Zamknij

Denary w tarocie - znaczenie. Czym są i co symbolizują?

25.11.2020
Aktualizacja: 25.11.2020 15:47

Denary w tarocie są symbolem wszystkiego, co trwałe. Mogą odnosić się zarówno do dóbr materialnych, jak i najważniejszych dla nas relacji z innymi. Przeczytaj, co chcą ci przekazać!

Karty tarota
fot. Shutterstock

Denary w tarocie to symboliczne przedstawienie tego, czemu chcemy nadać w swoim życiu trwałość. W rozkładach kart tarota najczęściej opowiadają o tym, w co inwestujemy i co wyda plony w przyszłości. Sprawdź, co oznaczają poszczególne karty!

Zobacz także: Spójrz na obrazek i wybierz jeden symbol. To zdradzi, co niedługo zdarzy się w twoim życiu

Denary w tarocie - znaczenie. Czym są i co symbolizują?

Denary w kartach tarota to kolor przypisany żywiołowi Ziemi, a także związanym z nim znakom zodiaku (Byk, Panna, Koziorożec). Osoby identyfikujące się z tym żywiołem są z natury dość spokojne, powolne w działaniu, ale ambitne. Dzięki swojej pracowitości i inteligencji osiągają sukcesy w pracy, często wiele zarabiają.

Chętnie trzymają się z boku i nie starają się o to, by zwrócić na siebie uwagę. Jednak ich obecności nie da się nie zauważyć. Mają mocne charaktery, wyraźnie sprecyzowane poglądy i wypowiadają się w bardzo konkretny sposób. Są wybredni, jeśli chodzi o dobór przyjaciół i partnerów. Kiedy już się z kimś zwiążą, wykazują w tej relacji wielkie zaangażowanie.

Denary w tarocie - znaczenie poszczególnych kart

W kolorze Denarów wyróżniamy cztery karty dworskie. Paź Denarów to symboliczne przedstawienie młodzieńca, który dopiero zaczyna się czegoś uczyć. Rycerz Denarów jest w tarocie symbolem powolnego, ale stanowczego zmierzania do celu. Królowa Denarów to kobieta będąca w tarocie "małą Cesarzową" - ta karta przypomina kobietom, by dbały o poczucie własnej wartości. Jej tarotowym małżonkiem jest Król Denarów - poważny, dojrzały mężczyzna, na którego można liczyć w każdej sytuacji.

Zobacz także: Czy uda ci się rozpoznać gatunek drzewa po jednym zdjęciu?

Oto znaczenie pozostałych kart:

  • As Denarów - jest symbolem tego, że w naszym życiu pojawiła się szansa na stworzenie trwałej relacji. As Denarów może się odnosić zarówno do kwestii zawodowych, jak i do miłości czy przyjaźni.
  • 2 Denarów - mówi o sytuacji, w której się nad czymś wahamy i mamy poczucie, że zaczyna nam brakować gruntu pod nogami. 2 Denarów oznacza, że od jakiegoś czasu staramy się "żonglować" swoimi zobowiązaniami. Wiemy, że lada moment coś wypadnie nam z rąk.
  • 3 Denarów - bardzo dobra karta. 3 Denarów mówi o współpracy nad ważnym przedsięwzięciem, pomaganiu sobie nawzajem. Nie zawsze musi się odnosić do kwestii związanych z nauką czy pracą. Przy odpowiednich kartach sąsiadujących 3 Denarów oznacza gotowość obu stron do pracy nad zbudowaniem szczęśliwego związku.
  • 4 Denarów - symbolizuje upartość i niechęć do dzielenia się tym, co mamy. 4 Denarów to karta mówiąca o tym, że nie chcemy się na coś otworzyć, odrzucamy pomysł albo propozycję, bo boimy się ryzykować.
  • 5 Denarów - to karta wywołująca ogromny smutek. 5 Denarów zawsze mówi o porzuceniu, poczuciu beznadziejności. Opisuje stan, w którym jesteśmy na granicy rozpaczy i wątpimy w swoją wartość.
  • 6 Denarów - to karta równowagi w dawaniu i braniu. 6 Denarów najczęściej wskazuje na to, że została ona w jakiś sposób zachwiana. Jedna ze stron w relacji, o którą pytamy, daje z siebie więcej, niż dostaje. Ten stan rzeczy należy jak najszybciej zmienić, bo w przeciwnym wypadku będzie to miało bardzo przykre konsekwencje.
  • 7 Denarów - ukazuje człowieka w chwili, w której rozmyśla nad tym, jakie zbierze plony. 7 Denarów to karta wskazująca na to, że zrobiliśmy w danej sprawie wszystko, co było do zrobienia - zasialiśmy ziarno i teraz możemy jedynie czekać, co z niego wyrośnie.
  • 8 Denarów - to karta mówiąca o samodzielnej, wytrwałej pracy, która zaprowadzi nas do wymarzonego celu. 8 Denarów zaleca nam cierpliwość i to, żebyśmy nie przerywali swoich starań - nawet jeśli czujemy się zmęczeni, a samotność coraz bardziej nam doskwiera. Sukces jest już blisko!
  • 9 Denarów - mówi o niezależności i swobodzie działania. 9 Denarów to w tarocie karta "szczęśliwego singla".
  • 10 Denarów - to karta całkowitego spełnienia w życiu. 10 Denarów opisuje sytuację, w której mamy wszystko, czego pragnęliśmy - pieniądze, zdrowie, partnera, przyjaciół i szczęśliwą rodzinę.

Zobacz także: O której godzinie powinieneś kłaść się do spania? Eksperci przekonują, że zależy to od znaku zodiaku

loader
loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?