Zamknij

Dlaczego los czasem zamyka przed nami drzwi? Zaskakujące wyjaśnienie polskiej jasnowidzki

13.05.2022 09:32
Kobieta
fot. Shutterstock

Kiedy bardzo czegoś pragniesz, ale nie możesz tego dostać, możesz czuć się tak, jakby cały świat był przeciwko tobie. W rzeczywistości jednak oznacza to najczęściej coś zupełnie odwrotnego.

Bycie odrzuconym jest jednym z najgorszych doświadczeń, jakie może spotkać człowieka. Wywołuje bolesne uczucia i często powoduje, że zaczynamy przyjmować rolę ofiary. Czujemy się nieważni, pomijani. Jasnowidzka Aida zwróciła właśnie uwagę na to, że powinniśmy interpretować to przeżycie inaczej, bo w rzeczywistości ma ono zupełnie inny wymiar.

Zobacz także: Niepokojąca przepowiednia polskiego jasnowidza. "Obudzą się od dawna uśpione wulkany"

Dlaczego los czasem zamyka przed nami drzwi? Zaskakujące wyjaśnienie

Niespełnione oczekiwania w relacjach z innymi, zarówno na gruncie prywatnym, jak i zawodowym, są źródłem głębokiego rozczarowania. Sprawiają, że reagujemy silnymi emocjami. Możemy odczuwać smutek lub gniew. Pojawia się żal wobec kogoś, kto nas odrzucił albo zlekceważył.

Według jasnowidzki Aidy nie powinniśmy traktować tego doświadczenia w podobny sposób. Często bowiem jest tak, że nie dostajemy szansy na stworzenie z kimś związku albo podjęcie pracy na danym stanowisku z zupełnie innego powodu. Chociaż jeszcze o tym nie wiemy, relacja z daną osobą albo związanie się z wybraną instytucją byłoby dla nas złe - wniosłoby do naszego życia ból i niepokój.

Czasami drzwi są zamknięte nie dlatego, że los nie chce ci dać tego, czego oczekujesz, tylko dlatego, że próbujesz na siłę włamać się tam, gdzie mogą spotkać cię nieprzewidziane, niesprzyjające twojemu szczęściu sytuacje. Co zostaje? Zaufać przeznaczeniu i odpuścić napięcie - stwierdziła.

Wszechświat czuwa nad nami i chroni nas przed takimi przeżyciami, które mogą nas zranić. Po pewnym czasie możemy sobie uświadomić, że dzięki temu uniknęliśmy cierpienia. Zobaczymy, że coś, czego pragnęliśmy, w rzeczywistości jest inne, niż nam się wydawało.

Aida podpowiada, jak postępować w maju 2022 roku

Często kurczowo trzymamy się swoich projektów i planów, bo nie potrafimy przyznać, że pomyliliśmy się w ocenie drugiej osoby lub sytuacji. Zdarza nam się widzieć w kimś jego potencjał i oczekiwać wobec niego, że będzie postępował wobec nas najlepiej, jak tylko potrafi.

Niełatwo powiedzieć sobie, że zakochaliśmy się w partnerze, z którym nigdy nie będziemy szczęśliwi, wybraliśmy nieodpowiednich przyjaciół albo walczymy o karierę, do której nie mamy odpowiednich zdolności. Jak twierdzi Aida, robienie czegokolwiek na siłę jest dla nas jednak bardzo krzywdzące. O wiele lepiej przyznać przed sobą, że popełniliśmy błąd i zaufać, że w przyszłości czekają nas lepsze doświadczenia.

Nie wymuszaj na sobie działań, które cię bolą. Dziś świadomość i troska o siebie powinny wygrać z ambicją. Oczekiwania innych, strach, kompleksy czy próba udowodnienia komuś swojej racji mogą cię dużo kosztować - napisała jasnowidzka.

Zgadzacie się z tymi słowami?

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najczęściej odrzucane. Nikt nie chce się z nimi zadawać

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?