Zamknij

We śnie pogryzł cię pies? Sennik wyjaśnia znaczenie

11.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:22
Szczeniak gryzący dłoń
fot. Shutterstock

Czy zdarzyło ci się mieć sen, w którym gryzie cię pies? To zwierzę, które bardzo często pojawia się w marzeniach sennych. Może być to miły sen o przyjaznym psiaku, jednak zdarza się, że stajesz oko w oko z agresywnym stworzeniem. Warto sprawdzić, co taki sen oznacza.

 

Pies jest uznawany za przyjaciela człowieka, dlatego sen, w którym cię atakuje, bywa niepokojący. Według sennika pies interpretowany jest na dwa sposoby – pozytywny i negatywny. Pierwszy to typowe skojarzenie z przyjacielem, symbol bliskości i oddania. W drugiej, negatywnej odsłonie pies to agresor atakujący nie tylko twoich wrogów, ale również ciebie. Jeśli w twoim śnie pojawił się pies, ważne jest, jakie było tło sytuacji, na przykład jaki był to pies, jak się zachowywał oraz czy zwierzęciu towarzyszyli ludzie. Sprawdź sennik, żeby jak najdokładniej zinterpretować swój sen.

Sennik: pies

Według sennika pies w twoim śnie odnosi się głównie do twoich przyjaciół i wrogów. Kiedy należy do ciebie, nawiążesz nową znajomość, która przerodzi się w długoletnią przyjaźń. Podobnie jest w przypadku, gdy psy w twoim śnie zachowują się radośnie, bawią się. Oznacza to, że jesteś lubiany w towarzystwie i ludzie chętnie spędzają z tobą czas.

Jeśli jednak pies, o którym śnisz, jest chory, czekają cię nieprzyjemności. Być może złożysz obietnicę, z której nie będziesz mógł się wywiązać, albo zdarzy ci się pomyłka, która będzie miała poważne konsekwencje. Również martwy pies nie jest pozytywnym symbolem. Oznacza, że blisko ciebie jest osoba, która źle ci życzy.

Zobacz także: Sen o bocianie może być ważną wskazówką. Dowiedz się jaką!

Sennik: gryzący pies

Jeśli w twoim śnie pojawia się gryzący cię pies, sennik interpretuje to jako twoją obawę przed oddaniem się wielkiej namiętności. Być może jest na horyzoncie ktoś, z kim chciałbyś nawiązać romantyczną relację, ale obawiasz się porażki lub krytyki ze strony bliskich ci osób. Taki sen może również oznaczać strach przed zaangażowaniem się w związek.

Agresywny pies w twoim śnie symbolizuje, że boisz się zostać zaatakowany. Może to oznaczać, że jesteś świadomy swoich słabości i obawiasz się, że ktoś może je wykorzystać przeciwko tobie. Dotyczy to nie tylko słabości fizycznej i lęku o własne bezpieczeństwo, na przykład gdy spacerujesz wieczorem po mieście. Takie obawy mogą również wystąpić w związku z twoimi umiejętnościami zawodowymi. Jeśli się martwisz, że ktoś może chcieć podważyć twój profesjonalizm, przeanalizuj swoje mocne strony i nie daj się wciągnąć w żadne intrygi między współpracownikami.

Innym wariantem snu o gryzącym psie jest motyw walczących zwierząt. Jeśli miałeś taki sen, zwiastuje on kłótnię lub nieporozumienie w rodzinie. W najbliższym czasie bardziej niż zwykle uważaj na słowa, gdyż twoje intencje mogą zostać źle odczytane i spowoduje to nieprzyjemności w twoich relacjach z bliskimi.

Sennik: pies gryzący ręce

Śnił ci się pies gryzący ręce? Sennik podpowiada, że jest to znak ostrzegawczy. Powinieneś w najbliższej przyszłości wykazać się ostrożnością i nie angażować się w ryzykowne przedsięwzięcia. Na jakiś czas zrezygnuj z dużych inwestycji i nie podejmuj pochopnych decyzji. Inna interpretacja tego snu wskazuje na nadchodzącą chorobę. Jeśli do tej pory czułeś się dobrze, przyjrzyj się swojemu zdrowiu. Być może to dobry moment na badania okresowe albo zastosowanie diety. Nie daj się wciągnąć w wir pracy, stąd już niedaleko do zaniedbania zdrowia.

Kiedy pies gryzie cię w rękę, bo jest głodny, symbolizuje to twoje zaangażowanie w pomoc innym. Jednak jest to działanie daremne, ponieważ twój wysiłek nie zostanie doceniony. Być może osoba, o którą się troszczysz, wcale nie prosiła o twoją pomoc, a nawet jej sobie nie życzy.

Pies gryzący cię w ręce dla zabawy to sygnał, że ktoś plotkuje o tobie za twoimi plecami. Może to dotyczyć zarówno twojego życia prywatnego, jak i sytuacji w pracy. Dlatego w najbliższym czasie uważaj, komu zdradzasz swoje tajemnice, mogą one nie być bezpieczne.

Sennik: czarny pies

Według sennika czarny pies, który gryzie, jest zwiastunem nieszczęścia. Oczekuj zatem złej wiadomości lub pogorszenia sytuacji finansowej. Jeśli jesteś w szczęśliwym związku, na moment zbiorą się nad wami ciemne chmury. Będzie to jednak krótkotrwałe i uda się wam zażegnać widmo kryzysu. Taki sen oznacza również, że w twoim otoczeniu pojawi się nieprzychylna ci osoba. Być może ktoś będzie próbował wtrącać się w twoje sprawy albo przypisać sobie zasługi za twój sukces.

Jeśli natomiast śnił ci się biały pies, symbolizuje on piękną i trwałą przyjaźń. W twoich relacjach z bliskimi nie wydarzy się nic niepokojącego, możesz być także spokojny o swój związek.

Sprawdź teżPrzyśnił ci się szczeniak? Sprawdź, co to oznacza!