Zamknij

Śniło ci się pogryzienie przez psa? Sennik wyjaśnia, co to znaczy!

16.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 14:50

Śniło ci się pogryzienie przez psa? Sennik wskazuje, że taki sen ma przeróżne interpretacje, które zależą od jego szczegółów. Sen o ugryzieniu przez psa będzie znaczył coś innego niż sen, w którym pies gryzie psa. Sprawdź, co na ten temat mówi sennik.

 

Pies gryzący dłoń
fot. Shutterstock

Sen o ugryzieniu przez psa jest jednym z bardziej powszechnych snów. A przecież pies uznawany jest za najwierniejszego, nierzadko jedynego przyjaciela człowieka. W rzeczywistości bywają jednak sytuacje, gdy nawet najbardziej leniwy kanapowiec może stać się agresywny. Czy to sympatyczny szczeniak, czy duży, niebezpieczny pies – ugryzienie psa - bez wątpienia należy do mniej przyjemnych doznań, bez względu na to, czy zdarzenie to ma miejsce w rzeczywistości, czy we śnie. Pamiętaj jednak, że sen o ugryzieniu przez psa ma przede wszystkim znaczenie symboliczne i nie należy interpretować go zbyt dosłownie.

Chcesz poznać znaczenie innego snu? Zajrzyj do naszego sennika.

Sennik: ugryzienie psa

Sen o ugryzieniu przez psa może mieć różny charakter. Sam pies to symbol trudny do zinterpretowania, ze względu na wielość znaczeń, dlatego analizując sen o ugryzieniu przez psa, musisz skupić się na analizie pojawiających się w nim symboli. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na to, czy pojawiające się we śnie zwierzę jest ci znane czy zupełnie obce. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia w zakresie interpretacji snu.

Sennik: ugryzienie psa, a inni ludzie

Zasadniczo symbol psa we śnie powiązać można z ludźmi w twoim bezpośrednim otoczeniu. Mogą to być dalsi lub bliżsi członkowie rodziny, współpracownicy, przełożeni, znajomi, a także osoby, których jeszcze nie znasz, a które w pewnym momencie pojawią się w twoim życiu. Jeśli sen o pogryzieniu przez psa przedstawia zwierzę, które jest lub było w twojej rodzinie, możesz przypuszczać, że przyczyna problemu będzie blisko ciebie, czyli wśród członków rodziny lub w najbliższym gronie znajomych. Nierzadko sytuacja ta wskazuje na problemy w pracy. Jeśli jest to sen, w którym obcy pies gryzie człowieka, sennik wróży kłopoty ze strony osób, które dopiero pojawią się w twoim życiu.

Zobacz także: Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem! Jak jeszcze można interpretować sny z wężami?

Sennik: reakcja osoby zaatakowanej przez psa

Drugim symbolem jest reakcja osoby ugryzionej. Nietrudno się domyślić, że ugryzienie psa kojarzy się z przykrymi doświadczeniami, wzbudza ból, lęk, żal, sprawia przykrość. Jednak wiadomym jest, że osoba zaatakowana przez to zwierzę podejmie próbę uniknięcia kontaktu z jego zębami. Jeśli sen o ugryzieniu przez psa jako formę obrony przed atakującym psem ukazuje ci ucieczkę, oznacza to, że w rzeczywistości masz problemy z podejmowaniem decyzji, wolisz, gdy to inni decydują za ciebie.

Musisz też zastanowić się i przypomnieć sobie, czy atakujący pies został pokonany, czy też udało mu się dokonać uszczerbku na zdrowiu zaatakowanej osoby.

Jeśli sen o ugryzieniu przez psa kończy się zwycięstwem osoby zaatakowanej, to problem, na który sen wskazuje, zostanie pozytywnie rozstrzygnięty, a konflikt zażegnany. Czas walki oraz ewentualne rany to znaki, że sytuacja ta nie będzie łatwa i spowoduje mniej lub więcej bolesnych ran, jednakże w efekcie uda się zakończyć sprawę pozytywnie. Jeśli natomiast atak psa powoduje poważne skutki zdrowotne, możemy przypuszczać, że problem pozostawi po sobie wiele śladów, które w istotny sposób wpłyną na nasze życie.

Sennik: rasa gryzącego psa

Na uwagę zasługuje także rasa psa, który występuje we śnie o pogryzieniu przez psa oraz jego wielkość. Duże, agresywne zwierzęta mogą symbolizować osoby, które mają jakąkolwiek przewagę nad śniącym tj. fizyczną, mentalną, społeczną lub zawodową. Mniejsze rasy oznaczają osoby niższej rangi, aczkolwiek równie, o ile nie bardziej, agresywne i niebezpieczne.

Analizując sen o ugryzieniu przez psa, powinnaś pamiętać, że jest to symboliczny przekaz ze strony podświadomości, a jego celem jest zwrócenie uwagi na pojawiające się problemy. Podświadomość za pomocą obfitującego w symbole snu daje ci sygnał, że powinnaś podjąć odpowiednie kroki, szczegółowo analizując sytuację lub/i zachować ostrożność w kontaktach z ludźmi.

Zobacz także: Śnił ci się szczeniak? Koniecznie sprawdź, co to oznacza