Zamknij

Śniło ci się, że jesteś w ciąży bliźniaczej? Sprawdź, co to znaczy!

31.12.2020
Aktualizacja: 26.08.2021 13:23
Dziecięce stopy w dłoniach rodzica
fot. Shutterstock

Ciąża to symbol często powracający w snach. Ich szczególną odmianą jest sen o ciąży mnogiej. Zobacz, co według sennika oznacza bycie w ciąży z bliźniakami!

Ciąża mnoga to podwójne szczęście, ale i podwójny kłopot. Gdy jedne ciężarne marzą o bliźniętach, inne są przerażone na samą myśl o opiece nad dwójką niemowląt. Ciąża to symbol, który często powraca w snach, a według sennika ciąża bliźniacza ma wyjątkowe znaczenie. Sprawdź, co znaczy!

Sen o ciąży – podstawowe znaczenia

Sny o ciąży pojawiają się dość często, dzięki czemu są dobrze opisane i łatwo zinterpretować ich znaczenie. Ciąża symbolizuje zmiany, najczęściej pozytywne. Według sennika mogą one trwać nawet kilka miesięcy i wymagać systematycznej pracy, ale ich ukoronowaniem będzie prawdziwa satysfakcja.

Radość z ciąży we śnie oznacza pragnienie zmian, a sen o wykonaniu testu ciążowego, gotowość do tych zmian. Obserwowanie innej ciężarnej zapowiada szczęście materialne. Zdarza się jednak, że przesłanie snu nie jest pozytywne: ciąża u koleżanki wieszczy złamane serce, a komplikacje ciążowe – poważne problemy. Szczególną postacią snu o  ciąży jest sen o ciąży bliźniaczej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co oznacza. 

Zobacz także: Sen o płaczącym dziecku? Koniecznie sprawdź, co oznacza

Sennik: ciąża bliźniacza

Podstawowe znaczenie snu o ciąży z bliźniętami jest takie, jakiego możesz się spodziewać, to podwojenie. Może oznaczać podwójne korzyści z sytuacji, w której się znajdujesz, lub też to, że twoje marzenia się spełnią. Sen o ciąży z bliźniętami może być także symbolem dążenia do celu, przypomina, że jeśli będziesz cierpliwa, twoje starania zostaną nagrodzone sukcesem. To sygnał, że zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej, czeka cię satysfakcja. Dla osób w związku sen o ciąży bliźniaczej to dodatkowo potwierdzenie wierności partnera.

Pozytywnym znakiem jest także to - jeśli we śnie widzisz inną kobietę w ciąży bliźniaczej – wówczas twoja sytuacja finansowa ulegnie poprawie.

Sennik: narodziny bliźniąt

Sen o ciąży mnogiej zakończonej porodem, w którym zobaczysz narodziny bliźniąt, to zapowiedź pomyślności finansowej. Znaczenie w interpretacji ma także stan zdrowia dzieci. Jeśli przyszły na świat zdrowe i pełne energii, spodziewaj się sukcesów. Jeśli jednak bliźnięta ze snu o ciąży mnogiej są drobne i chore, w twojej rodzinie w najbliższym czasie pojawią się problemy. 

Sen o urodzeniu bliźniąt jest szczególnie pomyślną informacją, jeżeli zmagasz się z problemami zdrowotnymi i zapowiada, że twój stan psychosomatyczny ulegnie poprawie. Bliźnięta jednojajowe symbolizują powody do zadowolenia, lecz sen o bliźniętach syjamskich - przeciwnie – wieszczy problemy finansowe. Jeśli dzieci przyjdą na świat martwe, to także w realnym życiu możesz oczekiwać pogrzebu i żałoby. Ciężki poród według sennika zwiastuje problemy małżeńskie.

Bliźnięta to też symbol więzi międzyludzkich, a więc jeśli jesteś w związku, to wszystko będzie się układać po twojej myśli, a jeśli dopiero nawiązujesz relację z partnerem, możesz się spodziewać, że będzie ona silna i oparta na wierności. Sen o bliźniętach to także zapowiedź końca konfliktów: z ukochaną osobą, z najbliższą rodziną czy z przyjaciółmi.

Interpretacja snu zależy od sytuacji życiowej, w jakiej się znajdujesz. Jeśli czekasz właśnie na rozmowę z przełożonym, możesz liczyć na to, że pójdzie ona po twojej myśli. Jeżeli uczysz się do ważnego egzaminu, zdasz go bez problemu.

Sennik: bliźnięta

Bliźnięta pojawiające się we śnie także są ważnym symbolem. Sen o bliźniętach często jest ostrzeżeniem – przypomina, że czeka cię ważna decyzja - powinnaś uważnie przemyśleć wszystkie „za” i „przeciw”. Według sennika to także symbol silnej relacji między dwiema osobami, choć nie jest określone, co to za relacja. Może chodzić zarówno o miłość i przyjaźń, jak i o nienawiść. Sen o bliźniętach może więc oznaczać, że choć uważasz kogoś za wroga, to nie wyobrażasz sobie życia bez niego, oraz że warto inwestować w relacje, które już masz, ponieważ ty i twoja przyjaciółka jesteście niczym jedna osoba w dwóch ciałach.

Zobacz takżeJakie inne wydarzenia może zwiastować poród widziany we śnie!