne, interesuje się swoim duchowym rozwojem. Może też być uzdolniony artystycznie. Dzięki swojej mądrości zyskuje szacunek otoczenia, a dobry charakter pozwala mu zjednać sobie nawet najgorszych przeciwników. Chociaż jest wrażliwym mężczyzną, wyłamuje się ze stereotypu - wcale nie jest słaby ani nieporadny. Król Kielichów bardzo często robi karierę, a nawet spełnia się jako przywódca.

Karta tarota Król Kielichów. Co oznacza w miłości?

Król Kielichów w uczuciach to najlepsza z możliwych wróżb. Na pytanie: "Co on do mnie czuje?" odpowiada jednoznacznie: "Kocha!". Jednak należy przy tym wziąć pod uwagę, że w towarzystwie upragnionej kobiety Króla Kielichów niemal zawsze dopada nieśmiałość. Trzeba więc dać mu trochę czasu, aby się otworzył. Zdecydowanie warto zaczekać! Król Kielichów troszczy się o swoją partnerkę, nie przestając nad nią czuwać nawet na chwilę. Kiedy jest zakochany, staje się dla kobiety jej Aniołem Stróżem. Oddaje jej całe swoje serce.

Karta tarota Król Kielichów jako rada

W sprawie, o którą pytasz, najważniejsze są uczucia. Osiągniesz cel dzięki intuicji i wrażliwości, a także umiejętności porozumienia z innymi. Okazuj ludziom życzliwość i wyrozumiałość - odpowiedzą ci tym samym!

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.
Rozwiąż quiz

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.

Który z tych zespołów lubisz najbardziej?