Zamknij

Kielichy w tarocie - znaczenie. Czym są i co symbolizują?

12.11.2020
Aktualizacja: 12.11.2020 15:39

Kielichy w tarocie wprowadzają nas w świat emocji. Symbolizują ważne dla nas relacje uczuciowe i pomagają zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość. Przekonaj się, co chcą ci przekazać!

karty tarota
fot. Shutterstock

Kielichy w tarocie to symboliczne przedstawienie tego, co czujemy. W rozkładach kart tarota odpowiadają na pytania o miłość i relacje z bliskimi. Pokazują nam, jak pracować z własnymi emocjami w dojrzały sposób. Sprawdź, co oznaczają poszczególne karty!

Zobacz także: Czakry - czym są, kolory, znaczenie i wpływ na nasze życie!

Kielichy w tarocie - znaczenie. Czym są i co symbolizują?

Kielichy w kartach tarota to kolor przypisany żywiołowi Wody, a także związanym z nim znakom zodiaku (Ryby, Rak i Skorpion). Mówią o naszej wyobraźni, świecie wewnętrznym każdego z nas, a także symbolizują wszystko, co dotyczy naszej podświadomości. Opisują to, w jaki sposób każdy z nas wyraża swoje uczucia i potrzeby z nimi związane.

Osoby identyfikujące się z tym żywiołem odznaczają się szczególną wrażliwością, a także umiejętnością współodczuwania z innymi ludźmi. Są bardzo uzdolnione artystycznie i często spełniają się na tym polu. Doskonale rozumieją uczucia, marzenia i sny, ale czasem trudno im zejść na ziemię. Mogą uciekać od rzeczywistości do świata fantazji.

Kielichy w tarocie - znaczenie poszczególnych kart

W kolorze Kielichów wyróżniamy cztery karty dworskie. Paź Kielichów to symboliczne przedstawienie młodej osoby, która jest niedojrzała uczuciowo i lubi marzyć. Najczęściej zapowiada, że otrzymamy od kogoś wiadomość albo miłosną propozycję. Czeka nas zauroczenie, jednak nie wiadomo, czy przerodzi się ono w coś poważnego. Podobne znaczenie ma kolejna karta, jednak przedstawia ona osobę z większym doświadczeniem. Rycerz Kielichów wróży nam randki, czułości i wyznania, ale przestrzega, by traktować je z dystansem. Tej ostrożności brakuje trochę Królowej Kielichów, która jest w tarocie symbolem kobiecej wrażliwości i poświęcenia. Ta karta mówi nam, by cierpliwie czekać, aż miłość sama do nas przyjdzie i przygotować się na nią. Ukazaniem takiej dojrzałości uczuciowej jest Król Kielichów. To mężczyzna stabilny emocjonalnie, umiejący zaopiekować się innymi.

Zobacz także: Czym są runy? Zobaczcie, jak je czytać!

Oto znaczenie pozostałych kart:

As Kielichów - to jedna z najchętniej widzianych kart w rozkładach tarota. As Kielichów oznacza nowy początek w miłości, spotkanie wymarzonego partnera, odnowienie uczuć w związku.

2 Kielichów - mówi o znajomości, która ma szansę przerodzić się w związek partnerski, pod warunkiem, że obie strony będą się traktowały z szacunkiem. Karta tarota 2 Kielichów przypomina o tym, że w miłości jesteśmy wobec siebie równi.

3 Kielichów - to symbol udanego życia towarzyskiego. Karta tarota 3 Kielichów mówi o okazji do świętowania, spotkaniach z przyjaciółmi, imprezach i niezobowiązujących romansach. Jest bardzo miłą wróżbą dla osób samotnych, ale wzbudza niepokój u tych, które są w związku. Może przestrzegać przed zdradą.

4 Kielichów - pojawia się wtedy, kiedy czujemy, że stoimy w miejscu. Osoba, która rozpamiętuje zdarzenia z przeszłości i nie potrafi się wyrwać ze wspomnień, znajduje się w energii tej karty. 4 Kielichów jest symbolem straconych szans, których nie dostrzegamy, bo nie umiemy zapomnieć o tym, co było.

5 Kielichów - to smutek po stracie, żałoba i żal do siebie. 5 Kielichów to jedna z najsmutniejszych kart tarota. Przedstawia cierpienie i pustkę, które odczuwamy po czymś, co już nigdy nie wróci.

6 Kielichów - mówi o czymś, co nas rozczula i kojarzy nam się z dzieciństwem. Może wskazywać na to, że w naszym życiu pojawiła się bratnia dusza, przy której czujemy się bezpiecznie. 6 Kielichów to szczęśliwa karta, pod warunkiem, że nie uciekamy w świat marzeń od poważnych problemów.

7 Kielichów - jest symbolem zagubienia i braku umiejętności podjęcia decyzji. 7 Kielichów oznacza, że przestaliśmy widzieć sprawy takimi, jakimi są. Nasze wyobrażenia o sytuacji są niezgodne z rzeczywistością.

8 Kielichów - to karta rozstań. 8 Kielichów w tarocie zawsze symbolizuje odejście od czegoś, co już nam nie służy. Najczęściej oznacza, że potrzebujemy przez pewien czas pobyć w samotności i wybrać dla siebie nową drogę. Nie jesteśmy szczęśliwi tu, gdzie się znajdujemy. Czujemy, że musimy poszukać czegoś innego.

9 Kielichów - mówi o tym, aby cieszyć się życiem i czerpać z niego przyjemności. 9 Kielichów przestrzega jednak przed brakiem umiaru. Bo nadmiar przyjemności może szkodzić...

10 Kielichów - symbolizuje spełnienie w życiu uczuciowym i radosny, pełen harmonii związek. 10 Kielichów to chęć założenia rodziny, ślub, wesele albo narodziny dziecka. Karta mówi o naszych marzeniach i sugeruje nam, że mogą się one zrealizować.

Zobacz także: Czym jest biorytm człowieka?

loader