Zamknij

W twoim śnie pojawiła się szafa? Sennik wyjaśnia, co to znaczy!

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 14:11

Śniła ci się szafa? Sennik ma różne odpowiedzi na pytanie, co to mogło oznaczać. Wiele zależy od wyglądu samej szafy oraz od stanu rzeczy, które się w niej znajdują. Sennik ubrania wiszące w szafie interpretuje inaczej niż na przykład chowane do szafy. Dowiedz się zatem, co cię czeka.

 

Wnętrze nowoczesnej, białej szafy
fot. Shutterstock

Sen o szafie to jeden z najpopularniejszych snów. Może dlatego, że szafa związana jest z symboliką ciała i w zależności od jej rodzaju i tego, w jakim stanie są znajdujące się w niej przedmioty, otwiera się szeroka przestrzeń do interpretacji. Chcesz poznać znaczenie swoich snów z szafą w roli głównej? Zajrzyj do naszego sennika.

Sennik: szafa - ogólne znaczenia 

Otwarta szafa symbolizuje otwartość, może oznaczać, że jesteś bardzo tolerancyjna i pojmujesz świat w szerszej perspektywie. Zamknięta podpowiada, że ktoś bliski ukrywa tajemnicę, którą jednak najprawdopodobniej niedługo poznasz. Ale to niejedyne znaczenie, jakie ma zamknięta szafa. Sennik interpretuje ją także jako niepotrzebne dystansowanie się wobec kogoś lub czegoś. Gdy ujrzysz we śnie szafę, może to też oznaczać, że powinnaś dochować powierzonej ci tajemnicy albo zachować coś, co chciałaś wyrzucić lub czego chciałaś się pozbyć. Prawdopodobnie ta rzecz wkrótce okaże się niezwykle cenna.

Zobacz także: Jak zinterpretować sen o walizce?

Co jeszcze oznacza sen o szafie? Sennik interpretuje ją jako odzwierciedlenie sumienności, ale też jako ograniczenia i przeciwności, które musisz przezwyciężyć, by móc swobodnie się rozwijać. To także znak, że znajdujesz się pod wpływem osoby, która chce cię kontrolować i tym samym powstrzymuje twój rozwój. Jednocześnie szafa może zapowiadać, że będziesz się cieszyć jasnym i uporządkowanym życiem jeszcze przez wiele lat. Służy ona także do zamykania w niej cennych rzeczy, dlatego sen o szafie może wskazywać na to, że masz w życiu kogoś, kogo chcesz „zamknąć” w swoim sercu, albo zwyczajnie masz nawyk, który pragniesz za wszelką cenę zachować.

Sennik: ubrania w szafie 

Sennik - ubrania w szafie porządnie poukładane – interpretuje jako oznakę tego, że życie na jawie jest równie dobrze i porządnie zorganizowane. A jeśli śnił ci się bałagan? Oto, co mówi sennik: szafa pełna ubrań nieuporządkowanych symbolizuje chaos w życiu uczuciowym.  Szafa z ciuchami, zdolna pomieścić ubrania dla kilku osób, to znak, że jest ci pisana ogromna rodzina. Natomiast widzieć szafę, do której wkładasz rzeczy, to ostrzeżenie przed zbytnią rozrzutnością. Stanowi wskazówkę, byś zaczęła oszczędzać, ponieważ nadejdą trudniejsze czasy. 

Sennik: rodzaj szafy 

Jak jeszcze interpretuje szafę sennik? Szafa drewniana to znak, że twoje małżeństwo będzie długie i szczęśliwe. Sen o jej kupowaniu oznacza, że poznasz jakiś sekret lub że czeka cię życie w dostatku i dobrobycie. Sen o szafie otwartej stanowi ostrzeżenie przed włamaniem i kradzieżą.Zamkniętasymbolizuje bezpieczeństwo i spokój.

Mistyczny sennik: szafa to cenna wskazówka 

Według mistycznego sennika szafa to uosobienie twojego ciała. Sen o szafie będzie więc dla ciebie dobrą lub złą wróżbą, wszystko zależy od tego, jaką ją widzisz. To także wskazówka, nad czym powinnaś popracować.

Jeśli we śnie zamykasz szafę, to znak, że musisz być bardziej otwarta, zaangażowana i przyjazna wobec osób wokół ciebie. Z kolei sennik szafę z ciuchami postrzega jako zwiastun przyjemności i wygody. Kiedy widzisz ją pustą, wróży to smutek lub brak kogoś bądź czegoś w twoim życiu. Jeżeli śnisz, że kupiłaś starą, drewnianą szafę, spodziewaj się korzyści i radości.

Sprawdź też: Co to oznacza, gdy śni ci się drzewo?

 

Arabski sennik: sen o szafie to wróżba na życie zawodowe

Jeśli stoisz przed ważną decyzją, z pomocą przychodzi sennik. Jeśli we śnie widzisz szafę oznacza to, że powinnaś chronić to, co masz (np. cudzy sekret), warto też uporządkować sprawy zawodowe lub osobiste.

Zamknięta szafa sygnalizuje, że dręczy cię ciekawość odnośnie czegoś, co nie daje ci spokoju. Może też sugerować, abyś była bardziej życzliwa wobec innych. Otwarta szafa z kolei zaleca ostrożność w stosunkach z innymi. Pusta szafa to znak, że opuści cię dobry przyjaciel. Arabski sennik szafę z ubraniami interpretuje natomiast jako zapowiedź bogactwa i dobrobytu. Otwieranie szafy oznacza zaś, że cel, który sobie postawiłaś, jest osiągalny.

Indyjski sennik: szafa a finanse 

Kupienie szafy oznacza poprawę sytuacji i dobrobyt. Jeśli chowasz coś do szafy, jest to sygnał, że musisz oszczędzać. Zaś widzieć szafę sennik interpretuje jako znak, że szczerość i otwartość zapewnią ci więcej sympatii i popularności niż wieczny dystans.

Zobacz także: Śniły ci się pieniądze? Nie zawsze oznaczają bogactwo! Sprawdź inne znaczenia