Zamknij

Śnisz o adoptowaniu dziecka? Sprawdź, co oznaczają sny o adopcji!

Adrianna Kostecka
22.12.2020 16:31
Rodzina z adoptowanym dzieckiem biegnąca z latawcem
fot. Shutterstock

Sny o adopcji dziecka nie zdarzają się często i są idealnym przykładem do analizy z sennikiem w ręku. To sny, które mają ukryte znaczenie – sprawdź jakie.

Adopcja to poważna decyzja życiowa. Oznacza przyjęcie do swojej rodziny nowej osoby – dziecka - które ma już za sobą konkretne, często traumatyczne przeżycia. Zostanie rodzicem adopcyjnym wymaga odwagi oraz determinacji i stosunkowo niewiele osób się na to decyduje. Sennik zwykle interpretuje sny o adopcji dziecka bardzo metaforyczne.

Sen o adopcji – podstawowe znaczenie

Sny o adopcji symbolizują zmianę, która może być interpretowana bardzo szeroko: od zmiany stanu cywilnego przez zmianę pracy po zmianę statusu majątkowego. Są to zmiany, których się nie spodziewasz. Choć w sennikach przeważają interpretacje optymistyczne, jak zwykle zdarzają się wyjątki.

Sen o adopcji dziecka może być także odbiciem uczuć: może oznaczać, że pragniesz bliskości i czujesz się samotny. Jak zawsze w przypadkusnów w ich interpretacji pomogą szczegóły.

Sennik: decydujesz się na adopcję

Jak mówi sennik, adopcja dziecka to informacja, że czeka cię coś dobrego, ale też podpowiedź, że powinieneś pomóc szczęściu, np. podejmując ryzykowną decyzję.

Jeśli we śnie zastanawiasz się, które dziecko adoptować, to wniosek jest pesymistyczny – wciąż nie wiesz, czego tak naprawdę chcesz od życia lub też życie cię unieszczęśliwia i potrzebujesz zmiany. Taki sen może oznaczać wypalenie, potrzebę odpoczynku lub nękające cię niespełnione marzenia.

Przed czym jeszczeprzestrzega sennik? Adopcja bliźniąt oznacza pecha – zwiastuje kłopoty finansowe.

Gdy o adoptowaniu dziecka śni mężczyzna, najprawdopodobniej może się spodziewać premii, podwyżki lub awansu, w przypadku panny lub wdowy sen o adopcji wróży wejście w stały związek z dużą szansą na rychły ślub.

Szczególnie pozytywną wróżbą jest sen o adopcji znanego ci dziecka, które odnalazło nowy dom w świecie realnym – spotkanie go we śnie to zapowiedź pomyślności, przede wszystkim materialnej.

Zobacz też: Śniło ci się wesele? To nie zawsze dobry znak! Poznaj znaczenie tego snu.

Sennik: czekasz na adopcję

Kolejnym wariantem snów o adopcji są te, w których to ty jesteś osobą, która ma zostać adoptowana. Jeśli cały czas czekasz na decyzję i nie wiesz, jaka ona będzie, to znak, że twoje relacje z bliskimi uległy pogorszeniu. Niepewność towarzysząca dziecku, które nie wie, czy znajdzie nowy dom, odzwierciedla zachwianie relacji z realną rodziną lub z przyjaciółmi. Taki sen jest przestrogą: skup się na naprawie więzi, póki nie będzie zbyt późno.

Jak mówi sennik, adopcja, której głównym bohaterem jesteś ty,to dobry znak – jeśli we śnie zostałeś adoptowany, możesz się spodziewać pozytywnych wieści. To zapowiedź sukcesu lub spełnienia marzeń.

Odwrotnością jest sen, w którym przyglądasz się, że adoptowany został ktoś inny – wówczas kluczowa jest osoba, która ci się przyśniła. Taki sen może świadczyć zarówno o tym, że zazdrościsz tej osobie sytuacji życiowej, jak i o tym, że jest ci ona bardzo bliska i potrzebuje twojej pomocy.

Zobacz też: Śni ci się, że spodziewasz się potomka? Sprawdź znaczenie snów o ciąży!

Sennik: oddajesz dziecko do adopcji

Sen o oddaniu własnego dziecka do adopcji jest wyjątkowo bolesny i takie jest też jego przesłanie. Oznacza on, że musiałeś zrezygnować lub zrezygnowałeś z czegoś ważnego dla siebie, poświęciłeś prywatne plany w imię wyższych celów. Jeśli natomiast ktoś wymusza na tobie oddanie dziecka do adopcji, a ty stanowczo sprzeciwiasz się tej decyzji – jest to dowód, że ktoś bardzo źle ci życzy i będzie się starał pokrzyżować twoje plany.

Sennik: adopcja zwierzęcia ze schroniska

Choć pierwotnie termin „adopcja” odnosił się tylko do dzieci, coraz częściej używa się go w kontekście przygarnięcia zwierzęcia. Symbolizuje on, że bierzesz pełną odpowiedzialność za zwierzę, rozważyłaś wszystkie za i przeciw i zdajesz sobie sprawę, że to zobowiązanie na długie lata. Adopcja zwierzęcia z fundacji czy ze schroniska wiąże się najczęściej z podpisaniem umowy adopcyjnej, w której zobowiązujesz się np. do kontaktu w ważnych sytuacjach – takich jak choroba zwierzaka czy jego śmierć.

Sen o adopcji zwierzęcia ma smutny wydźwięk – symbolizuje opuszczenie i samotność.

Zobacz też: Mysz we śnie to niejednoznaczny motyw! Sprawdź, czy twój był pozytywny, czy wręcz przeciwnie.