Zamknij

Twarz widziana we śnie: sprawdź, co to znaczy, jeśli śniła ci się twarz

15.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:18

Twarz pojawiająca się we śnie jest tak bogatym w znaczenia symbolem, że każdy zapamiętany detal jest ważny dla poprawnej interpretacji. Skrajnie różne znaczenia przypisuje sennik twarzy pięknej i brzydkiej, odbitej w lustrze i w wodzie, twarzy własnej i cudzej. Chcesz poznać sennikową wykładnię snów o twarzy? Przeczytaj.

Twarze śmiejących się ludzi
fot. Shutterstock

Pierwszym krokiem w interpretacji snu o twarzy jest próba identyfikacji, do kogo należało śniące się oblicze. Najważniejsze rozróżnienie – czy to twoja własna twarz - czy też należy ona do kogoś innego. Jeśli to ta druga opcja, warto się zastanowić, czy była to znana nam osoba, czy też całkiem obca. Sprawdź, jak sennik może ci pomóc w interpretacji takiego snu.

Sennik: twarz własna

Zobaczenie własnej twarzy we śnie jest interpretowane jako negatywny znak. Może on oznaczać nadejście nieszczęścia lub rozdzielenie z ukochaną osobą, ale także symbolizować niezwykle ciężką i wyboistą drogę, którą należy przebyć, aby osiągnąć sukces. Jeśli we śnie ukrywasz twarz, to znak, że ukrywasz także swoją siłę lub nie doceniasz swych umiejętności.

Jeżeli we śnie myjesz twarz, sennik podpowiada, że możesz odczuwać wyrzuty sumienia i pragnienie oczyszczenia się z win. Malowanie swojej twarzy sugeruje chęć ukrycia uczuć. Sen o opuchniętej twarzy informuje, że tuszujesz własne błędy i wady z obawy przed brakiem akceptacji ze strony otoczenia. Jeśli podczas snu twoja twarz uległa deformacji, na przykład porosły ją mech albo sierść lub włosy, może to być sen transformacyjny, zachęta do zbadania swojej drugiej, bardziej dzikiej natury.

Według sennika własna twarz odbita w lustrze zwraca uwagę na zdrowie. To także sygnał niezadowolenia z siebie i nierealizowanych zamierzeń, a także utraty szacunku u przyjaciół. Jeśli we śnie patrzyłeś w lustro, ale nie potrafiłeś dostrzec swojej twarzy, może to sugerować ogromne problemy z poczuciem własnej wartości czy nawet kryzys tożsamości.

Sennik: twarz czyjaś

Sen o tym, że patrzysz w czyjąś twarz, oznacza, że potrzebujesz poświęcić innym ludziom więcej czasu. Niektórzy tłumacze snów wprost stwierdzają, że – o ile to możliwe – należy się z taką osobą spotkać. Ujrzenie we śnie pięknej twarzy zwiastuje radość, brzydkiej zaś niepowodzenia i zgryzoty. Podobnie miła, uśmiechnięta twarz w senniku jest przypisana do powodzenia i pomyślności. Również zobaczenie w lustrze czyjejś obitej twarzy ma przynieść spełnienie marzeń, miłość i uznanie. Ujrzenie gniewu na twarzy przepowiada nadejście konfrontacji, być może z osobą, o której śniłeś.

Smutne oblicze może sygnalizować problemy ze zdrowiem, a blada twarz, nawet śmierć. Natomiast według innej wykładni sen o bladej twarzy zwiastuje romantyczną podróż. Przyglądanie się wychudzonej twarzy to niepowodzenie w sferze uczuciowej.

W senniku twarz pomalowana, z nałożonym mocnym makijażem, jest sygnałem wskazującym na fałszywych przyjaciół w twoim otoczeniu. Jeśli rozpoznałeś, do kogo ona należy, może to również oznaczać, że ta osoba potrzebuje pomocy. Jak podaje sennik, twarz mężczyzny we śnie przepowiada zaloty, natomiast kobiety – zaproszenie na wesele. Ujrzenie dziecięcej buzi może sugerować tęsknotę za niewinnością i brakiem obowiązków.

Zobacz takżeCo oznacza sen o nosie? Sprawdź możliwe interpretacje! 

Sennik: twarz zniekształcona

Według sennika zdeformowana twarz oznacza dolegliwości zdrowotne lub negatywne cechy charakteru. Twarz pokryta bliznami zwiastuje trudne i bolesne doświadczenia. W senniku obita twarz lub pokrwawiona jest opisana jako ostrzeżenie przed zmartwieniami i kontuzjami. Poraniona twarz ostrzega również przed kłopotami, z których nie łatwo będzie wyjść.

Jeśli we śnie ujrzałeś dziwną i straszną twarz, uważaj na wrogów, którzy pragną twojego nieszczęścia. Twarz bez oczu jest przez sennik interpretowana jako przejaw ogromnego stresu i przepracowania.

Sennik: osoba bez twarzy

Według sennika twarz, której nie można dostrzec, może oznaczać po pierwsze, ból po stracie kogoś, kogo nie mogłeś spotkać, na przykład nienarodzonego dziecka, nieznanych rodziców czy innych członków dalszej rodziny. Po drugie, sen taki może wskazywać na zacieranie się wspomnień.

Interpretacja snu, w którym najważniejszym symbolem staje się twarz, jest bardzo bogata. Tak jak zawsze w senniku, wszystko zależy od kontekstu i szczegółów. 

Zobacz także: Śniły ci się długie włosy? Interpretacja tego snu może cię zaskoczyć