Zamknij

Buławy w tarocie - znaczenie. Czym są i co symbolizują?

16.11.2020
Aktualizacja: 17.11.2020 11:52
Karty tarota
fot. Shutterstock

Buławy w tarocie są symbolem odwagi. Zachęcają nas do podejmowania działań i kierowania się instynktem. Przeczytaj, co chcą ci przekazać!

Buławy w tarocie to symboliczne przedstawienie tego, czego instynktownie pożądamy. W rozkładach kart tarota najczęściej stanowią zachętę do podjęcia działań. Ukazują ludzi pewnych siebie, odważnych, z poczuciem humoru. Sprawdź, co oznaczają poszczególne karty!

Zobacz także: Czakry - czym są, kolory, znaczenie i wpływ na nasze życie!

Buławy w tarocie - znaczenie. Czym są i co symbolizują?

Buławy w kartach tarota to kolor przypisany żywiołowi Ognia, a także związanym z nim znakom zodiaku (Baran, Lew i Strzelec). To symbol wszystkiego, co intensywne i pełne życia.

Osoby identyfikujące się z tym żywiołem są bardzo energiczne, spontaniczne i lubią się bawić. Wyróżnia ich duma. Ich znajomi mogą nawet żartować, że są urodzonymi gwiazdami albo zachowują się po królewsku. Najczęściej mają spokojny charakter, a nawet są dość leniwe. Chcą być zawsze na pierwszym miejscu, ale nie lubią o to walczyć. Unikają konfliktów. Jednak lepiej im nie podpadać...

Buławy w tarocie - znaczenie poszczególnych kart

W kolorze Buław wyróżniamy cztery karty dworskie. Paź Buław to symboliczne przedstawienie intensywnej, wesołej rozmowy. Czasami oznacza flirt, chęć zaimponowania komuś. Rycerz Buław to potrzeba rywalizacji, popisywanie się. Królowa Buław to natomiast postać, która nie musi się starać o poklask, bo zawsze znajduje się w centrum uwagi. Karta przedstawia kobietę posiadającą ognisty charakter, podobającą się mężczyznom, znającą swoje potrzeby. Jej męskim odpowiednikiem jest Król Buław - urodzony zdobywca, który marzy o tym, by swoje królestwo podarować komuś bliskiemu.

Zobacz także: Czym są runy? Zobaczcie, jak je czytać!

Buławy (tarot) - znaczenie wszystkich kart:

  • As Buław - ukazuje szansę na rozpoczęcie jakiegoś nowego przedsięwzięcia, które będzie dla nas bardzo ekscytujące. As Buław mówi o dążeniu do zdobycia czegoś, czego pożądamy. Karta odnosi się też do naszej seksualności.
  • 2 Buław - mówi o wahaniu przed podjęciem decyzji i odczuwanym z tego powodu napięciu. 2 Buław oznacza, że coś "podnosi nam ciśnienie". Nie wiemy, co mamy zrobić, ale myślimy o tym niemal obsesyjnie!
  • 3 Buław - symbolizuje moment, w którym wybraliśmy już to, co dla nas najważniejsze i zaczęliśmy w to inwestować. W tej chwili oczekujemy już tylko efektów - zrobiliśmy, co do nas należało. 3 Buław potwierdza, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru.
  • 4 Buław - jedna z kart, które są najchętniej widziane w rozkładach. 4 Buław symbolizuje stabilizację, szczęśliwą rodzinę, świętowanie (np. wesele). Ukazuje przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć.
  • 5 Buław - to w tarocie karta mówiąca o rywalizacji, kłótniach o pozycję, czasem o konflikcie wewnętrznym. 5 Buław sygnalizuje, że cała awantura jest kompletnie pozbawiona sensu. Nic z tego nie wyniknie!
  • 6 Buław - mówi o w pełni zasłużonej wygranej, świętowaniu na oczach zazdrośników. 6 Buław to często ukazanie sytuacji, w której wzbiliśmy się "ponad" tych, którzy źle nam życzyli.
  • 7 Buław - ukazuje człowieka w chwili, w której stara się odeprzeć atak. 7 Buław to symbol walki o to, w co najbardziej wierzymy. Karta mówi nam, że wygramy ten spór.
  • 8 Buław - to karta nowych wiadomości. 8 Buław w tarocie jest kartą nagłych zmian, inspiracji, szybkich decyzji i spontanicznie realizowanych pomysłów. Zapowiada szalony czas w naszym życiu!
  • 9 Buław - mówi o naszych obawach przed tym, co będzie dalej. 9 Buław to karta tych, którzy czują się tak, jakby wrócili z wojny i codziennie obawiali się, że znowu będą musieli walczyć. Jest symbolem wytrzymałości naszej psychiki i tego, że potrafimy uzdrowić się sami.
  • 10 Buław - pokazuje, że chociaż czujemy się przemęczeni, zbliżamy się do końca drogi. 10 Buław to w tarocie sygnał, że niedługo nasz wysiłek zostanie nagrodzony.

Zobacz także: Czym jest biorytm człowieka?