Zamknij

Dzieci Indygo - kim są? Sprawdź, jak je rozpoznać

11.05.2021 15:21
Dziewczynka
fot. Shutterstock

"Dzieci Indygo" to termin wprowadzony przez przedstawicieli ruchu New Age. Odnosi się do dzieci wykazujących nadludzkie zdolności. Sprawdź, jak je rozpoznać.

Kim są Dzieci Indygo? Według wierzeń są to dzieci posiadające umiejętności paranormalne, które pojawiły się na Ziemi w określonym celu. Nazwa "Indygo" pochodzi od barwy ich aury. 

Zobacz także: Telepatia - co to jest i jak działa? Sprawdź, jak się jej nauczyć

Dzieci Indygo - kim są?

Dzieci Indygo są inaczej zwane "gwiezdnymi dziećmi". Mówi się o nich także "lightworkers", czyli "wojownicy światła". Mają sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem. Przychodzą na niego po to, by zniszczyć wszystkie niedziałające struktury.

Są wybitnie uzdolnione w jakiejś dziedzinie, myślą nieszablonowo i odznaczają się ogromną inteligencją, ale jednocześnie mają problemy z utrzymaniem uwagi. Na tle innych dzieci wyróżniają się znacznym nonkorformizmem - mogą lekceważyć wiele zasad.

Posiadają naturalne zdolności intuicyjne, takie jak jasnosłyszenie czy telepatia. Z łatwością wyczuwają prawdziwe intencje ludzi, a także odróżniają prawdę od fałszu.

Dzieci Indygo - jaką mają misję?

Według filozofii New Age zadaniem Dzieci Indygo jest zburzenie wszystkich niedziałających systemów. Ponieważ są buntownikami z natury, nigdy nie zgodzą się na wykonywanie zadań, które uważają za bezsensowne. W ten sposób burzą stare struktury społeczne, utrudniające ludziom życie.

Dzieci Indygo - po czym je rozpoznać?

Dzieci Indygo przychodziły na świat w latach 1970-2000. Uważa się, że można je rozpoznać po kolorze aury - osoby, które mogą ją zobaczyć, dostrzegają wokół nich barwę indygo. Stąd też wzięła się nazwa tego fenomenu.

Zachowanie Dzieci Indygo może wydawać się problematyczne, szczególnie dla ich rodziców albo nauczycieli. Nie uznają niczyich rozkazów, w żaden sposób nie można wywołać w nich poczucia winy. Mówi się o nich, że mają poczucie "królewskiej godności" i uważają, że zasługują na jak najlepsze traktowanie. Wymagają od innych szacunku.

Często są uzdolnione twórczo, mają wiele artystycznych talentów. Mogą je jednak zmarnować, jeśli nie będą miały warunków do tego, by wyrazić swoje zdolności.

Dzieci Indygo - cechy charakteru

Osobowość Dzieci Indygo składa się z kilku sprzecznych cech. Jak podaje NaTemat.pl, są to:

  • silna wola, odwaga i upartość,
  • umiejętność dążenia do celu,
  • brak szacunku dla autorytetów i częste podważanie ich roli,
  • przekora,
  • ogromna duma,
  • silna potrzeba wolności,
  • pomysłowość,
  • intuicja i przenikliwość w obserwacji,
  • niecierpliwość i niechęć do oczekiwania,
  • tendencja do wątpienia w swoją wartość i brak pewności siebie.

Zobacz także: Kolory aury - co oznaczają i jak je sprawdzić?

Dzieci Indygo a dzieci kryształowe i tęczowe

Po Dzieciach Indygo przyszły na świat te, które nazwano "kryształowymi" i "tęczowymi". Są urodzone po 2000 roku i wyróżniają się podobną upartością, jednak posiadają o wiele większą wrażliwość i empatię. Ich zadaniem jest naprawić to, co zburzyły Dzieci Indygo i stopniowo, z łagodnością, dzięki swojej intuicji wprowadzać nowy ład i harmonię

Zobacz także: Tarot na miłość - jak postawić? Co powiedzą nam karty?

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?