Zamknij

Ta przyprawa ma magiczną moc. Z pewnością masz ją w swojej kuchni

15.10.2021 14:56
Cynamon
fot. Shutterstock

Jesień to pora roku, w której cynamon króluje niemal w każdej kuchni. Dodajemy go do wypieków, śniadań w postaci owsianek i płatków, posypujemy nim placuszki i naleśniki... Trudno też wyobrazić sobie słynną zimową herbatę bez dodatku tej aromatycznej przyprawy. Jej lecznicze własności są znane od dawna. Ale czy wiedzieliście o tym, że posiada również magiczne moce?

Cynamon jest przyprawą znaną od wieków. W starożytności głoszono na jego temat legendy. Mędrcy i kapłani we wszystkich kulturach zgodnie twierdzili, że wywiera istotny wpływ na ludzkie życie. Wiele osób uważa, że do dziś posiada magiczne własności.

Zobacz także:  Czy wiesz, że podczas pełni Księżyca nie powinno się ćwiczyć jogi? Istnieje ważny powód

Cynamon - przyprawa o magicznej mocy

Cynamon to przyprawa, którą dziś możemy kupić w każdym sklepie. Kiedyś jednak był drogi i trudno dostępny. Mimo to wszyscy starali się go zdobyć. Opowiadano historie o cynamonowych ptakach żyjących w Arabii, zazdrośnie strzegących gałązek cynamonowca - "pokarmu bogów".

Na import tej rośliny mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi. Stała się królewską przyprawą w Indiach, Chinach i Egipcie; stosowali ją też starożytni Rzymianie. Nadziemskich własności cynamonu było mnóstwo - miał zapewniać nieśmiertelność, mądrość, fizyczną siłę i popęd seksualny. Przygotowywano z niego eliksiry, które miały nadać ciału piękno i zdrowie. To jednak nie wszystkie możliwości, jakie dawał cynamon.

Magiczne własności cynamonu

Cynamon szybko okazał się naturalnym lekarstwem. Odkryto, że pomaga niemal na wszystko - ma silne działanie dezynfekujące, może wyleczyć przeziębienie, daje ulgę w problemach trawiennych, reguluje poziom cukru we krwi, poprawia krążenie, rozjaśnia umysł... Nic więc dziwnego, że w dawnych czasach wielu ludzi postanowiło nosić przy sobie cynamonową korę. Wierzono, że odpędza choroby.

Jako jedna z najdroższych przypraw cynamon szybko stał się również symbolem dobrobytu. Był jednym z pierwszych kadzideł, jakie kiedykolwiek powstały - wymieszany z węglem i spalony, miał służyć do okadzania domowych pomieszczeń. Uważano, że cynamonowy dym przyciąga pieniądze.

Cynamon zawiera olejki eteryczne, które stymulują pożądanie. To naturalny afrodyzjak. Relaksujące działanie przyprawy połączone z jej dobroczynnym wpływem na układ krążenia nie tylko wzbudza podniecenie, lecz także pozwala rozwiązać trudności z erekcją czy spadającym libido. Z tego powodu mężczyźni uwielbiali tę przyprawę - nosili ją przy sobie, by mieć powodzenie na każdym polu życia: u kobiet i w handlu.

Do dziś w magicznych kręgach zachowało się przekonanie, że częste stosowanie cynamonu zapewni nam nie tylko zdrowie i piękny wygląd, lecz także przyciągnie bogactwo i miłość. Macie ochotę spróbować?

Zobacz także: Te znaki zodiaku żyją najdłużej. Zachowują wieczną młodość