Zamknij

Jakie właściwości ma jadeit? Co daje jako talizman?

31.03.2021
Aktualizacja: 31.03.2021 23:44
Jakie właściwości ma jadeit?
fot. Shutterstock

Jadeit i jego właściwości doskonale sprawdzają się w wielu branżach. Jest nie tylko kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w jubilerstwie, ma ogromne znaczenie również w rozwoju duchowym i stanowi doskonały środek leczniczy. Sprawdź, jakie właściwości ma jadeit oraz jakie problemy pomoże ci rozwiązać.  

Do czego przyda ci się jadeit? Właściwości tego kamienia wykorzystywane są na różne sposoby. Z pewnością usprawnią kondycję duchową i fizyczną. W jaki sposób można to zrobić? Najczęściej noszone są bransoletki z jadeitów bądź naszyjniki, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób, by mieć je zawsze przy sobie.  

Najbardziej popularny jest jadeit zielony, tzw. jadeit cesarski, który wydobywany jest w Chinach. Skojarzenie jadeitu z zielenią stało się tak oczywiste, że powstał nawet kolor jadeitowy, charakteryzujący się swoistym kolorem zieleni. Jednak niektóre kamienie mogą mieć kolor żółty, biały, czerwony, perłowy a niekiedy i przezroczysty. Rzadkością jest jadeit niebieski. Niezależnie jednak od barwy kamienia działają one w ten sam sposób. Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść kamień jadeit.  

Zobacz także: Nefryt - kamień ceniony od wieków

Właściwości lecznicze jadeitu 

W medycynie naturalnej często wykorzystywany jest jadeit. Właściwości tego kamienia pomagają w leczeniu wielu schorzeń, szczególnie kręgosłupa. Odbywa się to za pomocą rytuału, w którego trakcie kamienie przykładane są w miejsca cierpiące na dane schorzenie. Zaleca się również noszenie jadeitu, np. przyklejonego plastrem do skóry.  

Jadeit jako kamień leczy przede wszystkim:  

  • bóle kręgosłupa i bioder, 
  • chore korzonki, 
  • kolki nerkowe, 
  • niepłodność, 
  • grypę, przeziębienie. 

Jadeity działają leczniczo, ponieważ usprawniają przepływ energii, która oddziałuje na czakry. Te, zaktywizowane poprzez wibracje energetyczne, wpływają na lepsze funkcjonowanie pewnych organów. 

Zobacz także: Horoskop majów - znaki zodiaku majów. Sprawdź, jaki jest twój!

Jadeit jako talizman lub amulet  

Jadeit znaczenie ma także w ezoteryce, magii i astrologii. Symbolizuje władzę, mądrość i długowieczność. Jako talizman przyciąga dobra materialne. Odpowiada za dobrobyt, utrzymanie pieniędzy przy sobie oraz pomaga prowadzić udane życie małżeńskie. Jako amulet odpycha złą energię i uroki. Chroni przed złymi decyzjami, pomaga znaleźć właściwą drogę. Jadeit jest szczęśliwym kamieniem dla znaków zodiaku. Przypisywany jest takim znakom jak Rak, Ryby i Waga.  

Zobacz także: Chryzopraz - zielone złoto z Dolnego Śląska

Jadeit - biżuteria z zielonym kamieniem  

Biżuteria z jadeitu jest niezwykle popularna ze względu na mnogość kolorów. Mimo że najpopularniejszym kolorem jadeitu jest zieleń, to w przeważającej większości bransoletki z jadeitu wykonane są z innych kolorów, tworzących unikatowe kompozycje. Najczęściej wykorzystywany jest jadeit biały, jadeit szary, jadeit czerwony oraz jadeit różowy.