Zamknij

Kolory aury - co oznaczają i jak je sprawdzić?

18.03.2021
Aktualizacja: 18.03.2021 14:54

Od pokoleń mówi się o tym, że człowiek ma swoją aurę. Jednak prawda jest taka, że istnieją różne kolory aury i możemy posiadać ich znacznie więcej niż tylko jeden odcień. Warto sprawdzić więc, co oznaczają poszczególne z nich i jakie jest ich znaczenie.

Czy zmiana aury jest możliwa?
fot. Shutterstock

Kolory aury odnoszą się do naszego stanu ducha, umysłu i ciała. Zawsze powinny być jasne i dość wyraziste, ponieważ wówczas wiemy, że nasze samopoczucie jest dobre. Im ciemniejsze są dane kolory, tym bardziej oznacza to, że z naszym stanem zdrowia nie jest tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli.

Aura - znaczenie kolorów o ciepłych odcieniach

Aby wiedzieć, co oznaczają poszczególne kolory aury, warto zapoznać się z ich szczegółowym opisem. Wówczas będziemy wiedzieli, czy musimy reagować, czy jednak wszystko jest z nami w porządku.

 • Kolor pomarańczowy - odcień ten oznacza, że jesteśmy w pełni sił witalnych. Wskazuje również na nasze pobudzenie seksualne oraz namiętność. Jeżeli odcień staje się bliższy czerwonemu, uważa się, że dana osoba jest skupiona wtedy tylko na sobie, wręcz do narcystycznej przesady.
 • Kolor czerwony - czerwień może być odbierana dwojako. W sensie pozytywnym jest to odcień niezwykle energetyzujący, pobudzający i rozgrzewający. Wskazuje na to, że dana osoba posiada dość silną relację z Matką Ziemią. Jeżeli kolor ten jest jaskrawy i wyraźny, wówczas świadczy o zdrowiu fizycznym i witalności. Jeśli nabiera różowego odcienia, wtedy mówi nam to o silnej więzi rodzinnej. A jeśli czerwień całkowicie przekształci się w róż, wtedy wiemy, że dana osoba jest szczęśliwa i wrażliwa. Czerwone kolory aury mogą również świadczyć o innych aspektach. Krwista czerwień oznacza namiętność, bordowy jej odcień to oznaka egoizmu i pozbawienia empatii. Czerwień zmieszana z brązem świadczy o poczuciu lęku, a kiedy czerwień miesza się z czernią, wówczas mamy do czynienia z aurą złośliwości i mściwości. Czerwony kolor aury staje się zabarwiony żółcią? Masz więc do czynienia z żądzą i ukrytymi pragnieniami. Jeśli natomiast twoja aura jest jasnoczerwona, oznacza to, że jesteś obdarzona nerwowym charakterem.
 • Kolor żółty - odcień żółci od zawsze oznaczał intelekt. Nie inaczej jest w przypadku aury. Jeśli odcień ten staje się matowy, wówczas oznacza to skupienie na ziemskich sprawach. W momencie, kiedy zaczyna on przechodzić w złoto, wówczas oznacza to, że nasz umysł się rozwija. Żółć staje się brudna? To znak świadczący o przebiegłości, chciwości i egoizmie. 
 • Kolor złoty - odnosi się do mądrości. Osoby posiadające aurę w tym kolorze charakteryzują się zrozumieniem i nie przywiązują się do rzeczy materialnych. Ich życie jest nastawione na błogie jego przeżywanie.
 • Kolor brązowy - przez wiele osób jest on uznawany za kolor świadczący o smykałce do prowadzenia interesów. Wielu uzdrowicieli ma jednak inne zdanie na temat tego odcienia. Brązowy kolor aury uznawany jest za oznakę choroby i negatywnych cech człowieka. Dla nich oznacza to, że dana osoba jest niemoralna, chciwa i skąpa. Tylko w sytuacji, kiedy brąz miesza się ze złotem, może być oznaką pracowitości.

Zobacz także: Turmalin - kamień o wielu barwach. Właściwości i znaczenie turmalinu

Chłodne kolory aury i ich znaczenie

 • Kolor zielony - odcień ten najczęściej kojarzy się z czymś pozytywnym i harmonijnym. Jest to również kolor nawiązujący do serca. Jeśli kolor aury jest jasnozielony, oznacza zamiłowanie do przyrody. Zieleń szmaragdowa to oznaka zainteresowań związanych z uzdrawianiem. Zieleń o brązowym odcieniu to oznaka zazdrości, a gdy ten kolor staje się mętny, oznacza to, że dana osoba jest fałszywa i egoistyczna.
 • Kolor niebieski - łączony jest z duchowością. Jeśli jednak będzie on wymieszany z czernią lub brązem, będzie to oznaką zainteresowania ciemną stroną religii.
 • Kolor fioletowy - oznacza intensywny, duchowy rozwój. Jeśli masz go w swojej aurze, możesz liczyć na duchowe oczyszczenie i ochronę. Lawendowy kolor aury wskazuje na wysoki poziom duchowości, liliowy jest oznaką altruizmu i współczucia. Fioletowa aura zawsze rozpoczyna się od głowy.
 • Kolor srebrny - to oznaka bogactwa materialnego i rozwiniętej duchowości. Czyste srebro oznacza kreatywny umysł, opiekuńczość i dobrą intuicję. Jasne srebro świadczy o bogactwie duchowym i materialnym. Jeśli jednak jego odcień staje się mętny, wówczas wskazuje na lęki oraz problemy z postrzeganiem własnego ciała. Grafitowe srebro oznacza choroby.
 • Kolor szary - jest to odcień negatywny. Sugeruje zamknięty umysł. Oznacza depresyjny charakter, choroby. Oznacza mętlik, brak życiowej drogi i wewnętrzny chaos.

Zobacz także: Horoskop numerologiczny 2021. Poznaj wibrację swojego roku osobistego

Kolory neutralne aury

 • Kolor czarny - może oznaczać tylko jedno: całkowitą wewnętrzną ciemność. Jeśli kolor całej aury danej osoby tak wygląda, oznacza to całkowitą rezygnację z życia. Jest natomiast całkowicie normalne, jeżeli pojawiają się tylko smugi tego koloru.
 • Kolor biały - odcień ten jest odbierany tylko w pozytywny sposób. Oznacza harmonijne życie, jedność ze światem i duchową perfekcję.

Zobacz także: Talizman szczęścia czy amulet ochronny? Jaki wybrać, jak zrobić?

Jak sprawdzić kolory swojej aury?

Chcesz zobaczyć jaką aurę wytwarza twoje ciało? Stań przed lustrem i postaraj się, aby za tobą było jasne i niczym niezmącone tło. W pomieszczeniu również musi być jasno. W skupieniu patrz na czubek swojej głowy, aż stanie się ona rozmazana i cały obraz za nią również.

Potrzebujesz tu pełnej koncentracji. Staraj się nie mrugać. Po chwili powinieneś zauważyć nad głową białą smugę. Oznacza to, że zaczynasz widzieć aurę. Wystarczy więc, że zaczniesz ćwiczyć widzenie jej właśnie w taki sposób, abyś w późniejszym czasie, mógł zobaczyć ją w pełni.

Czy jesteśmy w stanie zmienić kolor aury? Oczywiście! Każda osoba, która nie jest zadowolona z kolorów swojej aury, może postarać się je zmienić. Jednak w tym przypadku sama chęć nie wystarczy. Należy wówczas na co dzień nad sobą pracować i nie poddawać się, a zapewne po jakimś czasie, kolory aury staną się takie, o jakie nam w pełni chodziło.