Zamknij

We śnie uderzyłeś kogoś w twarz? Sennik tłumaczy: to przełom

11.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:28
Kobieta przygotowująca się do spoliczkowania
fot. Shutterstock

Zdarzyło ci się uderzyć kogoś w twarz we śnie? Jeśli tak, koniecznie sprawdź, co to oznacza! Być może ten sen okaże się dla Ciebie cenną wskazówką.

Za początkową datę sztuki interpretacji snów przyjmuje się okres 3000–4000 lat p.n.e. Sugeruje to tylko tyle, że od zawsze – jako ludzkość – byliśmy zafascynowani marzeniami sennymi i próbowaliśmy je zrozumieć. Idąc o krok dalej, w niektórych pradawnych grupach ludzie nie umieli odróżnić świata snu od świata jawy. Nasi przodkowie sądzili, że świat snów był potężnym, a wręcz namacalnym odzwierciedleniem rzeczywistości. Tak jest również dzisiaj. Mimo że nauka zdecydowanie się rozwinęła, także w dziedzinie snu i śnienia, to nadal niektóre sny nie wychodzą nam z głowy, dopóki nie sprawdzimy ich znaczenia w księgach snów. Co zatem znaczy - według sennika – uderzyć kogoś w twarz?

Sennik: uderzyć kogoś w twarz – ogólne znaczenie

Jak podpowiada sennik, uderzyć kogoś w twarz może z jednej strony oznaczać, że są w tobie ukryte złość lub agresja. Z drugiej jednak strony mówi się tutaj także o symbolice mocy, potęgi i pewnej odnawialnej zdolności do ciągłego odradzania się. Jesteś silny i niestraszne ci żadne trudności? Potrafisz wstać, otrzepać się i iść dalej? Tak zdaje się twierdzić sennik. Mimo wszystko jednak możesz mieć tendencję do tłamszenia w sobie negatywnych uczuć i wypierania pewnych emocji. Najlepszym rozwiązaniem jest nauczyć się wyrażać je w zdrowy sposób.

Zobacz także: Przyśniła ci się bójka? Niestety o niezbyt dobra wróżba 

Sennik: uderzyć kogoś w twarz – zostać uderzonym w twarz przez kogoś

Może się również zdarzyć tak, że to ty zostałeś we śnie uderzony w twarz przez inną osobę. W takiej sytuacji sennik uderzenie w twarz opisuje jako twój tymczasowy marazm i stagnację. Być może nie czujesz nadziei, wiary i zapomniałeś o swoim wewnętrznym potencjalne. Zastanów się, czy ktoś z twojego otoczenia nie sprawia, że właśnie tak się czujesz…

Sennik: uderzyć kogoś w twarz – odebrać atak

Sennik uderzenie w twarz jako odparcie ataku uważa za znak twojej siły, która zdaje się nie mieć końca. Najwyraźniej w dobry i odpowiedni sposób wykorzystujesz otrzymany potencjał. Umiesz się wybronić zarówno dosłownie, jak i w przenośni w każdej sytuacji. Być może występują teraz w twoim życie tacy ludzie i takie zdarzenia, które dają temu powód? W każdym razie nie próbuj spocząć na laurach, bo w przeciwnym razie możesz utracić tę drogocenną siłę.

Sennik: uderzyć kogoś w twarz – zobaczyć krew  

Jeśli, jak sugeruje sennik, uderzenie w twarz zostało zwieńczone we śnie strumieniem krwi, zaskakująco oznacza to, że… twój sen prawdopodobnie się zdezaktualizuje. Jest to związane z mistyczną symboliką krwi. Mimo brutalnego marzenia sennego – nie masz się o co martwić. Sen niejako staje się nieważny.

Sennik: uderzyć kogoś w twarz – zostać uderzonym w twarz przez obcego

Co może jednak oznaczać bycie uderzonym w twarz przez obcego? Opcji jest kilka. Główna interpretacji sennika mówi o tym, by przenalizować swoje niedawne zachowania. Najpewniej popełniłeś błąd, przez który część twoich planów mogła już legnąć w gruzach. Jak precyzuje sennik, bić kogoś w twarz w takim kontekście to cenna lekcja życia.

Zobacz także:  Kłótnia we śnie? To może być całkiem dobry znak! 

Sennik: uderzyć kogoś w twarz – strach przed uderzeniem

Jeśli odczuwasz paraliżujący strach przed ciosem w twarz, prawdopodobnie doświadczasz obecnie jakiegoś bólu. Może on być spowodowany zarówno stratą, jak i rozczarowaniem. Nie ma się jednak czego bać! Pozwól sobie na różne emocje.

Sennik: uderzyć kogoś w twarz – wypadnięcia zęba

Gdy uderzenie kogoś w twarz podczas twojego marzenia sennego zakończyło się brutalnie, bo danej osobie wypadł ząb, to dość sugestywny znak. Od liczby zębów zależy intensywność znaczenia tego snu. Przede wszystkim jednak to porada, by przygotować się na różnego rodzaju turbulencje zawodowo-biznesowe i możliwe wypadki przy pracy… Jak definiuje sennik, uderzyć kogoś w twarz z taką konsekwencją to przestroga, by mieć się na baczności.

Choć z pozoru sen o uderzeniu czy biciu kogoś w twarz może wydawać się wręcz makabryczny, jego metaforyczne znaczenie nie musi wcale takie być. Warto jednak zawsze skonsultować interpretację z sennikiem.

Zobacz także: Co oznacza sen o gwałcie? Poznaj jego znaczenie