Zamknij

Śniło ci się aresztowanie? Sprawdź, czy masz powody do obaw!

08.01.2021
Aktualizacja: 26.08.2021 10:30
Mężczyzna podczas aresztowania
fot. Shutterstock

Aresztowanie może kojarzyć się negatywnie nawet osobom, które nie mają nic na sumieniu. W końcu filmy uczą nas, że pomyłki się zdarzają i można zostać oskarżonym mimo niewinności. Co w takim razie może oznaczać sen o aresztowaniu przez policję? Przekonaj się!

Aresztowanie przez policję nie jest częścią niczyjej codzienności. To wydarzenie – jednoznacznie nieprzyjemne – wielu osobom kojarzy się tylko z filmami akcji, dla innych może być natomiast traumatycznym wspomnieniem. W ostatnich latach wzrasta liczba aresztowań, np. związanych z protestami obywatelskimi, więc kontaktu z policją mogą obawiać się nie tylko osoby łamiące prawo, ale też aktywiści. A co, jeśli będziesz mieć sen o aresztowaniu? Koniecznie sprawdź jego znaczenie w senniku!

Sen o aresztowaniu – symbolika

Symbolika snu o aresztowaniu wiąże się z poczuciem winy. Według sennika aresztowanie oznacza, że nie akceptujesz własnych zachowań, więc powinnaś zastanowić się nad swoim życiem i nad tym, co i jak możesz zmienić. Sen o aresztowaniu może też oznaczać, że sama odpowiadasz za złe wrażenie, jakie zrobiłaś na innych. Przestrzega przed obwinianiem innych za podejrzenia, które sama na siebie ściągnęłaś.

Zobacz takżeJakie znaczenie może mieć sen o morderstwie!

Sennik: zostałaś aresztowana

Sen, w którym aresztuje cię policja, oznacza, że masz problem z ponoszeniem odpowiedzialności za swoje czyny. Obawiasz się, że będziesz musiała stawić czoła wydarzeniom, które sama na siebie ściągnęłaś. Bardzo możliwe, że sama uważasz się za osobę niegodną zaufania bądź postępującą nieetycznie, a przywołanie aresztowania we śnie to ze strony twojej podświadomości próba zdyscyplinowania samej siebie. Nawet jeśli na jawie dobrze czujesz się z kombinatorstwem, to sen jest sygnałem, że jednak dręczą cię wyrzuty sumienia.

Dla interpretacji snu o aresztowaniu ma znaczenie płeć śniącego. Kobieta śniąca o aresztowaniu czuje się pozbawiona sprawczości, wpływu na swoje życie - natomiast mężczyzna – jest o kogoś chorobliwie zazdrosny.

Ważne jest też, czy według snu jesteś odpowiedzialna za to, za co zostałaś aresztowana. Jeśli aresztowanie dotyczy przestępstwa, którego nie popełniłaś, sen jest zapowiedzią poradzenia sobie z przeciwnościami losu. Uda ci się zrealizować swoje cele pod warunkiem, że okażesz cierpliwość i wytrwałość. Ucieczka przed aresztowaniem przez policję oznacza, że ciąży ci poczucie winy, a wyrzuty sumienia uniemożliwiają ci stworzenie udanego związku.

Sennik: ktoś został aresztowany

Jeśli we śnie to z twojego powodu dochodzi do aresztowania kogoś innego, symbolizuje to, że otoczenie przejrzało pozory, które próbowałaś stworzyć. Najwyższa pora na szczerość – i tak nikogo nie uda ci się nabrać - a masz ostatnią szansę na to, by zawalczyć o zaufanie innych osób. W innym wypadku nie unikniesz kłótni lub poważniejszych problemów.

Gdy aresztowany zostaje ktoś naprawdę ci bliski, to sygnał, że tej osobie coś zagraża. Jeśli natomiast ktoś zostaje aresztowany na twoich oczach, sen oznacza, że zostałaś przez kogoś skrzywdzona, ale powinnaś mu wybaczyć, a następnie pogodzić się z tą osobą. Dopiero wtedy poczujesz się lepiej.

Sennik: policjant a aresztowanie

Agresja ze strony policjanta przeprowadzającego aresztowanie jest ostrzeżeniem – zamierzasz właśnie popełnić nieodwracalny błąd - którego skutki będą ciążyły ci latami. To ostatnia szansa, by się wycofać. Pojawienie się we śnie umundurowanego policjanta zapowiada kłopoty lub informuje o kłopotach, które już trwają . Mundur symbolizuje negatywne nastawienie otoczenia do ciebie.

Jeśli to ty jesteś policjantką aresztującą kogoś, to według sennika znak, że masz coś na sumieniu. Powinnaś przestać naginać zasady. Najwyższa pora, by przestać ulegać pokusom. Jeśli wiesz, że aresztowana osoba jest niewinna, to znak, że zaślepia cię zazdrość i nie jesteś w stanie racjonalnie oceniać osób w swoim otoczeniu.

Zobacz takżeCzy sen o złodzieju zawsze oznacza niebezpieczeństwo!