Zamknij

W twoim śnie pojawiły się owady? Sennik wyjaśnia, co to znaczy!

04.01.2021
Aktualizacja: 26.08.2021 11:32
Zbliżenie na owada
fot. Shutterstock

Śniły ci się owady? W senniku znajdziesz odpowiedź na pytanie, co to oznacza. Wiele zależy od tego, co konkretnie ci się śniło. Sennik owady latające interpretuje inaczej niż na przykład karaluchy bądź pająki. Dowiedz się, co cię czeka.

Sen o owadach może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. W pierwszym wypadku widzisz rój barwnych motyli, gonisz je lub zachwycasz się innymi pięknymi owadami (na przykład ważkami), latającymi nad łąką. Negatywnym snem będzie zaś ten, w którym pojawią się owady, którymi się brzydzisz lub których się boisz np. pająki, karaluchy, muchy, osy, owady atakujące. Sennik interpretuje je jako zagrożenie, szczególnie że we śnie najczęściej przybierają one monstrualne rozmiary lub próbują cię atakować.

Sennik: owady w domu – widzieć je to dobrze, czy źle?

Sen o owadach to sen, który analizuje nie tylko twoje cechy charakteru, ale też podświadome pragnienia, których istnienia sobie nie uświadamiasz. Sen o owadach musisz zacząć analizować od przypomnienia sobie, jak na nie reagujesz i jakie budzą w tobie uczucia. Owady atakujące sennik interpretuje w zależności od tego, jaka jest ich siła natarcia i czy twoja obrona skutecznie je odstraszyła, czy też wręcz przeciwnie – atakowały mimo niej. Sennik owady atakujące widzi bowiem jako zmagania z problemami, na których rozwiązanie nie masz żadnego pomysłu.

Sen o owadach ma różne znaczenia w zależności o tego, jaki masz do tych owadów stosunek na jawie. Inaczej odbierać je będą osoby, które na co dzień albo zawodowo zajmują się życiem owadów, a inny osoby cierpiące na różne entomofobie (fobie związane z owadami), jak arachnofobia (lęk przed pająkami), mirmekofobia (lęk przed mrówkami) czy apifobia (lęk przed pszczołami). Dodatkowo musisz pamiętać, że owady i robaki sennik może powiązać z osobami albo sytuacjami z twojego życia, nie mówiąc już o tym, że niektóre owady mają własną symbolikę – pszczoła czy mrówka kojarzą się z pracowitością i umiejętnością życia w społeczeństwie, karaluchy to nie tylko brud, ale i umiejętność przeżycia nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach. Motyle kojarzą się z przemijaniem i efemerycznością, ale też z metamorfozą i przeobrażeniem. Pająki to symbol przebiegłości, dążenia do celu po trupach, snucia sieci intryg i łapania w nie innych stworzeń.

Mistyczny sennik: owady latające – widzieć je to znak, że gryzie cię sumienie

Sen o owadach może oznaczać, że gryzą cię wyrzuty sumienia, ale też może ostrzegać cię przed oszustwami oraz zapowiadać choroby i straty. Owady latające sennik widzi jako znak, że w codziennym życiu będą ci przeszkadzać przykre osoby bądź sprawy. Jeśli śnisz, że oglądasz owady, to znaczy, że zaangażujesz się w jakieś męczące i żmudne działania.

Małe i nieszkodliwe owady latające sennik wyjaśni jako zapowiedź sukcesu i nieoczekiwanych zysków. Jeżeli jednak pokąsały cię duże owady, to przygotuj się na straty, być może nawet na chorobę. Sen o owadach, w którym je zabijasz, sygnalizuje, że pokonasz trudności, z którymi się zmagasz.

Sprawdź też: Co oznacza, gdy śni ci się kleszcz

Arabski sennik: owady atakujące to zła wróżba

Sen o owadach pełzających lub pływających to sygnał, aby unikać podstępnych działań. Owady atakujące sennik uważa za ostrzeżenie, że za twoimi plecami ktoś stara się ciebie zniszczyć. Przygotuj się na straty, niekoniecznie jedynie finansowe. Jeżeli we śnie zostałaś pokąsana przez owady, to znaczy, że ktoś chce cię zranić. Owady latające sennik interpretuje jako zapowiedź poważnych kłopotów spowodowanych przez osoby, które planują cię zranić. Gdy widzisz owady w słupie światła, to znak, że musisz postępować ostrożnie.

Indyjski sennik: owady latające – widzieć ją to wskazówka odnośnie do budżetu

Latające owady sennik widzi jako zapowiedź niewielkich strat. Zaś owady atakujące sennik interpretuje jako sygnał, że zostaniesz oszukany. Musisz dokładniej przyjrzeć się osobom wokół ciebie, może ktoś nie ma zbyt czystych intencji. Sen o owadach, w którym trzymasz je w rękach, symbolizuje, że uda ci się wynegocjować dobre wynagrodzenie. Może czas poprosić o podwyżkę?

Zobacz także: Śnił ci się ogień? Uważaj, to może być coś złego!