Zamknij

10 Mieczy - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota 10 Mieczy?

02.11.2020
Aktualizacja: 03.11.2020 14:21

10 Mieczy to w tarocie karta mówiąca o bolesnym zakończeniu cyklu naszego życia. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

10 w tarocie
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota 10 Mieczy?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: 10 Mieczy. Znaczenie i interpretacja

10 Mieczy w ogólnym znaczeniu symbolizuje bolesne zakończenie ważnej dla nas sprawy i spełnienie najgorszych obaw. Mówi też o obsesyjnym lęku dotyczącym przyszłości. Ukazuje człowieka w chwili tak głębokiego kryzysu, że jest on porównywalny niemal z wewnętrzną śmiercią. Bezpowrotnie traci się określone wyobrażenia, plany i nadzieje. Jakaś cząstka nas musi na zawsze odejść.

Nie powinniśmy jednak postrzegać tej karty w jednoznacznie negatywny sposób. Karta tarota 10 Mieczy to szansa na wyzwolenie, uwolnienie się od tego, co dotąd przynosiło nam tylko cierpienie. To także zakończenie procesu, który doprowadził nas do depresji. 10 Mieczy to z całą pewnością głęboki kryzys wewnętrzny, ale i jednocześnie odkrycie, że możemy się odrodzić. To my sami odpowiadamy za to, na czym skupimy teraz swoją uwagę. Czego tak naprawdę pragniemy?

Karta tarota 10 Mieczy - co oznacza w miłości?

10 Mieczy w uczuciach to nagłe zakończenie relacji, która była dla nas toksyczna. Może to oznaczać niespodziewaną wiadomość o zdradzie, zerwaniu, osłabieniu uczucia. Czujemy się zranieni przez drugą osobę, potraktowani bez szacunku. Odczuwamy bardzo wiele bólu. Ten ból jest jednak nauczką na przyszłość, by zachowywać większą niezależność w związkach.

Karta tarota 10 Mieczy jako rada

10 Mieczy radzi, by całkowicie zapomnieć teraz o tym, co było. W pierwszej kolejności powinniśmy uleczyć swoje cierpienie. Co może nam w tym pomóc? Gdzie widzimy teraz dla siebie źródło przyjemności? Każda Dziesiątka w tarocie mówi o zakończeniu jakiegoś cyklu i początku nowego. W naszym życiu już niedługo pojawią się nowe szanse, których zupełnie się nie spodziewamy. Odzyskajmy radość, zanim to się stanie. Wtedy będziemy gotowi!

loader
loader
Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.
Rozwiąż quiz

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź

Szczęśliwa kobieta leży na łące. W tel widać zachód słońca.

Który z tych zespołów lubisz najbardziej?