Zamknij

Król Denarów - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Król Denarów?

09.11.2020
Aktualizacja: 09.11.2020 14:57

Król Denarów to w tarocie symbol zdrowego rozsądku i cierpliwości w dążeniu do celu. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

Król Denarów - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Król Denarów?
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Król Denarów?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota Król Denarów. Znaczenie i interpretacja

Karta tarota Król Denarów uosabia postać, która jest silnie związana z żywiołem Ziemi. Przedstawia praktycznego, zawsze opanowanego mężczyznę, dbającego o materialny dobrobyt i otaczającego opieką swoich najbliższych. Nie w głowie mu mrzonki, lubi mieć stabilny grunt pod nogami. Jest doskonale zorganizowany, ceni sobie rutynę, stroni od nagłych zmian. Król Denarów działa powoli i z wyczuciem, ma w sobie wielkie pokłady cierpliwości. Nie podejmuje decyzji, dopóki nie nabierze całkowitej pewności w jakiejś sprawie.

Król Denarów często oddaje się zmysłowym przyjemnościom, ale nigdy nie robi tego bez umiaru. Chce korzystać z życia, więc gromadzi pieniądze, smakuje rozmaite potrawy i niechętnie sypia sam. Chociaż nie zajmuje się przy tym zbytnio własnymi emocjami, jeśli już tworzy bliskie relacje, zawsze stara się zapewnić im trwałość.

Karta tarota Król Denarów. Co oznacza w miłości?

Król Denarów szuka partnerki na całe życie. Skrycie marzy o założeniu rodziny i pełnieniu w niej jednej z głównych ról. Najszczęśliwszy jest wtedy, kiedy może czuć się potrzebny - ochraniać swoich bliskich, wspierać ich finansowo i dbać o ich zadowolenie. Jednak zanim zdecyduje się na związek, często mijają wieki. Potrafi latami przyglądać się jednej kobiecie, rozważając w duchu wszystkie jej zalety i wady. Nigdy nie działa pochopnie, nie daje się ponieść porywom serca. Jest bardzo skryty. Najchętniej wyznaje miłość bez słów, po prostu pozostając w pobliżu przez długi czas.

Karta tarota Król Denarów jako rada

Nie spiesz się z niczym, sięgaj myślami daleko w przyszłość. Inwestuj rozważnie, a za kilka tygodni, miesięcy lub lat poczujesz nieporównywalnie większą satysfakcję, niż byłoby to możliwe dzisiaj. Zadbaj o spokój, zrelaksuj się.

loader
loader
Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.
Rozwiąż quiz

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.

Który z tych zespołów lubisz najbardziej?