Zamknij

Jak wykonać rytuał miłosny? Czy to działa?

31.03.2021
Aktualizacja: 31.03.2021 20:42

Rytuały miłosne to obrządki, którymi kobiety i mężczyźni interesowali się niemal od zawsze. Od wieków próbujemy bowiem znaleźć sposób na to, aby szczęśliwie się zakochać i jesteśmy gotowi sięgnąć w tym celu nawet po magię.

Jak odprawić miłosny rytuał?
fot. Shutterstock

Czy naprawdę da się w ten sposób zdobyć jakąkolwiek miłość? Wszystko zależy od tego, czy w taką metodę uwierzysz. Jeżeli uważasz, że możliwe jest rozkochanie kogoś za pomocą magicznych rytuałów, to nikt nie przekona cię, że nic nimi nie wskórasz. Jeśli zaś będziesz nastawiony do nich sceptycznie, nie ma potrzeby zaprzątać sobie nimi głowy. Czym są rytuały miłosne? Jak i czy w ogóle działają? Jak je przeprowadzić?

Zobacz także: Śniła Ci się miłość? Koniecznie sprawdź, co oznacza sen o miłości?

Czym są i na czym polegają rytuały miłosne?

Rytuały miłosne możemy przeprowadzić samodzielnie lub z pomocą kogoś, kto zajmuje się tym zawodowo. Obecnie taką osobę znajdziesz niemal w każdym mieście - rytuały miłosne oferują wróżki w całym kraju. Najpierw jednak warto dowiedzieć się, na co w ogóle się decydujesz.

Rytuały miłosne to obrzędy, które odbywają się ze świecami, ponieważ w ten sposób budowana jest atmosfera i wyjątkowość wydarzenia. Magia świec wzmacnia rytuały miłosne. Dokładnie instrukcje samodzielnego przeprowadzania miłosnego rytuału są dostępne na wielu stronach internetowych. Najczęściej twoje zadanie będzie sprowadzać się do wygłoszenia konkretnej formułki przy wykorzystaniu jakiegokolwiek przedmiotu, który należy do osoby, którą chcesz w sobie rozkochać. Czasami używane są także specjalne kamienie, zioła czy rośliny.

Czy rytuały miłosne działają? Najlepiej odpowiesz sobie na to pytanie  sam - po przeprowadzeniu jednego z nich.

Zobacz także: Zaklęcia miłosne - jak przyciągnąć miłość?

Jak się przygotować do rytuałów miłosnych?

Nawet jeżeli wiesz już, jak wykonać rytuał miłosny, jest jeszcze kilka zasad, o których musisz pamiętać. Szczególnie istotne są działania, które podejmujesz przed wykonaniem takiego rytuału. Warto przygotować zarówno siebie, jak i pomieszczenie, w którym wszystko będzie się odbywało.

O co dokładnie chodzi? Wybrany pokój należy wcześniej dobrze przewietrzyć i dopiero potem zapalić w nim świece. W całym pomieszczeniu możesz umieścić przedmioty, które będą sprzyjały powodzeniu miłosnego rytuału - są to owoce i symbole, które przypisywane są wybranemu zaklęciu. Najczęściej wykorzystywany jest kolor czerwony, który ma symbolizować uczucia oraz biel, czyli czystość intencji osoby, która wykonuje rytuał.

Wszystkie te działania mają na celu wzmocnienie rytuału i zwiększenie szans na jego powodzenie. Miłosne rytuały powinny być wykonywane w odpowiednich fazach Księżyca i warto wcześniej poprosić o pomoc wszystkie Żywioły. Najczęściej wykonywany jest rytuał miłosny Wenus, nazywany też rytuałem spętania miłosnego. Wykonują go kobiety, które chcą zdobyć uczucie wybranego mężczyzny.

Jako ciekawostkę można wskazać, że wywodzące się ze starożytności egipskie zaklęcia i rytuały miłosne były przeprowadzane już tysiące lat temu. Jednak także wtedy miały one swoich sceptyków. Podobnie jak dziś, byli jednak i tacy, którzy uważali je za skuteczny sposób na szczęśliwą miłość.

Zobacz także: Biała magia - czym właściwie jest?

Czy powinno się przeprowadzać miłosne rytuały?

Przeciwnicy przeprowadzania miłosnych rytuałów argumentują swoje podejście tym, że nie jest to właściwe zachowanie w stosunku do naszego partnera lub partnerki czy też po prostu osoby, którą chcemy w sobie rozkochać. Wykorzystywanie magicznych mocy uważają oni za nadużycie. Podkreślają oni także, że rytuał miłosny na daną osobę może być błędem - być może osoba kocha kogoś innego i w ten sposób zranimy wielu ludzi? Dla oceny nie ma znaczenia faktyczna skuteczność magicznych rytuałów miłosnych, bowiem już samo założenie, że możemy kogoś zmusić do uczuć, jest według przeciwników stosowania rytuałów niestosowne. Odbieramy bowiem osobie wolną wolę i decydujemy za nią. Wskazują oni także, że gdyby to stosujący rytuał znalazł się w odwrotnej sytuacji, nie chciałby, aby ktoś rzucał na niego zaklęcie miłosne. Ponadto już sama nazwa rytuału „miłosnego spętania” przywodzi na myśl robienie czegoś wbrew woli jednej ze stron.

Zobacz także: Gdzie poznasz miłość swojego życia? Zdradza to twój znak zodiaku

Kiedy można stosować rytuały miłosne?

Rytuały miłosne powinny być stosowane w momencie, gdy zgadzają się na to dwie strony. Pamiętaj też, że w rytuale nie chodzi tylko o zdobycie miłości. Możesz nim wzmocnić istniejące uczucie lub przetrwać trudny okres w związku. Jeżeli zarówno ty, jak i twój partner wierzycie w to, że magiczne rytuały miłosne działają - nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonywać je regularnie. Może być to dla was forma pracy nad waszym życiem uczuciowym - dopóki działa i nikogo nie krzywdzicie, nie ma w tym nic złego.

Pamiętaj także, że miłosne rytuały to kolejna forma dbania o romantyczną atmosferę w związku. Możesz okazywać swoją miłość poprzez drobne gesty - zapalenie świec, przygotowanie kolacji, wysłuchanie partnera lub partnerki. Rytuały miłosne mogą być zatem kolejnym sposobem na dodanie pikanterii waszemu związkowi, metodą na rutynę, szansą na poprawę relacji lub zwyczajnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu.