Zamknij

Zdarzyło ci się pływać we śnie? Sprawdź, co o pływaniu mówi sennik!

14.01.2021 09:00
Umięśniony mężczyzna w basenie
fot. Shutterstock

Pływanie albo latanie to stosunkowo częste motywy marzeń sennych. Sen o pływaniu sprawia, że budzisz się jak po bujaniu w obłokach, w stanie nieważkości, może czystej radości istnienia? Jeśli zdarzyło ci się pływać we śnie, sennik podsunie ci frapujące interpretacje tej czynności.

Pływanie we śnie wpław odnosi się do twoich podświadomych instynktów, popędów i emocji – z którymi żyjesz albo w harmonii, albo w konflikcie – i właściwie ich ustalenie to klucz do zrozumienia przesłania snu o pływaniu.

Generalnie rzecz ujmując, na harmonię ze samym sobą wskazują sny, w których pływasz w czystej wodzie, sprawnie i pewnie, bez poczucia zagrożenia. Są one także obietnicą (lub potwierdzeniem) twojego sukcesu i szczęścia, stanowią diagnozę twojego zdrowia oraz kondycji fizycznej i psychicznej. Oznaczają, że jesteś w pełni sił i gotowości do podjęcia śmiałych wyzwań, które poprawią jakość twego życia. I odwrotnie: pływanie w wodzie brudnej, mętnej lub wzburzonej odnosi się do twojego wewnętrznego konfliktu; zapowiada – być może wynikające właśnie z rozdźwięku między tym, co myślisz, a tym, co robisz – kłopoty i niepowodzenia, a może nawet chorobę w rodzinie.

Sennik: sen o pływaniu w morzu, jeziorze lub rzece

Interpretacja snu o pływaniu zależy także od tego, w jakim zbiorniku wodnym ma miejsce ta czynność. I tak pływanie w rzece zwiastuje pomyślność, pływanie w jeziorze zapowiada twój sukces i zapewnia, że poradzisz sobie z przeszkodami. Uwaga jednak na rwący nurt – przestrzega on bowiem przed ryzykowną decyzją. Pływanie w morzu statkiem to miły znak mówiący o tym, że wszystko nad czym już od jakiegoś czasu pracujesz, ułoży się po twojej myśli.

Sprawdź także, co oznacza sen o myszy.

Sennik: sen o pływaniu nago i w towarzystwie

Nagość to także interesujący motyw snu. Sen o pływaniu nago zapowiada, że zdobędziesz popularność, która może dotyczyć zarówno twojego życia osobistego, jak i przedsięwzięć zawodowych. Może zwiastować awans, podwyżkę, zyskanie uznania w oczach ludzi, z którymi pracujesz lub podniesienie twojego poczucia własnej wartości.

Sen o pływaniu w towarzystwie innych ludzi wskazuje, że w jakiejś sprawie potrzebna jest ci rada i pomoc. Patrzenie na to, jak pływają inni, sennik tłumaczy tak, że nie wszystkie twoje marzenia mogą się spełnić.

Sennik: sen o tonięciu

Tonięcie osoby nieumiejącej pływać może oznaczać, że w twojej podświadomości istnieją treści psychiczne, które – kiedy przedostaną się do świadomości – okażą się trudne, może wręcz groźne; będą wymagały twojej uwagi i mądrości.

Jeśli ratujesz we śnie tonącego, to być może na jawie wkrótce udzielisz komuś pomocy (niekoniecznie tonącemu w dosłownym znaczeniu tego słowa), za co spotka cię nagroda.

Zobacz także, co oznaczają sny o lataniu.

Sennik: rodzaj pływania

Szybkie pływanie sennik pojmuje jako spełnienie marzeń. Sen o pływaniu mozolnym, z trudnościami, zapowiada, że będziesz z czegoś niezadowolony. Dla odmiany sen o pływaniu z łatwością albo w zimnej, orzeźwiającej wodzie zapowiada, iż spełnią się twoje pragnienia i marzenia.

Sprawdź także, co może oznaczać sen o basenie.

Sennik: sen o pływaniu jako zwiastun dużych, pozytywnych zmian w życiu osobistym

Sen o pływaniu – a nawet o samym wchodzeniu do wody – to symbol ważnych, najczęściej pozytywnych zmian w życiu prywatnym. Zazwyczaj mają one związek z emocjami – i w tym kontekście mogą oznaczać nowy związek, małżeństwo, a nawet przyjście na świat potomka. Podsumowując – jeśli pływać we śnie, to najlepiej w czystej, chłodnej wodzie, nago i z łatwością – tak aby otaczająca cię woda jawiła się raczej jako żywioł przyjazny i opiekuńczy, a nniszczycielski.

Zobacz także, co może oznaczać sen o burzy lub sztormie.