Zamknij

Śniło Ci się martwe dziecko? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

17.01.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 14:28

Martwe dziecko we śnie to jeden z największych koszmarów jakie mogą się przyśnić. Jest on odzwierciedleniem obaw i troski o zdrowie potomka. Jednak widok martwego dziecka we śnie wcale nie oznacza śmierci w realnym życiu. Znaczeń snu o martwym dziecku może być kilka, to zależy co dokładnie widzimy w naszych sennych marzeniach. Aby móc dobrze zinterpretować sen o hotelu musimy zapamiętać jak najwięcej szczegółów z naszego snu. Co tak naprawdę oznacza martwe  dziecko we śnie? Przeczytaj!

Śniło Ci się martwe dziecko? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!
fot. Shutterstock

Sen w którym widzimy martwe dziecko może oznaczać mniejsze lub większe kłopoty i rozczarowania, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dziecko we śnie oznacza też konflikty spowodowane głównie Twoją niedojrzałą osobowością. Z jednej strony jest również symbolem czystości i niewinność, z drugiej może oznaczać strach, lęk i problemy emocjonalne. Śmierć pojawia się w snach bardzo często i niemal zawsze budzi nasze przerażenie. Znaczenie snów o śmierci można interpretować na wiele sposobów. Przeczytaj dokładną interpretacje motywu martwego dziecka a we śnie według naszego sennika.

 

Przeczytaj także: Sennik: rodzice. Sprawdź, co oznacza sen o rodzicach!

 

Sennik: martwe dziecko - podstawowe znaczenie snu

 

Martwe dziecko we śnie zazwyczaj symbolizuje plany, które nie zostały zrealizowane w prawdziwym życiu. Musisz pamiętać, że tego typu snów nie należy interpretować dosłownie, sen w którym widzisz martwe dziecko wcale nie oznacza, że sytuacja taka będzie miała miejsce w rzeczywistości. Sen o dziecku najczęściej pojawia się w snach kobiet, które oczekują narodzin bądź starają się o dziecko. Jest to wyraz trosk i zmartwień. Niekiedy również jest zmian, które zachodzą w psychice śniącego. Czasami jest to również znak, aby więcej czasu spędzać ze swoimi pociechami. W przypadku, gdy nie jesteś rodzicem, a widzisz martwe dziecko we śnie może być to wskazówka, że za dużo czasu poświęcasz na rozmyślanie nad swoją przeszłością. W przypadku, gdy to kobieta w ciąży śni o umierającym dziecku może być to wynik jej podświadomego, silnego lęku przed porodem. Specjaliści od dawien dawna starają się określić znaczenie i cel snów. Pragnienie to nie jest też obce większości z nas. Nieustannie analizujemy, kto, co i dlaczego przyśniło nam się danej nocy.

 

 Przeczytaj również: Śniły Ci się szpilki? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

 

Pamiętaj, że widok umierającego dziecka we śnie zwiastuje niespodziewany sukces lub otrzymanie dużego wyróżnienia za ciężką pracę.

 

Sennik: urodzić martwe dziecko

 

Jeśli we śnie rodzisz martwe dziecko oznacza to, że masz trudności z zajściem w ciążę. Bardzo Cię to martwi i wpływa na charakter Twoich snów. Sen odzwierciedla również Twój niepokój o opiekę nad dzieckiem. Oznacza to, że jesteś nadopiekuńcza i musisz trochę odpuścić.

 

Jeżeli w swoim śnie widzisz martwe dziecko z daleka, to może to być też ostrzeżenie przed ludźmi, którzy próbują ci zaszkodzić.

 

Sennik: martwy noworodek

 

Martwy noworodek we śnie symbolizuje nieprzyjemne zakończenie sprawy albo kłopoty finansowe. Niekiedy sen o martwym noworodku, wskazuje na niebezpieczeństwo, które czyha tuż za rogiem. Miej się na baczności, może spotkać Cię coś nieprzyjemnego. Sen ten również często interpretuje się jako zapowiedź utraty pracy.

 

Sennik: widzieć martwe dziecko

 

Jeśli we śnie widzisz martwe dziecko symbolizuje ono niepowodzenie w sprawie, która jest dla Ciebie ważna. Również widok martwego małego dziecka lub noworodka może stanowić zapowiedź nieszczęśliwych zdarzeń oraz licznych kłopotów, które należy rozwiązać.

 

Zobacz również: Śnił Ci się krzyż? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

 

Sennik: martwe dziecko w wodzie

 

Jeśli we śnie widzisz martwe dziecko w wodzie, niestety prawdopodobnie nie masz co liczyć na to, że twoje marzenia i plany szybko się spełnią.

 

Sennik: martwy płód

 

Sen o martwym płodzie symbolizuje fałszywych ludzi, którzy niebawem pojawią się w Twoim życiu nieproszeni, spodziewaj się również złych wiadomości.