Zamknij

Channeling - co to jest? Dowiedz się, jak odbierać przekaz z innych wymiarów

21.05.2021 13:31

Channeling to sposób kontaktowania się z istotami pozaziemskimi. Odbywa się za pośrednictwem telepatii. Sprawdź, jak odbierać wiadomości z innych wymiarów i do czego można wykorzystać ten dar.

Kobieta
fot. Shutterstock

Pojęcie channelingu pochodzi od angielskiego słowa "channel" ("kanał"). W znaczeniu symbolicznym wskazuje na osobę, która pośredniczy między światami.

Zobacz także: Telepatia - co to jest i jak działa? Sprawdź, jak się jej nauczyć

Channeling - co to jest?

Channeling to zjawisko parapsychologiczne polegające na odbieraniu wiadomości z innych wymiarów. Osoby wierzące w jego istnienie twierdzą, że niektórzy ludzie mają naturalne predyspozycje, by otrzymać informacje płynące od istot będących na wyższym poziomie świadomości.

Dzięki wysokiemu stopniowi własnego duchowego rozwoju mogą one odebrać przekaz, który stanie się dla innych nauką.

Zobacz także: Kolory aury - co oznaczają i jak je sprawdzić

Channeling - jak działa?

Zjawisko channelingu polega na tym, że medium otrzymuje przekaz od jakiejś duchowej istoty - mogą to być anioły, postaci religijne, starożytni bogowie, dawni przodkowie czy kosmici - i wchodzi w rolę pośrednika między światami.

Osoba będąca pośrednikiem nie ingeruje w treści, które otrzymuje. Bez użycia jakichkolwiek narzędzi (takich jak karty tarota) nawiązuje telepatyczny kontakt z istotą, którą sama wywołuje albo która ją "odwiedza". Celem tego procesu jest przekazanie jakiejś głębokiej mądrości, której medium może potem nauczać innych.

Channeling - kto może go używać?

Channeling może stać się niebezpieczny dla osoby posiadającej złe intencje przy jego rozpoczynaniu. Są szanse, że zostanie wtedy wykorzystana przez istotę z innego świata, pragnącą wykorzystać mieszkańców Ziemi do własnych celów.

Nie wolno szukać kontaktu z innymi wymiarami dla sławy czy uznania. Jeśli ktoś podejmie próbę łączenia się z innym światem po to, by dowiedzieć się, jak wyrządzić komuś krzywdę lub nim manipulować, może to wywołać poważne konsekwencje - takie jak choroba psychiczna.

Channeling - jak się go nauczyć?

Według filozofii ruchu New Age, w której zjawisko channelingu występuje najczęściej, każdy człowiek ma możliwość stać się przekaźnikiem informacji pochodzących z innych światów. Niektórzy z nas robią to nieświadomie, dowiadując się czegoś np. przez sen.

Aby nauczyć się nawiązywania kontaktu z istotami zmarłymi, oświeconymi, świętymi lub znającymi tajemnicę Wszechświata powinniśmy rozwijać się duchowo. Według wyznawców ruchu w channelingu mogą uczestniczyć tylko osoby, które mają wysokie wibracje.

Zobacz także: Tarot na miłość - jak postawić? Co powiedzą nam karty?

Szukasz miłości? Sprawdź, kto do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?