Zamknij

Widziałeś śmierć matki we śnie? Koniecznie sprawdź, znaczenie tego snu!

25.02.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 11:00
Widziałeś śmierć matki we śnie? Koniecznie sprawdź, znaczenie tego snu!
fot. Shutterstock

Sen o zmarłym rodzicu jest symbolem twojego szczęścia. Może to oznaczać trudne czasy. Przerażenie na widok martwej matki we śnie odnosi się do Twojego sposobu patrzenia w przyszłość. Martwy rodzic we śnie zwykle oznacza żal, nostalgię, zniknięcie, zerwane relacje i nieufność w kontekście miłości.

Sen o zmarłej matce wskazuje bardzo często na Twoje podejście do życia. Śmierć we śnie jest często określana jako wskazówka na poświęcenie większej uwagi swojemu życiu zarówno fizycznemu, jak i duchowemu. Oznacza, że Twoja duchowość umiera i nie masz zbyt wiele czasu, aby ją wskrzesić.

Sen o zmarłej matce wskazuje również, że czekają Cię znaczące zmiany w Twoim życiu. Śmierć jednego z rodziców zwykle wiąże się z trudnym wydarzeniem. Często może stać się symbolem narodzić Twojego drugiego życia w rzeczywistości. Niekiedy oznacza Twoją potrzebę konfrontacji z aktualnym stanem rzeczy by móc zaakceptować swoją przyszłość i ruszyć dalej. Przeczytaj dokładną interpretacje snu o zmarłej matce według naszego sennika!

Przeczytaj także: Śniło Ci się, że masz włosy na rękach? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!

Sennik: zmarła matka

Jeśli śnisz o swojej mamie, która zmarł dawno temu, oznacza to, że obecna sytuacja lub związek przypomina Ci o jej cechach. Jeśli widzisz, że Twoi matka nie żyje i rozmawiasz z nią to taki sen odzwierciedla Twój strach przed jej utratą. Martwy ojciec na jawie, ale żyjący we śnie, sugeruje, że tęsknisz za nim i że próbujesz wskrzesić czas, który z nim spędziłeś. Jeśli widzisz tylko głowę zmarłego rodzica, jest to ostrzeżenie, że masz wokół siebie wrogów. Prawdopodobnie wystąpi niepewny okres w odniesieniu do Twojego życia zawodowego. Widok zmarłych rodziców we śnie ostrzega cię, że na jawie znajdujesz się w niewłaściwym kręgu ludzi. Zmarli rodzice mogą również zasugerować, że na jawie otrzymasz dobre wieści od żywych. Jeden zmarły rodzic we śnie to długie życie. Pochowany zmarły rodzic oznacza rozstanie z krewnym. Jeśli we śnie rozmawiasz ze swoim zmarłym ojcem, odniesiesz pewien zysk materialny. Jeśli we śnie ubierasz zmarłych rodziców, jest to zły znak i może odnosić się do śmierci, zazdrości lub ogólnie.

Sennik: pogrzeb matki

Według sennika sen o pogrzebie matki to dobry omen i obiecujący znak. Niekiedy oznacza on, że bohater snu będzie żył długo w pełnym zdrowiu. Pogrzeb własnej matki we śnie może również wskazywać, że zbyt wiele uwagi poświęcasz na bezużyteczną wiedzę i czynności, które nie przynoszą Ci korzyści ani satysfakcji.

Przeczytaj także: Śniło Ci się, że bierzesz kąpiel? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

Jeśli Twoja zmarła matka we śnie wyciąga do Ciebie ręce i chcę abyś za nią poszedł jest to zły omen. Taka fabuła snu może ostrzegać przed poważnym zagrożeniem. Według Freuda sen oznacza głębokie poczucie winy. Najprawdopodobniej masz wyrzuty sumienia że nie spędziłeś wystarczająco dużo czasu, ze swoją zmarłą mamą. 

Sennik: zmarła matka w trumnie

Widok matki w trumnie we śnie nie ma negatywnej interpretacji. Ponieważ trumna we śnie oznacza koniec pewnego etapu, ten sen może na przykład oznaczać koniec Twoich problemów finansowych.

Dla nastolatków taki sen zapowiada zatem psychiczne wyzwolenie spod jej wpływu – co jest konieczne, ażeby człowiek mógł naprawdę dorosnąć i właściwie się rozwijać. 

Sennik: zmarli rodzice

Widok zmarłych lub umierających rodziców we śnie zapowiada, że zostaniesz w jakiś sposób oszukany, a aby temu zapobiec, musisz znaleźć szczerych przyjaciół. Ujrzenie  martwych rodziców we śnie oznacza, że na jawie znajdujesz się pod wpływem negatywnych emocji oraz ludzi i nie przebywasz w pobliżu tych, którzy mają na Ciebie pozytywny wpływ. Możesz ponieść straty materialne. Może to być również sygnał, że powinieneś przestać martwić się o zmarłą osobę. Sen ten wskazuje również na umysł z niezliczonymi obawami i podejrzeniami. Sen o zmarłych rodzicach może obejmować negatywne perspektywy biznesie i smutne wieści. Do pewnego stopnia może to również prowadzić do wielu problemów finansowych w przyszłości. Martwa matka zwykle wskazuje, że coś może się skończyć w Twoim życiu.