Zamknij

Karty anielskie - czym są i do czego służą? Zobacz, jak z nich wróżyć

28.05.2021 15:18
Karty do wróżenia
fot. Shutterstock

Karty anielskie to rodzaj kart do wróżenia. Czy pozwalają przewidywać przyszłość? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź.

Karty anielskie pomagają wielu osobom w ich codziennym życiu. Może korzystać z nich każdy, więc warto się dowiedzieć, czym są.

Zobacz także: Telepatia - co to jest i jak działa? Sprawdź, jak się jej nauczyć

Karty anielskie - co to jest?

Karty anielskie to rodzaj kart do wróżenia. Przy ich pomocy można dowiedzieć się, jak powinniśmy się zachować w danej sytuacji, by działać dla swojego dobra. Nie służą one do przewidywania przyszłości, a jedynie pomagają szukać rozwiązań dla naszych problemów.

Ich nazwa wzięła się z tego, że - jak dawniej wierzono - to aniołowie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. W dzisiejszych czasach najczęściej uważa się, że karty służą do łączenia się z własną intuicją, nakierowują osobę pytającą i dają jej podpowiedzi.

Karty anielskie - do czego służą?

Karty anielskie należą do tzw. talii wyroczni, czyli kart, które udzielają rad pytającemu człowiekowi. Przez większość osób zajmujących się wróżeniem są one używane jako uzupełnienie przepowiedni z kart tarota - wyjaśnienie tego, co ma ona przekazać i uzyskanie dodatkowej rady.

Można też stosować je samodzielnie. Wielu ludzi sięga po nie w sytuacji, w której muszą dokonać jakiegoś wyboru i potrzebują wskazówek.

Karty anielskie - jak z nich wróżyć?

Karty anielskie działają w bardzo prosty sposób. Wystarczy wylosować jedną z nich. Warto pamiętać przy tym o potasowaniu kart przed wybraniem wróżby dla siebie.

Jak poprosić je o radę? Należy po prostu zadać pytanie, na które chcemy uzyskać odpowiedź. Powinno być konkretne i precyzyjne: "Co mam zrobić w tej sytuacji?", "Czy powinienem się zgodzić na tę propozycję?", "Czy mogę zaufać tej osobie?". Karty podpowiedzą nam, co w danej chwili będzie dla nas najlepsze albo zdradzą informacje, które będą pomocne przy podjęciu decyzji.

Karty anielskie - interpretacja

Interpretacja kart anielskich nie jest trudna. Do każdej talii dołączona jest mała książeczka z opisami kart, dzięki czemu każdy z nas ma możliwość skorzystać z wyroczni. Po przeczytaniu opisu powinniśmy poświęcić krótką chwilę na zastanowienie się nad tym, co oznacza rada, jaką otrzymaliśmy.

Wróżenie z kart tarota czy talii wyroczni opiera się na naszej intuicji. Interpretowanie kart anielskich polega na wsłuchaniu się w swój wewnętrzny głos. Karta, którą wylosowaliśmy, da nam podpowiedź, o czym powinniśmy myśleć przy podejmowaniu decyzji.

Karty anielskie - gdzie kupić?

Karty anielskie możemy zakupić w każdym sklepie ezoterycznym, zarówno stacjonarnym, jak i online. Nie poleca się kupować kart używanych przez kogoś innego. Każdy z nas powinien mieć własną, nową talię. Wtedy zwiększą się szanse na to, że uzyskamy odpowiedź na swoje pytania.

Zobacz także: Tarot na miłość - jak postawić? Co powiedzą nam karty?

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?