Zamknij

Śniły ci się wypadające czy gęste? Sprawdź znaczenie snu o rzęsach

23.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 15:20
Damskie oko w kolorze zielonym
fot. Shutterstock

Rzęsy symbolicznie łączą się z powabem, zewnętrznym pięknem, ale i z tajemnicą. Kojarzą się z kobiecością, ich siłą i energią, a jednocześnie zwracają uwagę na sposób, w jaki patrzymy na świat. Chcesz się dowiedzieć, co mówi sen, w którym rzęsy wysuwają się na pierwszy plan? Zajrzyj do sennika.

Zazwyczaj nawet jeśli śni ci się konkretna osoba, nie zwracasz uwagi na szczegóły jej twarzy, chyba że wydadzą ci się wyjątkowe. Podobnie jest ze snem o rzęsach – mają one znaczenie -  jeśli wyróżniają je wyjątkowe cechy lub dzieje się z nimi coś zaskakującego. Rzęsy powiązane są z patrzeniem, różnymi punktami widzenia, ale także z tajemnicą, gdyż skrywają oko. Są także symbolem kobiecej siły, energii, zwłaszcza tej kuszącej, seksualnej. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, jak je interpretuje sennik.

Sennik: rzęsy

Widzieć rzęsy we śnie może zwiastować, że ktoś zdradzi ci tajemnicę. Jednocześnie może to oznaczać, że nie dostrzegasz czegoś istotnego i konieczna jest zmiana punktu widzenia, aby tego nie przegapić.

Zobacz takżeŚnią ci się paznokcie? Sprawdź, co to może oznaczać.

Sennik: długie i gęste rzęsy

Długie rzęsy sennik odczytuje jako ostrzeżenie: zdradzisz czyjąś tajemnicę i nie unikniesz konsekwencji. Może na tym ucierpieć relacja z drugą osobą lub inny aspekt życia. Z drugiej strony, w odniesieniu do czaru, jaki roztaczają długie rzęsy, sen taki może oznaczać spełnienie seksualne, na które masz nadzieję. Rzęsy mocne, gęste i bujne to jednoznaczny sygnał nadchodzącej radości.

Sennik: wypadające rzęsy

Wypadające rzęsy we śnie, podobnie jak rzęsy spalone czy rzadkie, to zapowiedź strat. Niekoniecznie chodzi o straty finansowe czy śmierć. Równie dobrze możesz utracić pewność siebie, może się pojawić problem z wyrażaniem potrzeb czy blokada uczuciowa. Mimo to widok wypadających rzęs może być sygnałem, że katastrofa już się wydarzyła i lada moment odczujesz jej efekty. Wskazówki z sennika o wypadających rzęsach kierują uwagę w stronę lęku przed wyciągnięciem na światło dzienne długo skrywanej tajemnicy.

Sennik: rzęsy sztuczne

Według sennika doczepiane rzęsy są sygnałem, że zamiast dostrzegać innych ludzi, widzisz tylko czubek własnego nosa. Może przyszła pora na wysłuchanie i próbę zrozumienia otoczenia?

Wypadające sztuczne rzęsy sennik traktuje jako stratę, której do doświadczyszJeśli jednak pomoże ci ona w zmianie perspektywy, w popatrzeniu na świat szerzej, być może okaże się dla ciebie korzystna. Podobną symbolikę ma sen, w którym szukasz sztucznych rzęs, które wypadły.

Sennik: rzęsy malowane

Pomalowane rzęsy we śnie są sygnałem, że ktoś z rodziny będzie dla ciebie powodem do smutku. Inaczej jednak podchodzi do sprawy sennik, gdy rzęsy są malowane. Jeśli śni ci się, że malujesz rzęsy, możesz się spodziewać czegoś wesołego. Co ciekawe, ponoć sen o malowaniu rzęs często jest zapamiętywany przez mężczyzn, którzy nie robią tego na jawie.

Zobacz takżePrzyśniły Ci się włosy? Koniecznie sprawdź, co oznacza tego typu sen!

Sennik: rzęsa w oku

Rzęsa, która wpadła do oka, nie jest niczym przyjemnym ani na jawie, ani we śnie. Według sennika jest to przepowiednia, że pojawią się sprawy, które wzbudzą twój niepokój. Może to być drobna, ale uciążliwa kwestia, którą trudno będzie rozwiązać. Powodzenie lub nie będzie zależało od twojej ostrożności i dokładności.

Sennik: nie mieć rzęs

W wyjątkowej sytuacji może się przyśnić powieka pozbawiona rzęs. Oznacza to, że wkrótce pojawi się nietypowa propozycja, a tylko od ciebie zależy, jak ją wykorzystasz.

Sny o rzęsach, jak i każdym innym symbolu, można rozumieć i interpretować na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest rozumienie psychologiczne, które każe widzieć w snach sposób, w jaki mózg przepracowuje sytuacje z całego dnia, a niekiedy życia. W tym sensie sny mogą się stać narzędziem terapeutycznym. Drugim sposobem jest traktowanie ich jako praktyki duchowej – łączenia się z siecią snów, rozciągającą się ponad umysłami wszystkich ludzi. Trzecie rozumienie każe przypisywać snom znaczenie prorocze, i tu swoją rolę odgrywają senniki spisywane przez ludzi od setek lat.

Zobacz także: Co znaczy widok wody we śnie? Oto najczęstsze interpretacje!