Zamknij

9 Mieczy - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota 9 Mieczy?

30.10.2020
Aktualizacja: 30.10.2020 13:39
karta tarota 9 Mieczy
fot. Shutterstock

9 Mieczy to w tarocie karta mówiąca o cierpieniu i samotności. Przeczytaj, co chce co przekazać!

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota 9 Mieczy?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: 9 Mieczy. Znaczenie i interpretacja

Karta tarota 9 Mieczy w ogólnym znaczeniu symbolizuje zamartwianie się, depresję, przytłoczenie własnymi myślami. Może też oznaczać obsesję na punkcie czegoś i czas, w którym ktoś z tego powodu nie śpi po nocach. Chociaż mówi się o tej karcie jako o przedstawiającej cierpienie, warto zaznaczyć, że wynika ono z myśli samej osoby pytającej. To może więc na przykład oznaczać kumulowanie w sobie lęków albo pisanie w głowie czarnych scenariuszy i przeżywanie ich tak, jakby się ziściły. W nielicznych przypadkach 9 Mieczy mówi o złych wydarzeniach w naszym życiu. Częściej mówi o obawach o przyszłość, wyrzutach sumienia lub poczuciu krzywdy z przeszłości.

Karta tarota 9 Mieczy - co oznacza w miłości?

W uczuciach 9 Mieczy oznacza przede wszystkim paraliżujący lęk przed emocjami. Ktoś rozpamiętuje złe chwile albo ciągle myśli o tym, co najgorszego może wydarzyć się teraz. Osoba znajdująca się w energii tej karty nie jest gotowa na miłość. Przed nią czas samouzdrawiania, bez którego nie będzie w stanie ruszyć dalej.

Karta tarota 9 Mieczy jako rada

Nawet jeśli czujesz się teraz okropnie i masz wrażenie, że cały świat jest przeciwko tobie, spróbuj przez chwilę spojrzeć na sprawy z innego punktu widzenia. Dlaczego? Zobaczysz wtedy, że cierpienie zadajesz sobie sam/a, własnymi myślami! I to ty, nikt inny, możesz się teraz pocieszyć. Kiedy to zrozumiesz, poczujesz się zupełnie inaczej. Odzyskaj kontrolę nad własnym życiem!

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.
Rozwiąż quiz

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.

Który z tych zespołów lubisz najbardziej?