Zamknij

Anioł miłości, który pomoże w jej odnalezieniu

31.03.2021
Aktualizacja: 31.03.2021 22:01

Jeśli jesteś samotny lub twój związek chyli się ku końcowi, pomóc może ci anioł miłości, czyli Archanioł Haniel. W jaki sposób zwrócić się do niego o pomoc?

W czym może pomóc anioł miłości?
fot. Shutterstock

Archanioł Haniel to w tradycji judaistycznej anioł należący do najwyższej rangi aniołów. Nazywany jest aniołem miłości, piękna, łaski, chwały, cudów, a także kreatywności. Specjalizuje się w sprawach miłosnych, istnieje nawet specjalna modlitwa o znalezienie miłości, za której pośrednictwem można prosić go o pomoc. Jest ona pilnie strzeżona, a dawniej była zabroniona ze względu na posługiwanie się nią w nieuczciwych celach. Była nadużywana przede wszystkim na królewskich dworach. Nie można jej znaleźć w zwykłych modlitewnikach, ponieważ Kościół nigdy jej nie opublikował.

Zobacz także: Rodzaje aniołów, chóry anielskie i anielice, czyli wszystko o bytach duchowych

W czym może pomóc anioł miłości?

Anioł miłości ma ogromną siłę i jest blisko ludzi, ponieważ ich kocha i zawsze jest gotowy nieść im pomoc. Jego energia jest często niewidzialna i nieodczuwalna, ale składa się wyłącznie z czystych emocji. Jeśli chcemy go prosić o pomoc, zawsze należy się zwracać do niego z poziomu serca, ponieważ jest on wyjątkowo subtelny. Nie wystarczą tutaj wzniosłe słowa, ponieważ bardzo dobrze wyczuwa on intencje i szczerość uczuć. Kiedy można prosić go o pomoc? Archanioł Haniel potrafi rozwinąć naszą intuicję oraz pomóc nam, abyśmy zaufali wyborom płynącym z naszego serca. Zachęca nas również do tego, abyśmy przestali ciągle wszystko analizować i nie zawsze patrzyli na świat wyłącznie ze strony rozumu. Anioł miłości angażuje się w walkę z samotnością, która istnieje wśród ludzi. Szczególnie dzisiaj jest to ona wszechobecna, ponieważ mamy coraz mniej czasu dla rodziny i przyjaciół. Nasze związki się rozpadają i często zostajemy sami. Kiedy jesteśmy właśnie w takiej trudnej sytuacji, można prosić o anielską interwencję anioła miłości, który znajdzie sposób, aby nam pomóc.

W jaki sposób anioł miłości może ci pomóc? Może to zrobić w ten sposób, że postawi na twojej drodze życiowej odpowiednich ludzi, którzy będą umieli pokazać, że wszystko można zacząć od nowa. Wtedy zyskasz nowych przyjaciół lub naprawisz stare relacje.

Archanioł Haniel to orędownik miłości i szczęścia w związkach. Osoby, które szukają drugiej połowy, a wciąż pozostają samotne, mogą wezwać Haniela, aby pokierował ich losem w taki sposób, żeby trafiły na właściwą osobę. Modlitwa o znalezienie chłopaka to dobry pomysł. Możesz poprosić o interwencję anioła, jeśli twój związek przeżywa kryzys, a on pomoże ci się zakochać w partnerze na nowo. Archanioł Haniel to też anioł przywracający młodość, ponieważ potrafi pokazać, że na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno. Sprawi, że gdy spotkasz właściwą osobę, poczujesz się znowu młody i pełen wigoru.

Zobacz także: Anioł Muriel – kim jest i przed czym chroni?

O co jeszcze można prosić anioła miłości?

Jednak anioł miłości pomaga nie tylko ludziom. Interesuje go też los zwierząt. Dlatego może również pomóc w szukaniu dobrych domów dla bezdomnych zwierząt. Jeśli jest taka potrzeba, można go też poprosić o uzdrowienie zwierząt domowych.

Również wtedy, gdy masz problemy z wypowiadaniem własnego zdania, ponieważ jesteś zbyt nieśmiały, brakuje ci odwagi, czy po prostu boisz się oceny, możesz prosić Haniela o wstawiennictwo. On poprowadzi cię tak, że odważysz się wypowiedzieć swoje zdanie, zachowując przy tym spokój. Anioł miłości to też anioł piękna, dlatego mogą się do niego zwracać artyści, ponieważ on zadba o ich twórczą wenę. Z kolei rolnicy mogą prosić o obfite plony i płodne zwierzęta, ponieważ Haniel dba również o zachowanie gatunków flory i fauny.

Nie można jednak zapominać, że archanioł pomaga osobom, które mają czyste intencje. Z tego powodu zazdrość, chęć posiadania czegoś czy zmuszenia kogoś do miłości nie sprawi, że on ci pomoże. Może natomiast udzielić lekcji, która nie będzie miła. Wszystko po to, abyś zrozumiał swoje złe postępowanie i zmienił je.

Również Archanioł Chamuel może pomóc otworzyć serce na miłość. Jest on aniołem bezwarunkowej miłości, adoracji i przeznaczenia. Chamuel pomaga oderwać się od swojego ego i przekonać się, że szczęście, którego poszukujemy, jest w nas samych.

Zobacz także: Miałeś sen z aniołem w roli głównej? Zobacz, co to oznacza!

Modlitwa o znalezienie miłości

Modlitwa o miłość mężczyzny może pomóc, jeśli od dawna poszukujesz miłości. Jak się za to zabrać? Modlitwa do anioła miłości wymaga odpowiednich przygotowań. Powinno się ją odmawiać codziennie przez dziewięć dni. Taki cykl nazywany jest nowenną. Ma to związek z dziewięcioma chórami aniołów, które będą cię wspierać w modlitwie. Najlepiej

rozpocznij w dniu, kiedy księżyc wchodzi w pierwszą kwadrę. Musisz też odpowiednio przygotować otoczenie. Potrzebny będzie ołtarzyk z białym obrusem, biała świeca, czerwona róża, sandałowe kadzidło, zdjęcie anioła oraz modlitwa napisana własnoręcznie. Nieważne, o której godzinie będziesz ją odmawiać, ważne aby trzymać się stałej pory dnia. Kiedy wszystko jest już przygotowane do odprawiania nowenny, zapal świece, kadzidło i wycisz się. Zamknij oczy i wyobraź sobie anioła miłości w postaci, w której najbardziej ci odpowiada. Przekaż mu swoje pragnienia i myśli, a następnie poproś o pomoc. Proś, aby promienie światła popłynęły do osoby, z którą chcesz się połączyć lub do innej wybranej dla ciebie przez Haniela. Oświeć swoje serce boskim światłem, otwórz oczy i przystąp do modlitwy.

Modlitwa, którą napiszesz na kartce, powinna wynikać z twoich potrzeb i płynąć prosto z serca. Jeśli poszukujesz miłości, zwróć się do Haniela o pomoc w znalezieniu prawdziwej miłości. Poproś o spotkanie z idealnym dla ciebie partnerem, który jest kochający i wspierający. Niech sprawi, aby wasz związek służył zarówno waszemu, jak i większemu dobru. Możesz też poprosić o pomoc w naprawie istniejącej relacji. Niech Haniel pomoże wam się porozumieć i przywrócić miłość, która was kiedy połączyła. Niech nauczy was kochać prawdziwie i wskaże, co macie uczynić, aby wzmocnić wzajemną miłość.

Zobacz także: Kim jest Anioł Gabriel? Modlitwa i znaczenie w różnych religiach