Zamknij

Czaroit - magiczny kamień dla rozwoju duchowego

22.03.2021
Aktualizacja: 22.03.2021 15:42

Czaroit to niezwykły minerał, którego pochodzenie nie jest jasne, jednak wiąże się go z jasnowidztwem i mistycyzmem. Jeśli pragniesz życiowej przemiany, wybierz ten magiczny kamień i pokonaj swoje słabości.

Niezwykłe właściwości czaroitu.
fot. Shutterstock

Czaroit to kamień z rodziny krzemianów, którego dokładny skład i pochodzenie po dziś dzień stanowi przedmiot badań naukowców z całego świata. Wydobywa się go jedynie w Rosji, a każdy jego kawałek różni się składem chemicznym. Rzadko występuje w formie ostrosłupowych kryształów, częściej w postaci zrośniętych ziemistych grup. Dlatego dopiero po jego obróbce można dostrzec jego prawdziwe piękno w formie szklistego kamienia o różnej przezroczystości i plamistości w szerokiej gamie odcieni fioletu i lilii. Rzadziej przybiera kolor różowy, brunatny lub złoty. Ponieważ jest dostępny w ograniczonych ilości, stanowi obiekt pożądania zarówno w jubilerstwie, jak i w kolekcjonerstwie. Dowiedz się, jakie właściwości posiada czaroit - magiczny kamień transformacji.

Czaroit - magiczny kamień o niezwykłym pochodzeniu

Czaroit posiada niezwykłą historię tak jak jego skład. Jego odnalezienie datuje się na rok 1948, kiedy to rosyjski geolog Dietmar znalazł go po raz pierwszy nad rzeką Czarą, lewego dopływu Lany. 20 lat później po raz kolejny został odnaleziony przez innego rosyjskiego geologa, który razem z żoną rozpoczął badania nad nim. Mimo coraz bardziej zaawansowanej technologii, jaką dysponuje współczesna nauka, do dzisiaj nie udało się ustalić dokładnego składu kamienia ze względu na jego niespotykaną zmienność. Dlatego też w 1977 roku nadano mu oficjalną nazwę od rzeki Czary, której okolica stanowi jedyne miejsce na świecie, gdzie można go wydobyć. Co więcej, jego ilości są mocno ograniczone, ponieważ obszar jego występowania oszacowano na jedyne 10 km2.

Zobacz także: Azuryt - właściwości i zastosowanie. Co to za kamień?

Właściwości transformacyjne czaroitu

Czaroit to magiczny kamień, któremu przypisuje się wiele właściwości leczących zarówno ducha, jak i ciało. Pozwala swoim posiadaczom na wszechstronny rozwój osobisty. Z jednej strony umożliwia okiełznanie zbyt wybujałej sfery duchowej i sprowadzenie jej do środowiska bardziej przyziemnego, do codzienności, która odbywa się tu i teraz. Z drugiej strony silne oddziałuje na czakrę korony, która powiązana jest ze wszystkim, co niematerialne i mistyczne, wprowadzając życie w wymiar boskości.

Dzięki temu czaroit pozwala osiągnąć swoistą równowagę między rzeczywistością duchową i ziemską, co objawia się poczuciem wewnętrznej harmonii i spokojuPozwala także na wnikliwe poznanie samego siebie, umożliwia kontakt ze światem niematerialnym a tym samym poznanie skrawka przyszłości. To właśnie dzięki tym możliwościom poznania siebie i wszechświata kamień ten niejako zezwala na rozwój osobisty. Umożliwia pracę nad swoją wewnętrzną energią, wskazuje moment, kiedy człowiek podąża złą ścieżką, prowadzi do refleksji nad swoim życiem i zmiany priorytetów.

Zobacz także: Turmalin - kamień o wielu barwach. Właściwości i znaczenie turmalinu

Niezwykła moc Fioletowego Płomienia

Czaroit wspiera w postanowieniu zmiany i realizowaniu ich w życiu codziennym dzięki silnym wibracjom Fioletowego Płomienia, który związany jest ze sferą energetyczną i eteryczną. Płomień ten niszczy strach i pozwala pozbyć się lęków, które hamują rozwój człowieka i powstrzymują go przed dokonywaniem zmian i działaniem. Co więcej, pozwala przezwyciężyć lęk nie tylko ten, o którym człowiek wie, ale i ten głęboko ukryty i zakorzeniony w podświadomości.

Czaroit dzięki swojemu działaniu pozwala przekuć negatywną energię w twórcze działanie, umożliwia wyciąganie nauki z przeszłości i zrozumienie własnych błędów, aby nigdy więcej ich nie popełnić drugi raz. Wspiera wysiłki związane z przezwyciężaniem złych emocji, przede wszystkim gniewu i złości oraz pozwala pozbyć się negatywnego myślenia. Jednak warto pamiętać, że ten magiczny kamień zadziała tylko wtedy, kiedy jego właściciel podejmie decyzję o zmianie i sam zacznie nad sobą cierpliwie i wytrwale pracować.

Zobacz także: Kamień księżycowy - właściwości, znaczenie, charakterystyka

Czaroit - pomoc w odnalezieniu ukrytych talentów

Czaroit stanowi idealne wsparcie dla ukrytych, drzemiących do tej pory  talentów. Niejako pozwala na połączenie przeszłości z teraźniejszością i przypomina o zapomnianych predyspozycjach i mocnych stronach, dzięki czemu umożliwia ponowną pracę nad nimi i aktywację umiejętności, które są człowiekowi przekazywane wraz z poprzednimi wcieleniami. Istotna jest tu świadoma decyzja związana z rozwijaniem tych umiejętności, które zawsze powinny być związane z czynieniem dobra oraz osiąganiem własnego szczęścia i satysfakcji w życiu. A zatem czaroit umożliwia wyjście z cienia i podążanie jasną ścieżką rozwoju swoich talentów, które w przyszłości mogą wskazać drogę i zainspirować innych ludzi wokół.

Zobacz także: Opal - kamień szczęścia i rozwoju duchowego

Leczenie sfery emocjonalnej z pomocą czaroitu

Czaroit, w szczególności o zabarwieniu szarym, bordowym i brązowym, ma szczególne znaczenia w leczeniu ran emocjonalnych, w tym traum z przeszłości, które tkwią w duszy człowieka jeszcze od czasu poprzednich wcieleń. Dodatkowo pomaga zerwać wzorce emocjonalne powielane podczas drogi, która dusza pokonywała przez poprzednie życia. Ten magiczny kamień to rodzaj nauczyciela czy przewodnika, który umożliwia pracę nad zmianą tych wzorców zachowań emocjonalnych, dzięki czemu usuwa przeszkody i pokonuje bariery, które utrudniają wewnętrzną i wejście na drogę rozwoju. Stanowi pewnego rodzaju lustro, które ukazuje prawdziwą naturę człowieka, co pozwala zrozumieć samego siebie. Czaroit pozwala wyzbyć się poczucia krzywdy, pamięci o cierpieniu i poczucia niskiej wartości, które stanowią istotną przeszkodę w realizacji samego siebie i osiąganiu założonych celów życiowych.

Zobacz także: Karneol - właściwości kamienia cielesności i odwagi

Czaroit jako wsparcie dla wibracji czakr

Czaroit oddziałuje przede wszystkim na czakrę korony, czyli wszystko to, co związane z myśleniem, ale również, choć w mniejszym stopniu, na czakrę podstawy, związaną z karierą, pieniędzmi i poczuciem bezpieczeństwa. Pozwala wskazać niskie wibracje tych czakr, które do tej pory stanowiły istotny problem na ścieżce do samorozwoju i osiągnięcia szczęścia. Dąży do przekształcenia tych wibracji i wprawienia ich w wysokie obroty, jednak należy przestać utrzymywać zachowania i przestrzeń, które je spowalniają, a są to między innymi strach, gniew i negatywne myślenie.

Zobacz także: Kwarc różowy - znaczenie i właściwości różowego kamienia

Czaroit jako magiczny kamień jasnowidzów

Czaroit jako kamień magiczny bardzo często używany jest przez jasnowidzów i wróżki. Jego niezwykłe właściwości pozwalają otworzyć się im na bogactwo doznań pozazmysłowych, odkrycie pradawnych pokładów i wzorów emocjonalnych wyrytych głęboko w ludzkiej podświadomości. Dzięki temu magiczny kamień umożliwia kontakt mistyczny, który ułatwia zgłębianie zagadek ludzkiej duszy, a także tego, co czeka człowieka w przyszłości.

Co ciekawe, czaroit jest także wsparciem dla wszystkich osób związanych zawodowo z rozwojem duchowym, samodoskonaleniem się oraz niesieniem wsparcia dla innych, terapeuci, uzdrowiciele i inne osoby zajmujące się energią wewnętrzną, pomagając odnaleźć właściwą drogę życiowo innym osobom.

Zobacz także: Ametyst - sprawdź, jakie ma właściwości?

Bransoletka z czaroitem i jej właściwości lecznicze

Bransoleta z czaroitem jest bardzo popularna w sklepach z biżuterią. Z reguły jest to biżuteria wykonana z okrągłych koralików w całości wykonanych z tego kamienia lub posiadająca jedynie kilka koralików czaroitu. Bez względu na jego ilość, pomaga on pokonać paraliżujący strach uniemożliwiający działanie oraz wyzbyć się negatywnych emocji. Czaroit wspomaga proces zrywania ze złymi nałogami, które niszczą ciało oraz ducha i porzucenia ścieżki prowadzącej do samodestrukcji. 

Ten magiczny kamień łagodzi dolegliwości związane z układem nerwowym, wspomaga leczenie stanów depresyjnych i lękowych oraz bezsenność. Pomaga ukoić nerwy i uzyskać spokój wewnętrzny. Jest pomocny w regeneracji ciała oraz wewnętrznej energii witalnej, zwłaszcza po przebytych chorobach i podczas rehabilitacji. Sprawdza się także jako amulet ochronny i poprawia prawidłowe funkcjonowanie wątroby i nerek. Noszenie ze sobą czaroitu ma jeszcze jedną szczególną zaletę, a mianowicie przyciąga różne przypadki i zbiegi okoliczności. Jeśli jego posiadacz będzie na tyle uważny, aby dostrzec w nich ukryte znaczenie, w szybkim czasie mogą one obrócić się na jego korzyść.

Zobacz także: Hematyt - właściwości i znaczenie. Jak dbać o biżuterię z hematytu?

Jak dbać o biżuterię z czaroitu?

Biżuteria z czaroitu wymaga odpowiedniej opieki. Ten magiczny kamień, mimo iż ma niezwykłe właściwości leczące ciało i ducha, sam w sobie jest kamieniem miękkim, dlatego jest niezwykle podatny na zadrapania. Jeśli na jego powierzchni widać wyraźne skaleczenia, warto zanieść go do jubilera i poddać go polerowaniu. Dodatkowo kamień jest wrażliwy na wysoką temperaturę oraz ciśnienie, dlatego też nie powinien być wystawiany na mycie z wykorzystaniem pary wodnej.

Choć najpopularniejsze są bransoletki wykonane z czaroitu, to rynek jubilerski chętnie sięga po ten kamień do wyrobu także innych ozdób. Biżuteria z czaroitu dostępna jest również w formie eleganckich ponadczasowych pierścionków oraz delikatnych kolczyków, idealnych zarówno na co dzień, jak i do bardziej uroczystych kreacji wieczorowych.