Zamknij

Śniło ci się zwolnienie z pracy? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!

16.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 15:17

Zastanawiasz się, jakie jest znaczenie snu o zwolnieniu z pracy? Jak sugeruje sennik, zwolnienie z pracy może symbolizować wiele spraw. Dowiedz się jakich!

 

Mężczyzna przeżywający zwolnienie z pracy
fot. Shutterstock

Sny o makabrycznych wydarzeniach nie należą do przyjemnych. To powszechny motyw nawet w filmach, kiedy bohaterowie, zlani zimnym potem, budzą się po nocy pełnej dziwacznych i traumatycznych obrazów. Jednak sen o zwolnieniu z pracy może wydawać się tym bardziej niepokojący, kiedy nasze obowiązki zawodowe faktycznie zdają się utrudniać codziennie funkcjonowanie. Ścisłe deadline’y, niezadowalające wyniki, przepracowanie… Co symbolizuje sen o utracie pracy? Zobacz w senniku.

Sennik: zwolnienie z pracy – ogólne znaczenie

Ogólnie rzecz biorąc, jak podaje sennik online, zwolnienie z pracy może oddawać faktyczny stan rzeczy i odzwierciedlać trudności, z którymi na co dzień borykamy się w swoim życiu zawodowym. Nierzadko jest to związane ze stresem i przemęczeniem w pracy, a zatem można tutaj mówić o swoistym objawie, który daje nam organizm. Mimo to jakie są jeszcze inne symbole, kiedy śnimy o wyrzuceniu z pracy?

Sennik: zwolnienie z pracy – obecne miejsce pracy

Sennik wypowiedzenie z pracy, szczególnie jeśli chodzi o obecne miejsce wykonywania obowiązków zawodowych, definiuje nie tylko jako zamartwienie związane ze sferą zawodową, lecz także poczucie, że jacyś ludzie cię kontrolują. Może to także oznaczać strach dotyczący poszukiwania innego zawodu – czy  ogólniej – nowego startu w życiu.

Zobacz także: Śniła ci się praca? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!

Sennik: zwolnienie współpracowników

Choć sam sen odnosi się wówczas do innych osób, tj. współpracowników, przesłanie płynące z takiego marzenia sennego ma także związek z naszym życiem. Wedle różnych senników doświadczenie zwolnienia, zarówno kolegów z pracy, jak i naszych najbliższych odnosi się do życia towarzyskiego osoby śniącej. Być może czujesz się ostatnimi czasy samotny czy porzucony?

Sennik: zwolnienie się z pracy samemu

Jak dowodzi sennik, zwolnić się samemu z pracy oznacza coś zgoła innego niż odejście spowodowane decyzją przełożonego. Może to stanowić zapowiedź ziszczenia się najskrytszych pragnień i marzeń, rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu czy poczucia niewyobrażalnej wolności i ulgi. Nowa praca, związek, projekt, miejsce… Twoje życie z pewnością jest w trakcie wielkiej metamorfozy.

Sennik: bycie zwolnionym z pracy przez kogoś 

Jeśli sen mówi o byciu zwolnionym z pracy przez kogoś, np. szefa, to takie marzenie senne symbolizuje wówczas wewnętrzną walkę, którą toczymy. Z jednej strony tego rodzaju sen o utracie pracy odnosi się do wolności, której za wszelką cenę pragniemy, ale z drugiej – mówi o licznych niepokojach i lękach - które towarzyszą nam przy podejmowaniu tej decyzji. Postać przełożonego czy innej osoby, która zwalnia nas we śnie, może nadawać snu dodatkowego nacechowania i znaczenia. Jedno jest pewno – nie musi być to zapowiedź niczego przykrego.

Sennik: strach przed zwolnieniem z pracy

Jest jeszcze jedna możliwość poruszana przez sennik, czyli strach przed zwolnieniem z pracy. Kiedy to ty jesteś osobą zwalnianą i odczuwasz z tego powodu paniczny strach, oznacza to, że powinieneś w końcu podjąć kluczowe decyzje. Rozwaga jest wówczas wskazana, a nawet konieczna. Jednak najwyższy czas zająć się tym, co wiecznie odkładałeś w nieskończoność.

Sennik: zwolnienie kogoś z pracy przez śniącego

A może to ty zostałeś postawiony w sytuacji, kiedy kogoś zwalniasz? Taki sen o zwolnieniu z pracy, choć raczej według statystyk nie występuje najczęściej, odnosi się do naszej porywczości. Powinniśmy być dużo ostrożniejsi szczególnie w relacjach międzyludzkich, nie zapominając o tych, którzy znaczą dla nas najwięcej. Możesz zranić kogoś nie tylko swoimi czynami, lecz także słowami. Wskazówka jest następująca: „Pomyśl, zanim powiesz”.

Sen o zwolnieniu z pracy nie należy do najtrudniejszych, jeśli chodzi o sztukę interpretacji marzeń sennych. Nie musi oznaczać także niczego makabrycznego, jak czasem mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka. Wszystko zależy od sposobu, w jaki sennik to definiuje.

Zobacz także: Śniła ci się rozmowa z dyrektorem? Interpretacja tego snu może cię zaskoczyć!