Zamknij

Czterolistna koniczyna - znaczenie. Czy to prawda, że przynosi szczęście?

25.05.2021 13:15

Czy znalezienie czterolistnej koniczyny oznacza, że los się do nas uśmiechnie? Sprawdź, jaką wymowę ma ten symbol.

Czterolistna koniczyna
fot. Shutterstock

Czterolistna koniczyna od czasów dzieciństwa wywołuje szeroki uśmiech na twarzy wielu osób. Przekonaj się, dlaczego tak jest.

Zobacz także: Telepatia - co to jest i jak działa? Sprawdź, jak się jej nauczyć

Czterolistna koniczyna - co to jest?

Czterolistna koniczyna to mutacja pospolitej koniczyny - rośliny, która najczęściej posiada trzy listki. Czterolistną koniczynę znajduje się bardzo rzadko, choć uważa się, że w niektórych miejscach łatwiej na nią natrafić. Jest to zależne m.in. od stanu gleby.

Zobacz także: Kolory aury - co oznaczają i jak je sprawdzić

Czterolistna koniczyna - co symbolizuje?

Panuje przesąd, że każdy listek koniczyny posiada swoje znaczenie. Pierwszy oznacza nadzieję, drugi mówi o wierze, trzeci o miłości, a czwarty o szczęściu. Stąd wzięła się tradycja, by sądzić, że znalezienie rośliny z czterema listkami informuje nas o tym, że czekają nas niedługo szczęśliwe wydarzenia.

W czasach starożytnych koniczyna cieszyła się ogromną popularnością. Uważano ją za symbol życiowej siły, która ma moc pokonywania przeciwności losu.

Czterolistna koniczyna - talizman

Jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów na to, by zapewnić sobie szczęście dzięki czterolistnej koniczynie, jest noszenie jej przy sobie w formie talizmanu.

Można włożyć ją do portfela, by sprowadziła do nas pieniądze, albo umieścić w szklanym naszyjniku lub pierścieniu i zachować przy sobie na zawsze. Noszona przy sercu pomoże nam w zdobyciu upragnionego partnera.

Czterolistna koniczyna - jak znaleźć?

Czterolistna koniczyna rośnie na łąkach i na trawnikach. Niektórzy twierdzą, że cztery listki posiada co czterdziesta roślina, a według innych źródeł - jedna na dziesięć tysięcy.

Według przesądów największe szanse na znalezienie czterolistnej koniczyny mają osoby, które są uczciwe i bogobojne. W tradycji chrześcijańskiej czterolistna koniczyna jest symbolem krzyża, który ma nas informować, że otrzymamy niedługo cenny dar od Boga.

Naukowcy z kolei przekonują, że najprostszym sposobem na znalezienie czterolistnej koniczyny jest spokojne przyglądanie się łące z odległości około 1,5 m. Jest to podobno o wiele lepszy pomysł niż padanie na kolana, by oglądać trawę z bliska. Z daleka o wiele łatwiej odróżnić czterolistną roślinę.

Zobacz także: Tarot na miłość - jak postawić? Co powiedzą nam karty?

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?