Zamknij

Śniło ci się, że jesteś pijany? Sprawdź, co to oznacza!

13.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 12:02

Śniło ci się, że jesteś pijany albo że spotykasz człowieka, który przesadził z alkoholem? Pijaństwo we śnie pojawia się w wielu odsłonach, a zatem przeanalizuj szczegóły swojego snu i koniecznie sprawdź, co on oznacza.

Pijany mężczyzna przy barze
fot. Shutterstock

Pijany człowiek we śnie to motyw często budzący niepokój u śniącego. Czy jednak jest czym się przejmować? Jak zwykle w przypadku snów najważniejszy jest oczywiście główny motyw. Żeby jednak poznać dokładne znaczenie snu o pijanym, trzeba przeanalizować również tło wydarzeń. Ważne jest w tym przypadku, czy to my sami byliśmy w stanie upojenia alkoholowego, czy jedynie widzieliśmy pijaną osobę. Niezwykle istotne jest też to, czy była to kobieta, czy mężczyzna oraz jak ta osoba zachowywała się w stosunku do nas. Inne znaczenie nadaje się snom, w których pijana osoba nas atakuje, inne zaś w przypadku, gdy nie zamierza nam ona zrobić krzywdy. Przypomnij sobie szczegóły swojego snu i sprawdź, co mówi o nim sennik.

Sennik: być pijanym

Sen, w którym jesteś pijany, może mieć różną symbolikę uzależnioną od sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujesz. Często jest to sygnał ostrzegawczy, żeby lepiej się przyjrzeć swojemu zdrowiu i emocjom. Jeżeli chodzi o ciało, bycie pijanym we śnie oznacza problem z jego górnymi partiami, zwłaszcza z uchem i głową. Warto wtedy zwrócić uwagę na swój ogólny stan, a jeśli ostatnio doświadczyłeś urazu lub nawracających chorób w tym obszarze, należy rozważyć wizytę lekarską.

Jednak nie zawsze sen o byciu pijanym ma przestrzegać. Jeśli upiłeś się we śnie, w najbliższym czasie możesz się spodziewać beztroskich dni, radości i zabawy. Stan upojenia alkoholowego we śnie jest silnie powiązany z naszą sferą emocjonalną. Jeżeli często śnisz o byciu pijanym, w rzeczywistości możesz odczuwać przytłoczenie obowiązkami bądź też czujesz, że niektóre cechy twojego charakteru w jakiś sposób cię ograniczają.

Zobacz także: Taniec we śnie to dobry znak. Zobacz, jakie znaczenie ma sen o tańcu

Sennik: sen o pijanym

Sen o pijanym człowieku symbolizuje kłopoty związane z ludźmi z naszego otoczenia. Jeśli spotykasz we śnie pijanego natręta, być może w twoim gronie znajduje się osoba, która poświęca ci więcej uwagi, niż byś chciał. Taki sen oznacza, że ktoś ma bądź chciałby mieć nad tobą kontrolę. Pijaną osobę sennik odczytuje tak, że możesz mieć przez nią kłopoty. Ktoś, kogo znasz, popełni błąd, którego konsekwencje ty będziesz musiał ponieść. Najczęściej dotyczy to sfery materialnej.

Sennik: pijany mężczyzna

Pijany mężczyzna w twoim śnie symbolizuje rozczarowanie osobą lub osobami z twojego otoczenia. Być może zawiódł cię znajomy, na którego bardzo liczyłeś. Jeśli jednak taka sytuacja nie miała miejsca, w najbliższej przyszłości uważnie wybieraj, komu możesz zaufać. W naprawdę poważnych okolicznościach wiele możesz stracić, jeżeli powierzysz swoje sprawy w niewłaściwe ręce. Jeśli w twoim śnie pojawił się pijany facet, uważaj, z kim robisz interesy. Taki sen to ostrzeżenie przed nierozważnym dobieraniem partnerów biznesowych i lekkomyślnym inwestowaniem pieniędzy. Jeżeli nie będziesz ostrożny, możesz naprawdę wiele stracić.

Sennik: pijana kobieta

Gdy śni ci się pijana kobieta, znaczy to, że obawiasz się sytuacji, w której mógłbyś zostać zawstydzony lub skrytykowany. Jeśli czeka cię publiczne wystąpienie albo prezentacja, taki sen może odzwierciedlać twój lęk. Możesz również otrzymać propozycję, która na początku wzbudzi twój sprzeciw, jednak warto bliżej się jej przyjrzeć. Być może przed jej przyjęciem powstrzymują cię obawy, które łatwo pokonasz. Sen o pijanej kobiecie poprzez ujawnienie naszych słabości również motywuje do pracy nad sobą.

Jeśli śnisz o pijanej kobiecie, która zachowuje się agresywnie w stosunku do ciebie, uważaj na zagrożenia. Z pozoru nieistotne problemy mogą urosnąć do niebotycznych rozmiarów, jeśli w porę się nimi nie zajmiesz. Zwróć także uwagę na osoby w twoim otoczeniu, które mogą chcieć ci zaszkodzić: zazdrosne koleżanki bądź kobiety z dalszej rodziny. Z kolei pijana kobieta, która zachowuje się przyjaźnie i jest dla ciebie uprzejma, symbolizuje spotkanie z dawno niewidzianą osobą.

Zobacz także: Śniło ci się, że pijesz wino? To znak, że nadchodzi przełom!