Zamknij

Śniła ci się rana? Koniecznie sprawdź, jak interpretuje to sennik!

14.01.2021
Aktualizacja: 24.08.2021 11:45
Dziewczynka z raną na łokciu
fot. Shutterstock

Sen o ranie nie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza jeśli towarzyszy temu krew. Szczególnie niepokojący może się on wydać osobom, które boją się widoku krwi. Warto sprawdzić, czy sen o ranie ma negatywne przesłanie i zweryfikować go z rzeczywistością.

 

Zgodnie z interpretacją sennika rana we śnie symbolizuje ból i cierpienie. Kojarzona jest też z wewnętrznym rozdarciem i niemożnością podjęcia decyzji, a nawet rozstaniem z ukochaną osobą. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju jest to rana, w jakim miejscu na ciele się znajduje i kto konkretnie doznał uszczerbku. W przypadku snu o ranie bardzo istotny jest również kontekst. Chcesz się dowiedzieć, co nasz sennik mówi o takich snach? Czytaj dalej.

Sennik: rana zazwyczaj przed czymś ostrzega

Jeżeli śni ci się, że to na twoim ciele pojawia się rana, sennik interpretuje to jako sygnał ostrzegawczy przed wtrącaniem się w czyjeś sprawy. Być może chcesz rozwiązać czyjś problem wbrew woli tej osoby. Jeśli nie poprosiła cię o pomoc, lepiej się wstrzymaj, nawet z udzielaniem dobrych rad. Nieistotne, jak bardzo ci na niej zależy, ponieważ przez takie postępowanie możesz znacznie pogorszyć wasze stosunki.

Kolejne znaczenie snu, w którym jesteś ranny, odnosi się do zbliżającego się nieporozumienia. W najbliższym czasie uważaj na to, żeby nie zaogniać konfliktów. Z pozoru niewinna sprzeczka może się bowiem przerodzić w poważną kłótnię. Kiedy natomiast śnisz o tym, że ranisz inną osobę, znaczy to, że swoim lekkomyślnym postępowaniem wyrządzisz komuś krzywdę albo sprawisz przykrość. Pamiętaj, że kiedy zaczniesz działać, twoje intencje nie będą już miały znaczenia.

Zobacz także:  Śniła ci się krew? Sprawdź, co oznacza taki sen!

Sennik: rana na twarzy

Według sennika rana na twarzy symbolizuje kłopoty w związku. Taki sen wróży nieporozumienie z partnerem, jeśli jednak w porę rozwiążecie problemy, rozstanie wam nie grozi.

Sennik: rana na nodze

Sen o ranie na nodze to oznaka rozczarowania i smutku. Twoje oczekiwania nie zostały spełnione bądź też cel, który sobie postawiłeś, jest niemożliwy do zrealizowania. Rana na nodze to również symbol niezaspokojonych potrzeb emocjonalnych i cielesnych. Zwróć większą uwagę na swoje zdrowie i relacje z bliskimi, być może ostatnio zaniedbujesz te sfery życia przez brak czasu i nadmiar obowiązków.

Sennik: rana na brzuchu

Jeśli w twoim śnie pojawiła się rana na brzuchu, sennik interpretuje to jako dobry znak. Jeżeli bierzesz udział w nowym projekcie lub zmierzasz do wdrożenia zmian w swoim życiu, wszystko potoczy się po twojej myśli.

Sennik: rana na stopie

Rana na stopie to sen wieszczący przeszkody na twojej drodze. Coś lub ktoś będzie próbował cię powstrzymać. Możliwe, że w twoim otoczeniu pojawi się osoba, która źle ci życzy. Uważaj na fałszywych przyjaciół.

Sennik: rana na dłoni

Sen o ranie na dłoni to znak, że musisz włożyć więcej wysiłku w pracę, jeśli chcesz odnieść sukces. Prawdopodobnie oczekiwałeś szybkiego rezultatu małym kosztem, jednak tym razem ta strategia nie zadziała. Jeśli ktoś zaoferuje ci pomoc, nie wahaj się z niej skorzystać.

Sennik: rana na ciele

Sen, w którym masz albo widzisz rany na ciele to sygnał nadejścia złej wiadomości. Czekają cię smutek i zdenerwowanie. Czyjeś postępowanie wytrąci cię z równowagi. Możliwa jest także kłótnia w rodzinie.

Sennik: rana cięta

Jeśli w twoim śnie występuje rana cięta, dla interpretacji znaczące jest czy jest ona głęboka, czy powierzchowna. W przypadku rany głębokiej taki sen to znak ostrzegawczy, że powinieneś zwolnić nieco tempo pracy. Jeśli tego nie zrobisz, czekają cię kłopoty zdrowotne, które mogą skutecznie powstrzymać cię przed realizacją twoich planów. Kiedy jednak śnisz o płytkiej, powierzchownej ranie, doświadczysz jedynie przejściowych trudności, które przezwyciężysz niewielkim wysiłkiem.

Sennik: rana otwarta

Według sennika rana otwarta symbolizuje niewyjaśnione, dawne nieporozumienia. Jeśli się nimi nie zajmiesz, w przyszłości przyniosą ci nieszczęście. Z tego powodu możesz być wplatany w kolejne spory i kłótnie.

Rana otwarta, z której wydobywa się ropa, oznacza wielką stratę i dotyczy głównie osób nam bliskich. Być może czeka cię rozstanie z partnerem albo choroba kogoś z rodziny. Jeśli natomiast z otwartej rany sączy się krew, jest to bardzo dobry znak. Pokonasz wszystkich w dążeniu do sukcesu i wzbudzisz zazdrość w rywalach. Taki sen wróży również powodzenie w życiu osobistym.

Sprawdź także: Co oznacza sen o wypadku samochodowym?