Zamknij

Joga pomoże Ci znaleźć miłość. Oto 5 dowodów

04.10.2021 15:23
Joga
fot. Shutterstock

Nauczy cię samoakceptacji, pomoże w nawiązywaniu nowych znajomości, a także podniesie libido. Praktyka jogi ma zbawienny wpływ na singli, którzy nie mają pewności, czy kiedykolwiek uda im się znaleźć partnera.

Joga potrafi odmienić nasze życie na wiele możliwych sposobów. To nie tylko ćwiczenia zwiększające sprawność fizyczną, ale cała filozofia - dzięki praktyce pozbywamy się problemów w relacjach z ludźmi. Jej działanie prowadzi do tego, że o wiele łatwiej jest nam znaleźć życiowego partnera.

Zobacz także: Czy wiesz, że podczas pełni Księżyca nie powinno się ćwiczyć jogi? Istnieje ważny powód

Joga pomoże ci znaleźć miłość

Praktyka jogi jest skutecznym lekarstwem na samotność. Dzięki niej mamy szansę zacząć swoje życie od nowa i spotkać wymarzonego partnera. Co ważne, pomaga również w podtrzymaniu relacji i zbudowaniu szczęśliwego związku. Jak to możliwe? Sprawdźcie.

Praktyka jogi pomaga w znalezieniu partnera

Oto 5 dowodów na to, że dzięki regularnej praktyce jogi uda ci się znaleźć prawdziwą miłość:

1. Pomoże ci pokochać siebie

W dzisiejszych czasach jednym z najpoważniejszych problemów, które utrudniają nam nawiązanie kontaktu z innymi ludźmi, jest brak samoakceptacji. Jesteśmy wobec siebie tak krytyczni, że nie umiemy sobie nawet wyobrazić, że ktoś mógłby nas pokochać. Joga sprawia, że przestajemy skupiać się na swoich wadach, a zamiast tego uczymy się doceniać swoje zalety. Nabieramy też nawyku, by o siebie dbać i traktować własne ciało z szacunkiem.

2. Otworzysz się na świat

Asany jogi pomagają nam zwiększyć elastyczność na dwa sposoby. Z jednej strony otwiera się nasze ciało, a z drugiej - serce i głowa. Mamy w sobie więcej zrozumienia, stajemy się bardziej tolerancyjni, bez większego kłopotu nawiązujemy nowe znajomości i potrafimy porozumieć się z każdym. Nie widzimy powodu, by dramatyzować czy oceniać czyjeś zachowanie. Swoje doświadczenia z innymi traktujemy jak lekcje, a nie przełomowe zdarzenia.

3. Zmieni się twoje podejście do ludzi

Badania wykazały, że joga skutecznie podnosi nasze poczucie własnej wartości. Objawia się to tym, że nie wyrażamy zgody na złe traktowanie i potrafimy wyznaczać innym zdrowe granice. Osoby regularnie praktykujące jogę rzadko tworzą toksyczne związki albo nawiązują relacje z ludźmi, którzy nie umieją ich docenić. Mają większą świadomość tego, że świat nie kończy się na jednej osobie i lepiej jest skupiać się na budowaniu więzi, które dają nam powody do uśmiechu.

4. Zaczniesz poruszać się bardziej zmysłowo

Joga poprawia naszą sprawność seksualną i pomaga przełamać lęki związane z cielesnością. Pozbawia kompleksów, a zamiast tego uczy odczuwania wdzięczności wobec własnego ciała. Regularna praktyka zwraca uwagę na to, że cały nasz organizm w każdej chwili wykonuje pracę, dzięki której funkcjonujemy. Podczas ćwiczeń poznajemy własne możliwości, co często wywołuje zachwyt. Z biegiem czasu zaczynamy poruszać się z coraz większą lekkością i pewnością siebie.

5. Poznasz wiele nowych osób

Dzięki ćwiczeniom jogi mamy okazję trafić na ludzi, z którymi połączą nas podobne wartości. Na zajęcia, festiwale i wyjazdy związane z jogą uczęszczają osoby obojga płci. Panuje tam swobodna atmosfera, a ludzie odnoszą się do siebie z serdecznością. W tych okolicznościach łatwo nawiązać nowe przyjaźnie albo spotkać przyszłego partnera.

Zobacz także: Channeling - co to jest? Dowiedz się, jak odbierać przekaz z innych wymiarów