Zamknij

Afirmacja szczęścia - czy naprawdę możemy zdecydować, że będziemy szczęśliwi?

31.03.2021
Aktualizacja: 31.03.2021 21:40

Afirmacja szczęścia polega na tym, że powtarzamy sobie, że jesteśmy szczęśliwi. Z całą pewnością zakładamy, że wszystko nam się uda i każdego dnia zgadzamy się na to - wystarczy, że w to po prostu uwierzymy.

Pozytywne myślenie sprawi, że będziemy szczęśliwsi.
fot. Shutterstock

Wydaje się, że przyciąganie szczęścia to skomplikowany temat, ponieważ pozytywne afirmacje nie sprawdzają się u każdego. Najczęściej jest nam trudno nastawić się na sukces i przekonać się, że sama zmiana podejścia może okazać się wystarczająca. Wielu osobom afirmacje, mogą wydawać się marnowaniem czasu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie uwierzyć w ich moc, to z pewnością szybko zrezygnujemy z tego sposobu. Czym jest afirmacja szczęścia?  

Zobacz także: Symbol szczęścia - co przynosi pomyślność?

Afirmacja szczęścia - czy to może zadziałać? 

Nikt nie jest w stanie obiecać ci, że afirmacja szczęścia i pozytywne podejście do życia wystarczy, aby twoje problemy zniknęły. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że jeżeli od samego początku twoje nastawienie jest negatywne, to najprawdopodobniej poddasz się, zanim w ogóle otrzymasz szansę na zrealizowanie planu.  

Afirmacje to nic innego jak pozytywne myślenie, a już samo pozytywne myślenie potrafi czasem zdziałać cuda. Dlaczego? Ponieważ człowiek musi wierzyć w to, że jego działania mają sens - inaczej nigdy nie będzie nawet próbował. Zdarzały się przecież takie przypadki, gdy afirmacje zdrowia powodowały, że pacjent faktycznie zaczynał czuć się lepiej. Czy miały one jakąkolwiek wartość medyczną? Nie, ale osoba chora zaczynała wierzyć w to, że da sobie radę i być może dzięki temu zaczynała bardziej o siebie dbać - chciała wyzdrowieć i afirmacje szczęścia przyciągały szczęśliwe zbiegi okoliczności.  

Prawdą jest to, że nikt nie nakazuje wierzyć w afirmacje. Nikt nie każe przecież wierzyć również w miłość, w Boga czy w przeznaczenie. A mimo to nie można zaprzeczyć, że ta wiara na przestrzeni lat pomogła bardzo wielu ludziom przetrwać sytuacje, które bez niej mogłyby przytłoczyć. Czasami taka wiara jest po prostu potrzebna. Afirmacje na bogactwo być może się nie sprawdzą, ale jeżeli będziesz wierzyć w to, że twój biznes zapewni ci pieniądze, to być może bardziej przyłożysz się do swojej pracy - a efektem tego będą właśnie wyższe zarobki.  

W co wierzysz najczęściej? 

  • afirmacje szczęścia, 
  • afirmacje zdrowia, 
  • afirmacje pieniędzy
  • afirmacje pozytywnego myślenia. 

Zobacz także: Podkowa na szczęście - jak powinna wisieć?

Pozwólmy ludziom iść przez życie tak, jak chcą 

Jeżeli próbujesz każdego dnia wygłaszać sobie pozytywne stwierdzenia i nic z tego nie wychodzi - w porządku. Spróbuj jeszcze kilka razy i jeżeli Ci się nie uda, to po prostu z tego zrezygnuj. Nie upieraj się jednak od razu przy tym, że przykłady afirmacji w ogóle nie działają. Być może nie działają one u ciebie, ponieważ podświadomie w to nie wierzysz. 

Nie zabraniaj ludziom pocieszać się w taki sposób, w jaki im odpowiada - koniec końców, jest to po prostu nie twoja sprawa. Czy chcesz zabronić komuś afirmacji na zdrowie lub afirmacji na pieniądze, jeżeli to właśnie pozytywne podejście pozwala zmotywować się do częstszych spacerów lub oszczędzania pieniędzy? Bo pozytywne afirmacje czasami są tylko i wyłącznie głośno wyrażanymi pragnieniami, które potem wdrażamy w życie. Czujemy się bowiem na siłach, aby w końcu to zrobić.  

Zobacz także: Cytaty o szczęściu, które warto zapamiętać. Poznaj najciekawsze sentencje o radości i jej poszukiwaniu

Dlaczego to się naprawdę czasem sprawdza? 

Wspomniane przykłady pokazują, że afirmacja sprawdza się tak naprawdę od zawsze. Jeżeli przed rozmową o pracę powtórzysz sobie kilka razy w głowie, że jesteś wystarczająco dobry i zasługujesz na to stanowisko - zyskasz pewność siebieAfirmacje to pozytywne myślenie, a pozytywne myślenie to wiara we własne możliwości. Do tego samego każdy z nas próbuje dojść poprzez ładne ubranie się, odchudzanie, wcześniejsze przygotowanie się do spotkania - chcemy sami wierzyć w to, że jesteśmy najlepsi i nikt nie jest w stanie zmienić naszego zdania w tej kwestii.  

Choćby pozytywne afirmacje na miłość - czy nie chodzi tutaj o to, że dajesz w ten sposób szansę zarówno sobie, jak i drugiemu człowiekowi? Jeżeli mówisz sobie głośno, że jesteście gotowi na związek i spróbujecie o niego zawalczyć pomimo przeciwności, zmniejsza się prawdopodobieństwo tego, że na pierwszym spotkaniu będziecie od razu szukać wymówki, aby wrócić do domu. 

Zobacz także: Te imiona przynoszą szczęście i bogactwo! Sprawdź, czy twoje jest na liście

Czy da się przyciągnąć pieniądze poprzez pozytywne myślenie? 

I tak, i nie. Afirmacja pieniędzy polega na tym, że pozwalasz sobie na to, aby mieć ich więcej i dążysz do tego, aby je zdobyć. Nie czujesz się źle, ponieważ w końcu uznajesz, że wizualizacja pieniędzy plus afirmacje to nic innego, jak tylko nastawienie się na sukces w tej konkretnej kwestii.  

Przyciąganie pieniędzy przez afirmacje to także wiara w to, że twój sposób zarabiania zadziała lub uda ci się oszczędzić, jeżeli tylko tego chcesz. Warto jednak cały czas pamiętać o tym, że afirmacja pieniędzy i bogactwa nie powinna stać się twoją obsesją. Możesz czuć się bogatym nawet wtedy, gdy nie masz na koncie ogromnych funduszy, stabilizacja finansowa to już swego rodzaju bogactwo. 

Afirmacje i pozytywne myślenie to tylko jeden z wielu sposób na to, aby znaleźć motywację do różnych działań w życiu. Znajdź coś, co sprawdza się u ciebie i z tego właśnie korzystaj.  

Zobacz także: Talizman szczęścia czy amulet ochronny? Jaki wybrać, jak zrobić?