Zamknij

Śniły ci się maliny? Wyjaśniamy, co to oznacza!

12.01.2021
Aktualizacja: 12.01.2021 15:15
Maliny w drewnianej misce
fot. Shutterstock

Maliny w kulturze od zawsze kojarzono ze zmysłową miłością, pożądaniem, uniesieniami, zatraceniem się w uczuciu, co może prowadzić nawet do zbrodni. W literaturze uwiecznili to Słowacki i Leśmian. A co oznacza sen o malinach?

Sennik maliny uznaje za znak, że w życiu bardzo potrzebujesz pozytywów, poczucia beztroski i zapomnienia na moment o kłopotach. Pozwól sobie na to na jawie, przecież zasługujesz!

Sennik: sen o malinach

Sennik maliny interpretuje w bardzo pozytywny sposób. Widok ten oznacza bowiem, że los w końcu się do ciebie uśmiechnie. Czekają cię małe przyjemności, które uczynią twoje życie miłym.

Sen o malinach może jednak znaczyć również, że marzysz o miłości i jej szukasz. Chcesz z kimś być. Pamiętaj przy tym, by to pragnienie nie przyćmiło ci zdrowego rozsądku.

Sennik: widzieć maliny

Widzieć maliny we śnie znaczy także… marzyć nie tyle o miłości, ile o nowych seksualnych doznaniach, o spełnieniu w tej sferze. Warto powiedzieć o tym partnerowi i pozwolić mu na przejęcie inicjatywy. Niech cię zaskoczy, to także część obiecywanej przez maliny przyjemności.

Gdy natomiast widzisz kosze pełne malin, sennik interpretuje to jako zapowiedź rozpusty. Pozwól sobie na nią! Dzięki temu przeżyjesz fascynujące chwile i zostaną ci upojne wspomnienia.

Sennik: maliny na krzaku

Sen o malinach na krzaku to przede wszystkim ostrzeżenie. Istnieje ryzyko, że zaangażujesz się w projekt, który nie będzie do końca uczciwy. Zrealizujesz swoje plany, nawet uzyskasz dodatkową gratyfikację, ale jakim kosztem?

Zobacz także: Jakie znaczenie we śnie ma łódka i co mówi o naszej przyszłości?

Sennik: maliny robaczywe

Kiedy śnisz o robaczywych malinach, twoja podświadomość przestrzega cię przed nową znajomością. Osoba z pozoru atrakcyjna okaże się bowiem – tak jak maliny – robaczywa, niegodna zaufania. Możesz przeżyć rozczarowanie, a nawet zawód miłosny. Zachowaj ostrożność.

Sennik: zbierać maliny

Sennik zbieranie malin tłumaczy przede wszystkim jako poszukiwanie miłości. Ale nie tylko. Gdy we śnie zbierasz maliny, sennik zwiastuje ci życie bez większych trosk, za to ze zdrową dawką życiowej mądrości, która pozwoli ominąć wszelkie przeciwności.

Zbieranie malin sygnalizuje też rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Może chodzić o nowe miejsce zamieszkania, nową pracę, nową rolę społeczną. Nie czujesz się jeszcze pewnie na tym nowym terytorium. Odwagi!

Co innego, gdy we śnie zbierasz maliny w towarzystwie znanej ci na jawie osoby. To znak, że czeka was poważna rozmowa, która może zmienić na stałe wasze relacje.

Dowiedz się także, co oznacza las we śnie.

Sennik: kupować maliny

Jeśli śniło ci się, że kupujesz maliny, sennik odczytuje to jako spełnienie jakiejś zachcianki. Oby przyniosła ci radość! Ale… uważaj, by przy tej okazji ktoś cię nie oszukał. Sen o kupnie malin ma też taką symbolikę.

Sennik: jeść maliny

Sen o jedzeniu malin ma zaskakujące znaczenie. Wskazuje bowiem na to, że na twój temat krążą plotki, które sprawią ci mnóstwo przykrości. Albo też, że traktujesz innych niedelikatnie i robisz im przykrość. Ranicie się wzajemnie. Nad tym warto popracować.

Jedzeniu malin sennik nadaje też pozytywną symbolikę. Oznacza to bowiem miłość i oddanie względem partnera. Gdy to ty karmisz kogoś malinami, czekają cię gwałtowne zrywy namiętności i szalona miłość. Gdy ktoś karmi nimi ciebie, to znaczy, że ma nad tobą władzę i trudno ci będzie się uwolnić spod jej jarzma.

Ważny jest też smak jedzonych malin. Słodkie i soczyste owoce obiecują gorący flirt. Gorzkie bądź kwaśne oznaczają, że albo się na kimś zawiedziesz, albo to ty nie jesteś gotowy na poważny związek.

Sennik: malina moroszka

Sen o malinie moroszce nie należy być może do najpopularniejszych, ale za to powinien być snem wyczekiwanym. Zwiastuje bowiem pojawienie się w twoim życiu jakiejś niesamowitej osoby. Jeśli jesteś samotna – ta osoba będzie twoją drugą połówką. Sny o malinach to przecież przede wszystkim sny o miłości.

Sprawdź też, co oznacza sen, o telefonie.