Zamknij

Biała magia - czym właściwie jest?

01.03.2021
Aktualizacja: 01.03.2021 10:05
biała magia czary
fot. Shutterstock

Biała magia to pojęcie, które zapewne każdy słyszał. Mało kto jednak wie, czym tak naprawdę jest biała magia, ani jaką ma moc. Nie wszyscy ludzie wierzą w tego typu zjawiska - niektórych to przeraża, innych nawet śmieszy. Jednak osoby, które mają otwarty umysł, powinny wiedzieć choćby to, że magię można spotkać w wielu codziennych aspektach życia.

Zastanawiałeś się kiedy jaka jest różnica między białą magią a czarną? Ciekawi cię czym właściwie jest biała magia i czy może ci się do czegoś przydać? A może myślisz, że doświadczyłeś magii? Jeżeli na choć jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie musisz przeczytać ten tekst! 

Czarna a biała magia 

Chcąc zgłębić tajemnicę czarnej i białej magii, trzeba wiedzieć, że tak naprawdę to magia jest tylko jedna. Jej podział na kolory przyjęli ludzie, którym w ten sposób było łatwiej je rozróżnić. Jak wiadomo biała magia jest dobra, a czarna zła. Ale czy na pewno? To również przyjęte przez ludzi stwierdzenie, które nie do końca jest prawdziwe. Jak już ustaliliśmy, magia jest jedna, a to czy jest dobra, czy zła, zależy wyłącznie od celu w jakim zostanie użyta. Można zatem przyjąć, że biała magia powinna skutkować czymś dobrym, a czarna ma nieść za sobą krzywdę. W tym tekście będziemy stosować te dawno już przyjęte określenia, by ułatwić ci przyswojenie informacji na temat magii i jej zastosowania. 

Zobacz także: Równonoc - jesienna magia sabatu Mabon

Cel uprawiania białej magii

Biała magia nazywana jest także magią życia. Powinna być wykorzystywana w dobrej wierze, np. by kogoś uleczyć lub uszczęśliwić. Ma moc uzdrawiania i jest postrzegana jako energia płynąca z natury. Często porównuje się białą magię do altruizmu, którego celem jest wyłącznie czynienie dobra, bez korzyści dla samego siebie. W przeciwieństwie do czarnej, biała magia nie wymaga ofiar, ani też nie nakazuje rzucania czarów, zaklęć, czy wykonywania skomplikowanych obrzędów. Ezoterycy i wyznawcy Matki Ziemi wierzą w moc czterech żywiołów: Ziemi, Wody, Ognia i Powietrza. I to właśnie za ich pośrednictwem chcą wpłynąć na czyjeś życie. Należy jednak pamiętać, że wyłącznie czyste intencje mogą prowadzić do harmonijnej i skutecznej współpracy z żywiołami. Osoby praktykujące białą magię wierzą, że każdy człowiek może zostać magiem i prosić naturę o wsparcie w pomocy drugiej osobie. Jeśli chcesz uprawiać białą magię, musisz wiedzieć, że współpraca z żywiołami powinna zaczynać się od najcięższego i być zakończona najlżejszym. Aby w prosty sposób zapamiętać, który z żywiołów jest najcięższy, a który najlżejszy, powinieneś zobrazować sobie w głowie, które z nich w jakiej kolejności opuszczają człowieka po śmierci. Wygląda to tak: 

 • powietrze jest najlżejszym żywiołem, ponieważ to ono pierwsze opuszcza ciało - ostatni oddech; 
 • ogień porównaj do temperatury ciała, która spada po śmierci; 
 • woda jako następna wyparowuje, dzieje się to dosyć długo, dlatego jest uznawana, że ciężki żywioł; 
 • ziemia jest najcięższym żywiołem, ponieważ musi upłynąć bardzo dużo czasu, zanim ciało się rozłoży. 

Biała magia - prawdziwe zaklęcia miłosne i nie tylko 

Zaklęcia, a właściwie rytuały to nieodłączny element białej magii. Każdy mag, chcący wykonać rytuał, powinien się do niego odpowiednio przygotować. Nie ma oficjalnego przepisu na proces przygotowań, wiadome jest jednak, że rzucanie czaru czy zaklęcia, wymaga skupienia, wyciszenia i nawiązania kontaktu z czterema żywiołami. Poniżej przedstawimy ci kilka rytuałów przydatnych w codziennym życiu, możesz je wykonać na sobie bądź innej osobie, pamiętaj jednak, że zawsze muszą być ukierunkowane na czynienie dobra, a nigdy na krzywdzenie kogoś innego. 

Biała magia - zaklęcia miłosne 

 1. Do moździerza wsyp siedem ziaren kolendry. Ucierając je myśl o osobach, które chcesz połączyć więzami miłości. Wymów trzy razy imiona osób, które mają obdarzyć się wzajemną miłością i wypowiedz zaklęcie: „ciepłe serce, ciepła dusza, niech na zawsze pozostaną razem”. Następnie weź nową (nieużywaną) szklankę, wlej do niej wodę i wsyp rozdrobnioną kolendrę. Unieś dłonie nad szklankę, skoncentruj się i poproś w myślach żywioły o pomoc. Powiedz z przekonaniem i wiarą zaklęcie: „niech tak się stanie!” oraz nakreśl nad szklanką znak krzyża. Odstaw szklankę z płynem na 12 godzin, a po upływie tego czasu dodaj płyn do potrawy, którą będą jadły osoby mające się w sobie zakochać. 
 1. Poproś osobę, która pragnie, by ktoś konkretny się w niej zakochał, o napisanie szczerego listu miłosnego. Później powinna nosić list przy sercu przez ponad godzinę, a następnie weź go on niej i ułóż na czerwonym materiale w towarzystwie trzech czerwonych róż i trzech czerwonych zapalonych świec. Zamknij oczy i nawiąż kontakt z żywiołami (szczególnie z żywiołem ognia) oraz wyobraź sobie miłosną scenę między dwojgiem zakochanych. Rytuał powtarzaj przez trzy dni o tej samej porze. Po upływie tego czasu powiedz osobie, która napisała list, by skropiła go lekko swoimi perfumami i wysłała do człowieka, który ma się w niej zakochać. 

Z zaklęciami miłosnymi musisz jednak uważać! Nie mogą one prowadzić do rozbicia innego związku, ani też nie mogą być kierowane do kochanek/kochanków. Rozbijanie czyjegoś związku (także własnego osoby, która chce, by ktoś inny, niż jej partner/partnerka się w niej zakochał), próba „zmuszenia” do uczucia kogoś, kto kocha już inną osobę, wiąże się z wyrządzeniem komuś krzywdy. Biała magia w takim przypadku nie tylko nie zadziała, ale może obrócić się przeciwko osobie, która chciała, aby rytuał został odprawiony. 

Zobacz także: Zorze polarne, obłoki srebrzyste i komety na Podlasiu. Nagranie podbija sieć

Biała magia - zaklęcia ochronne 

 • Udaj się na łono natury z osobą, od której chcesz odegnać złe moce (którą chcesz ochronić przed nieszczęściem). Zdejmijcie buty, lub gdy to jest niemożliwe (np. zimą), połóżcie swoje dłonie na ziemi. Skup się i poproś żywioł ziemi o wysłuchanie zaklęcia. Osoba, która jest z tobą, również powinna być skupiona i wyciszona. Powiedz trzy razy: „wszystko co złe, niech wsiąka do ziemi, wszystko co złe, niech się w dobre zamieni”
 • Usiądź w spokojnym, wygodnym miejscu. Wycisz się, oddychaj głęboko, skoncentruj się na porozumieniu z żywiołami. Przywołaj w myślach obraz osoby, którą chcesz otoczyć ochroną. Wykonaj trzy bardzo głębokie wdechy i wydechy, wypowiedz zaklęci: „tu i teraz jestem jednością, istnieniem. Siły żywiołów łączą się w moim sercu, które wspiera cały wszechświat i jest teraz przy tobie (dodaj imię osoby, na którą rzucasz zaklęcie ochronne)”

Biała magia - zaklęcia na bogactwo 

 • Poproś osobę, na którą chcesz zesłać bogactwo o przygotowanie czterech monet oraz przygotuj zieloną świecę i miskę z wodą. Usiądźcie razem przy stole, na którym stoi zapalona świeca i woda. Wyciszcie się, oddychajcie głęboko. Nawiąż kontakt z żywiołami. Włóż do miski z wodą monety. Niech osoba, na którą rzucasz zaklęcie, wyobrazi sobie jak pieniądze wypełniają jej dłonie. Po kilku minutach skupienia, wyjmij monety z wody i nakaż właścicielowi wydać je jeszcze tego samego dnia. Wodę wylej, wypowiadając słowa: „każdy wydany pieniądz wraca do (imię) zwielokrotniony”
 • Udaj się do domu osoby, która pragnie być bogata. Weź ze sobą mieszankę zawierającą łyżkę kawy, łyżkę cukru i łyżkę cynamonu. W domu osoby, na którą rzucasz zaklęcie, podgrzewaj mieszankę na patelni, aż zacznie się dymić. Okadź mieszkanie, chodząc wzdłuż ścian zgodnie z ruchem wskazówek zegara, począwszy od drzwi wejściowych. Wykonując ten rytuał powtarzaj: „pieniądze przychodzą do (imię) łatwo, szybko i radośnie ze wszystkich stron. Niech pomyślność materialna i dostatek, stale towarzyszą (imię). Niech będzie zamożny/a i ma zawsze pełen pieniędzy portfel”

Zobacz także: Wróżba miłosna – jakie są znane wróżby miłosne?

Biała magia - pozbycie się wrogów 

 • Wysyp krąg z soli i ustaw wokół niego białe świece. Jedną świecę postaw w środku kręgu, a obok niej kadzidło sandałowe. Napis na kartce imię wroga osoby, która chce się od niego uwolnić. Nawiąż kontakt z żywiołami, poproś szczególnie żywioł ognia o wysłuchanie cię. Zapal świece, po czym przejmij ze stojącej w centrum świecy kręgu płomień na kartkę i zapal nim kadzidło. Wymawiaj przy tym następujące zaklęcie: „gdy kadzidło pali się, (imię wroga) moc wciąż zmniejsza się. Znikają kłopotów powody, już nie uczyni (imię osoby, na którą rzucasz czar) szkody. Nie sięgną jego zaklęcia (ponownie imię osoby chcącej pozbyć się wroga), bo jej/jego wola mówi „nie”!”
 • Osoba chcąca pozbyć się wroga powinna wziąć kąpiel w wodzie z solą i bazylią. Ty utwórz krąg z soli, święconej kredy i świec, na środku którego ustaw dwie białe świece. Osoba, na którą rzucasz  
 • zaklęcie uwalniające ją od wroga, po oczyszczającej kąpieli musi napisać imię swojego wroga i przekazać ją tobie. Zapal świece, a kartkę z imieniem wroga podrzyj na drobne kawałki i wrzuć do garnka, do którego następnie wlej szklankę czerwonego wina. Gotuj wino do czasu, aż całkiem wyparuje. Możesz je mieszać wyłącznie drewnianą łyżką w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. W trakcie mieszania skup się na nawiązaniu kontaktu z żywiołami i wypowiedz formułę: „robisz (imię osoby uwalnianej od wroga) krzywdę, ustawiasz na jej/jego drodze przeszkody, ale to wszystko dociera do niej/niego wyłącznie jako pomyślność i dobroć”. Po odparowaniu wina, skrawki papieru wysusz i  włóż do koperty, którą przekaż osobie proszącej cię o pomoc. Ona natomiast powinna wysłać lub „podłożyć” kopertę swojemu wrogowi. 

Pamiętaj, że intencje osoby, która chce się uwolnić od czyjegoś złego wpływu, muszą być czyste! Nie może ona życzyć swojemu wrogowi źle, musi jedynie pragnąć się od niego uwolnić lub chcieć, by o niej zapomniał. Rytuały nie zadziałają, jeśli „ofiara” wroga będzie chciała się zemścić. 

Zobacz także: Ten prorok przewidział wojnę, koronawirusa, a teraz coś znacznie gorszego! "Palący się ludzie będą spadali z nieba"

Biała magia - rytuał uzdrawiający

 • Przygotuj kawałek materiału, olejek lawendowy i błękitną świecę. Usiądź na wprost osoby, którą chcesz uzdrowić. Porozmawiaj z nią wcześniej o jej dolegliwości, postarać się ją zrozumieć i poczuć to co ona czuje. Postaw świecę pomiędzy wami, nasącz materiał olejkiem lawendowym i namaść nim świecę. Zapal świecę, poproś o skupienie i wyciszenie się osoby uzdrawianej oraz nakaż jej myśleć/wyobrażać sobie, że jest całkowicie zdrowa, nie czuje bólu i jest szczęśliwa. Może wizualizować sobie dowolne miejsce i czas, w którym dobrze się czuje. Ty w tym czasie nawiąż kontakt z żywiołami, skoncentruj się na dolegliwości, o której rozmawialiście, a także na zdrowiu nie tylko fizycznym, ale i psychicznym osoby ci towarzyszącej. Jak poczujesz, że kontakt z żywiołami został nawiązany, poproś w myślach, by tchnęły uzdrawiające światło świecy w osobę naprzeciw ciebie, uzdrawiając ją. Następnie powiedz: „tu i teraz uzdrawiam cię (imię) z (nazwa dolegliwości)”

Jak już pewnie zauważyłeś, do różnych rytuałów potrzebujesz wielokolorowych świec. To bardzo istotny element każdego zaklęcia! Każdy kolor świecy ma inną moc i wysyła odpowiednią do danego zaklęcia energię. Poniżej znajdziesz zestawienie kolorów świec z odpowiadającą im energią: 

 • biały - wzmacnia siłę duchową, symbolizuje wiaręczystośćszczere intencje i prawdę. Ma moc przełamywania uroków i cofania klątw; 
 • szary - symbolizuje przerwę, neutralność; 
 • żółty - pomaga zmienić czyjeś nastawienia. Ma moc perswazji, dodaje pewności siebie. Odpowiada za atrakcyjność
 • różowy - symbol przyjaźni, platonicznej miłości, a także honoru i moralności. Pomaga zwalczyć zło;
 • zielony - pomaga podczas chęci zdobycia dóbr materialnych. Symbolizuje pieniądzesukces finansowydobrobyt i płodność (w odniesieniu do plonów); 
 • pomarańczowy - wsparcie, dodawanie otuchywzmacnianie samooceny. Wspomaga także koncentrację i symulację; 
 • czerwony - symbolizuje miłość, sferę seksualną oraz silę, wigor i zdrowie. Jest silnym wsparciem podczas wszelkich rytuałów miłosnych; 
 • brązowy - wyraża niepewność, neutralność, wątpliwości. Pozbawia energii;
 • czarny - symbol złaśmiercismutku i żałoby. Działa na niekorzyść, wywołuje niezgodę i zamęt;
 • niebieski - zdrowie, zrozumienie, spokój, ochrona, szczęście. Ułatwia nawiązanie kontaktu z siłą duchową, wyostrza zmysły, daje pokój i cierpliwość;
 • granatowy - symbolizuje zmienność nastrojów, przygnębienieniepokój. Uznawany za pechowy kolor, który niesie za sobą impulsywność i nieprzemyślane decyzje.