Zamknij

Śniło ci się bicie? Sennik przepowiada: być może to zachęta do działania

09.01.2021
Aktualizacja: 25.08.2021 12:38

Czy sen o biciu należy traktować dosłownie, czy doszukiwać się jakiegoś drugiego, głębszego znaczenia? Jak się okazuje, sen o biciu kogoś ma kilka przewrotnych interpretacji. Sprawdź jakich.

Bijący się mężczyźni
fot. Shutterstock

Sen o biciu nie zawsze odnosi się jedynie do dosłownego znaczenia tej czynności. Może oznaczać nieprzepracowaną agresję śniącego, ale też być głosem sumienia bądź nieść motywację do działania. Jakie jeszcze interpretacje snu o biciu znajdziesz w senniku?

Bić się lub bić kogoś - sennik podaje znaczenia pozytywne

 • Jak mówi sennik, bicie kogoś zazwyczaj oznacza spokojne chwile w związku małżeńskim.
 • Co, jeżeli to ty padasz ofiarą rękoczynów we śnie o biciu? Sennik podpowiada, że być może wkrótce zemścisz się za wyrządzoną ci krzywdę.
 • Jeżeli we śnie bijesz się w tłumie lub uczestniczysz w dużej bijatyce, oznacza to, że winnemu zostanie wymierzona sprawiedliwość. Gromadna bijatyka może też zwiastować sprawę załatwianą na drodze sądowej.
 • Przyśniło ci się, że stoisz z boku, patrząc na bójkę? Sennik podpowiada, że jeśli we śnie jesteś świadkiem cudzej bójki, oznacza to odmianę złej passy. Pasmo niepowodzeń wkrótce się zakończy.

Sen o biciu – los się odmieni

 • Przyśnił ci się sen o biciu bądź jakieś przedmioty symbolicznie związane z rękoczynami? Twoja podświadomość chce cię zmotywować do działania. Być może warto przyjrzeć się tym cechom własnego charakteru, które utrudniają ci osiągnięcie z dawien dawna zamierzonych celów.
 • Miałeś sen o biciu kogoś nieznajomego? Wbrew pozorom to zapowiedź bardzo obiecującej znajomości, która wniesie do twojego życia wiele dobrego. Miej oczy otwarte – nowy przyjaciel może być tuż, tuż.
 • Przyśniło ci się niezasłużone bicie? Sennik interpretuje to przewrotnie: jako zapowiedź wygranej w konkursie bądź grze losowej.

Sen o biciu słabszych i bezbronnych – co oznacza

 • Jak podaje sennik, bicie psa w marzeniu sennym symbolizuje ślepą lojalność oraz nadmierne zaufanie. Być może ktoś, z kim pozostajesz w zażyłych relacjach, źle cię traktuje i wykorzystuje, a ty odpłacasz mu dobrem za zło. Warto przemyśleć kwestię skutecznego stawiania granic.
 • Sen o biciu kota to przestroga przed zdradą ze strony ukochanej osoby bądź przyjaciela.
 • Przyśniło ci się, że bijesz dziecko? Uderzenie własnego dziecka symbolizuje, według sennika, niesprawiedliwość i poczucie wyrządzonej ci krzywdy.
 • Sen o biciu dziecka, którego nigdy nie spotkałeś na jawie, może oznaczać, że w jakiejś sprawie zachowałeś się nieszlachetnie i masz o to do siebie wielki żal.

Zobacz także: We śnie uderzyłeś kogoś w twarz? Sennik tłumaczy: to przełom! 

Bić się lub bić kogoś - sennik podaje znaczenia niepomyślne

 • Śniło ci się, że sam się bijesz? Sennik podpowiada, że być może w niedalekiej przyszłości czeka cię spore ośmieszenie. Może warto zastanowić się nad tym, co mówisz i w jakiej formie?
 • Sen o biciu się z kimś to przestroga przed dużymi stratami w sferze emocjonalnej bądź finansowej.
 • Jeżeli miałeś wyjątkowo brutalny sen o biciu kogoś, oznacza to, że w jakiejś ważnej sferze życia czujesz się bezradny. Coś cię przerasta, nie masz pomysłów, jak sobie z tym poradzić, i nosisz w sobie mnóstwo nieuzewnętrznionej złości, niekoniecznie będącej skutkiem pretensji do świata, ale do samego siebie.
 • Sen o biciu matki bądź ojca to znak wewnętrznego konfliktu, któremu czas dać jakieś ujście. Bywa, że takie sny oznaczają duże napięcia nerwowe w pracy czy w życiu rodzinnym. Być może od dawna masz do kogoś pretensje, czujesz się przez niego źle traktowany, ale okoliczności uniemożliwiają ci swobodne wyrażenie emocji, bo ich obiektem jest ktoś nietykalny, na przykład przełożony.
 • Śniło ci się, że pobiłeś partnera? Taki sen o biciu może oznaczać, że podświadomie masz bliskiej osobie wiele do zarzucenia, czujesz się przez nią niedoceniany bądź pomijany, ale z jakichś przyczyn nie pozwalasz sobie na wyrażanie tych emocji. Warto zdobyć się na szczerą rozmowę.

Sen o biciu – twoja psychika jest w złym stanie

 • Jeżeli śniło ci się, że obijasz się kijami, oznacza to, że jest w tobie coś, z czym się nie możesz pogodzić. Być może nienawidzisz jakichś cech swojego wyglądu albo charakteru. Tego rodzaju sen o biciu może być sygnałem, że sam się czegoś przed sobą wstydzisz. Takie dylematy najlepiej rozwiązywać z pomocą przyjaciela albo dobrego terapeuty.
 • Jak podpowiada sennik, bicie bądź zostanie ofiarą pobicia we śnie symbolizują odniesienie psychicznych urazów. Fraza „zostać pobitym” ma tu metaforyczne znaczenie – oznacza, że poniosłeś porażkę na jakimś polu.
 • Przyśnił ci się sen o biciu kogoś aż do utraty przytomności? Sennik wyjaśnia, że to znak wielkiej wewnętrznej rozpaczy oraz próby uwolnienia się od czegoś, co cię przygniata.
 • Jeżeli we śnie widzisz dwie bijące się osoby, ale masz ochotę uniknąć udziału w tej awanturze, może to oznaczać że w życiu też nie lubisz zajmować wyraźnego stanowiska, a w sytuacjach zmuszających, by się opowiedzieć za którąś ze stron, wolisz pozostać bierny. Taki sen bywa czasem podpowiedzią, byś odważył się mówić, co myślisz. Neutralność nie zawsze jest zaletą, a obsesyjnie unikając konfliktów, możesz zarobić łatkę tchórza.

Zobacz także: Kłótnia we śnie? To może być całkiem dobry znak!